W środę głosowanie w sprawie likwidacji unijnego weta. Beata Kempa: To dokument, który będzie świadczył o kolejnym rozbiorze naszego kraju

Lidia Lemaniak
Lidia Lemaniak
W rozmowie z i.pl europoseł Beata Kempa (Suwerenna Polska) zwróciła uwagę, że to „bardzo szkodliwe zmiany zmierzające w kierunku federalizacji albo – jak, kto woli – centralizacji Unii Europejskiej”.
W rozmowie z i.pl europoseł Beata Kempa (Suwerenna Polska) zwróciła uwagę, że to „bardzo szkodliwe zmiany zmierzające w kierunku federalizacji albo – jak, kto woli – centralizacji Unii Europejskiej”. Adam Jankowski/Polska Press
– To będzie zupełnie inny traktat niż ten, na mocy którego społeczeństwo zgodziło się wejść do Unii Europejskiej”. To dokument, który będzie świadczył o kolejnym rozbiorze naszego kraju. Nie możemy się na to zgodzić. Trzeba edukować społeczeństwo w tym zakresie – podkreśliła w rozmowie z i.pl Beata Kempa, europoseł Suwerennej Polski, mówiąc o środowych głosowaniach w Parlamencie Europejskim.

Likwidacja weta w UE?

W środę w Parlamencie Europejskim ma odbyć się głosowanie nad propozycją zmian unijnych traktatów. Wśród zapisów pojawia się m.in. likwidacja prawa weta w 65 przypadkach, euro jako obowiązkowa waluta, odchudzenie składu Komisji Europejskiej czy autonomia strategiczna.

Beata Kempa o „bardzo szkodliwych zmianach”

W rozmowie z i.pl europoseł Beata Kempa (Suwerenna Polska) zwróciła uwagę, że to „bardzo szkodliwe zmiany zmierzające w kierunku federalizacji albo – jak, kto woli – centralizacji Unii Europejskiej”. – Zmiany idą w kierunku wprowadzenia euro oraz zlikwidowania weta, a także mniejszej liczebnie Komisji Europejskiej, co oznacza, że któryś z krajów członkowskich nie będzie mieć swojego przedstawiciela w Komisji Europejskiej. Oprócz tego to szereg fundamentalnych zmian – diametralnie zmienią się warunki, na jakich wstępowaliśmy do Unii Europejskiej – tłumaczyła.

Beata Kempa zauważyła, że jest około sto „bardzo poważnych poprawek, które wywracają stolik, jeśli chodzi o traktaty”. – Jest bardzo dużo sformułowań wprowadzania ideologii gender, która jest inżynierią zupełnie nowego człowieka. Chodzi o uzależnianie od wprowadzania tej ideologii kar, różnych środków budżetowych – mówiła.

Zdaniem europoseł jest „bardzo szerokie władztwo krajów takich jak Niemcy i Francja”. – To też kwestia środowiska i wszystkiego, co się wiąże z klimatem i środowiskiem. Narzucanie woli. Np. to, czy będzie istniał Turów, będzie zależało od woli Unii Europejskiej, a nie Polski. To, czy lasy będzie można sadzić tu, czy w innym miejscu i na jaką skalę, czy będzie można prowadzić gospodarkę leśną, będzie zależało w dużej mierze od Unii, ponieważ kompetencje będą udzielone według nowych zapisów – wyjaśniała.

Beata Kempa zauważyła, że „wszystko to, co było do tej pory wyłączyli kompetencjami państw takich, jak np. edukacja czy ochrona zdrowia, to teraz będą kompetencje dzielone, wobec faktu, że nie będzie obowiązywała zasada prawa weta”. – W zasadzie będzie można narzucić nam wszystko – od światopoglądu po rozwiązania, które mogą bardzo mocno bić w naszą gospodarkę, a być sprzyjające dla gospodarek np. niemieckiej czy francuskiej – mówiła.

EKR zdecydowanie przeciw

Pytana o to, jak zagłosuje EKR, czyli frakcja w Parlamencie Europejskim, do której należy PiS, Beata Kempa podkreśliła, że EKR będzie przeciwko. – My chcemy Europy ojczyzn, które wzajemnie ze sobą współpracują i kooperują. Nie chcemy hegemonii państwa niemieckiego. Po II wojnie światowej podnoszą głowy w każdym zakresie, a za tę wojnę ani się z nami nie rozliczyli, ani nie odrobili lekcji. Zapomnieli, że oni tę wojnę przegrali – powiedziała.

Zdaniem europoseł „Niemcy chcą wyprzeć w tej chwili znaczenie Stanów Zjednoczonych w tej części Europy”. – Ono musiało być w sposób naturalny, dlatego że wojna w Ukrainie i wsparcie wschodniej flanki NATO było ewidentnie potrzebne dla bezpieczeństwa naszych granic – dodała.

Beata Kempa zauważyła, że „to będzie zupełnie inny traktat niż ten, na mocy którego społeczeństwo zgodziło się wejść do Unii Europejskiej”. – To dokument, który będzie świadczył o kolejnym rozbiorze naszego kraju. Nie możemy się na to zgodzić. Trzeba edukować społeczeństwo w tym zakresie – podkreśliła.

lena

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 71

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

I
Iks
24 października, 21:15, Paweł:

Naród, który nie chce karmić własnej armii, karmi cudzą- Napoleon Bonaparte.

24 października, 21:44, iks:

Dziękuję bardzo, lepiej nie mieć żadnej armii niż skończyć jak Napoleon. W dwudziestuleciu międzywojennym "naród karmił własną armię" i to jak - 30% budżetu szło na to a 3/4 było dosłonie przeżerane. i co z tego wyszło? Nic. Ja nie cheć żadej wielkiej armii, nie mam zamiaru utrzymymywać bezprodukcyjnych i 40-to letnich emerytow

25 października, 07:01, Paweł:

Kolego , jaką mieliśmy wtedy armię i dlaczego kłamiesz? Napoleon zmarł na raka rzołądka i co to ma wspólnego z tym co piszę. Troszkę nauki a nie tylko TVN.

25 października, 11:10, sosna:

I ta nauka Cię doprowadziła do ,,rzołądka'' Napoleona? Ok, ok, ortografii nie ma się co za nadto czepiać. Meritum już można. Sprawa nie jest tak prosta. Życie - wbrew prawicowym mniemaniom - z reguły nie jest proste. Iks ma rację o tyle, że samo przeznaczenie ogromnej części PKB na zbrojenia nie daje żadnej gwarancji bezpieczeństwa. I przykład II RP jest tu trafny. Liczby są chyba nawet większe niż podaje iks. O ile się nie mylę, w ostatnich latach istnienia, II RP przeznaczała na utrzymanie wojska połowę budżetu, kosztem inwestycji w przemysł, socjal, etc. Efekty były mizerne (przy całym szacunku do wysiłku Wojska Polskiego we Wrześniu). Dlaczego tak się stało? Bo różnica potencjałów była zbyt duża. Innymi słowy, w tamtej konkretnej sytuacji, czy wydawalibyśmy mniej na wojsko, czy więcej, efekt byłby ten sam. Czy obecna sytuacja jest podobna do ówczesnej, to już trudniej stwierdzić. Wydaje mi się, że różnica potencjałów nie jest aż tak tragicznie nierówna jak wtedy. A więc jakaś szansa na obronę jest. Jest też jakaś nadzieja na reakcję sojuszników (chociaż to zawsze jest wątpliwe). Inwestycje w wojsko mogę więc mieć jakiś sens. I tu się otwiera największe pytanie, jak to wojsko powinno wyglądać. Co kupować, jak liczne ma być, jak ma być forma rezerwy. I tu jest największa wątpliwość czy ostatnie, bardzo pospieszne ruchy, okażą się trafne, czy nie. Tego nie potrafię ocenić jednoznacznie. Oby to nie były zakupy na miarę przedwojennych kontrtorpedowców, stawiacza min i haubic Skoda, bez dostatecznej ilości stosunkowo tanich armat ppanc, etc.

Przestań już pierxxlić!!!

I
Iks
25 października, 12:27, IV Rzesza:

KOniec demokracji, POczątek okupacji

25 października, 12:35, sosna:

Znaczy wynik demokratycznych wyborów jest końcem demokracji? Demokracja polega na ciągłych rządach jednej partii sprawowanych w imieniu mniejszości? Ja zawsze wiedziałem, że zwolennicy PISu najlepiej by się czuli w replice PRLu z panem Jarosławem zamiast pana Wojciecha i z kapelanem zamiast politruka.

Ty naprawdę taka tępa jesteś? Czy nie rozumiesz że jak UE przejmie rządzenie naszym państwem to KONIEC demokracji? Ile ty masz ilorazu inteligencji?

I
Iks
25 października, 15:30, bolek:

Polak ZAWSZE wklada fujare w tryby- tym razem pcha sie w lapy wolodji.

Lepszy wolodia od agendy 2030

T
Toroka Dania
Pani redaktor z wzorcową pseudoprawicową karierą: Republika, Gazeta Polska, niezależna.pl. Wszędzie byle za Kanią i Sakiewiczem, ale już niedługo. Zdolni studenci mam nadzieję niedługo wskoczą w Pani miejsce. :)

Bat na proputinowskiego Orbana to akurat by się przydał. :)
g
gość
Plują na UE ale pensyjkę z Europarlamentu kasują.
69
25 października, 13:24, jurek:

Jakby co, mamy jeszcze Prezydenta...

Nadzieja ,że On nie zdradzi Polski i Polaków.

25 października, 13:27, tfu:

To tylko Maliniak. Gdyby dobrze życzył Polsce, to ustawę dającą szanse na odblokowanie KPO, nie kierowałby do TK.

25 października, 14:42, martin:

ty masz cos pod kopula , de.ilu jeden , kto blokuje kpo w ue ?

nie trzeba być geniuszem ,żeby to zrozumieć

25 października, 15:14, Q:

Czy gamoniu zwykły, UE depcze nam Konstytucję? Czy UE, wybrała nam KRS, niezgodnie z Konstytucją? Czy UE wybrała nam 3 DUBLERÓW do TK i wadliwie obsadziła Przyłębską? Czy UE, obsadza nam sądy NEO SĘDZIAMI?

25 października, 15:29, Bronco Billy:

Konstytucji nasza oPOzycja używa jako pałki. KPO blokuje UE wespół zespół z naszą niewydarzoną, agenturalną oPOzycją. Tusek ma szansę środki odblokować jako zapowiadał, ale z tego co widać jest na to za krótki. Polska nigdy nie uznała rozbiorów i ograniczania wolności i suwerenności. Lewacka UE prostą drogą nieuchronnie zmierza ku rozpadowi. Tusek pojechał do Brukseli PO gratulacje i wytyczne. Cała ta awantura może zakończyć się polexitem. Wtedy nikt nie obroni Konfidentów i agentury, łącznie ze zblatowaną Justitią.

Po prostu jak ongiś rozpadło się Imperium Romanum tak i UE się rozleci na U i E. Pora budować Międzymorze i to jak najszybciej.

69
Pora myśleć o wyczepieniu z tego kółka.
b
bolek
Polak ZAWSZE wklada fujare w tryby- tym razem pcha sie w lapy wolodji.
B
Bronco Billy
25 października, 13:24, jurek:

Jakby co, mamy jeszcze Prezydenta...

Nadzieja ,że On nie zdradzi Polski i Polaków.

25 października, 13:27, tfu:

To tylko Maliniak. Gdyby dobrze życzył Polsce, to ustawę dającą szanse na odblokowanie KPO, nie kierowałby do TK.

25 października, 14:42, martin:

ty masz cos pod kopula , de.ilu jeden , kto blokuje kpo w ue ?

nie trzeba być geniuszem ,żeby to zrozumieć

25 października, 15:14, Q:

Czy gamoniu zwykły, UE depcze nam Konstytucję? Czy UE, wybrała nam KRS, niezgodnie z Konstytucją? Czy UE wybrała nam 3 DUBLERÓW do TK i wadliwie obsadziła Przyłębską? Czy UE, obsadza nam sądy NEO SĘDZIAMI?

Konstytucji nasza oPOzycja używa jako pałki. KPO blokuje UE wespół zespół z naszą niewydarzoną, agenturalną oPOzycją. Tusek ma szansę środki odblokować jako zapowiadał, ale z tego co widać jest na to za krótki. Polska nigdy nie uznała rozbiorów i ograniczania wolności i suwerenności. Lewacka UE prostą drogą nieuchronnie zmierza ku rozpadowi. Tusek pojechał do Brukseli PO gratulacje i wytyczne. Cała ta awantura może zakończyć się polexitem. Wtedy nikt nie obroni Konfidentów i agentury, łącznie ze zblatowaną Justitią.

s
sosna
24 października, 21:15, Paweł:

Naród, który nie chce karmić własnej armii, karmi cudzą- Napoleon Bonaparte.

24 października, 21:44, iks:

Dziękuję bardzo, lepiej nie mieć żadnej armii niż skończyć jak Napoleon. W dwudziestuleciu międzywojennym "naród karmił własną armię" i to jak - 30% budżetu szło na to a 3/4 było dosłonie przeżerane. i co z tego wyszło? Nic. Ja nie cheć żadej wielkiej armii, nie mam zamiaru utrzymymywać bezprodukcyjnych i 40-to letnich emerytow

25 października, 07:01, Paweł:

Kolego , jaką mieliśmy wtedy armię i dlaczego kłamiesz? Napoleon zmarł na raka rzołądka i co to ma wspólnego z tym co piszę. Troszkę nauki a nie tylko TVN.

25 października, 11:10, sosna:

I ta nauka Cię doprowadziła do ,,rzołądka'' Napoleona? Ok, ok, ortografii nie ma się co za nadto czepiać. Meritum już można. Sprawa nie jest tak prosta. Życie - wbrew prawicowym mniemaniom - z reguły nie jest proste. Iks ma rację o tyle, że samo przeznaczenie ogromnej części PKB na zbrojenia nie daje żadnej gwarancji bezpieczeństwa. I przykład II RP jest tu trafny. Liczby są chyba nawet większe niż podaje iks. O ile się nie mylę, w ostatnich latach istnienia, II RP przeznaczała na utrzymanie wojska połowę budżetu, kosztem inwestycji w przemysł, socjal, etc. Efekty były mizerne (przy całym szacunku do wysiłku Wojska Polskiego we Wrześniu). Dlaczego tak się stało? Bo różnica potencjałów była zbyt duża. Innymi słowy, w tamtej konkretnej sytuacji, czy wydawalibyśmy mniej na wojsko, czy więcej, efekt byłby ten sam. Czy obecna sytuacja jest podobna do ówczesnej, to już trudniej stwierdzić. Wydaje mi się, że różnica potencjałów nie jest aż tak tragicznie nierówna jak wtedy. A więc jakaś szansa na obronę jest. Jest też jakaś nadzieja na reakcję sojuszników (chociaż to zawsze jest wątpliwe). Inwestycje w wojsko mogę więc mieć jakiś sens. I tu się otwiera największe pytanie, jak to wojsko powinno wyglądać. Co kupować, jak liczne ma być, jak ma być forma rezerwy. I tu jest największa wątpliwość czy ostatnie, bardzo pospieszne ruchy, okażą się trafne, czy nie. Tego nie potrafię ocenić jednoznacznie. Oby to nie były zakupy na miarę przedwojennych kontrtorpedowców, stawiacza min i haubic Skoda, bez dostatecznej ilości stosunkowo tanich armat ppanc, etc.

25 października, 11:48, zb:

Dużo tekstu, zawracanie d.... .W 1939 sprzęt odegrał podstawową rolę. Zainteresuj się czym dysponowała Polska armia, a czym niemiecka. Polska dopiero się odbudowywała i niestety zbrojenia zeszły na dalszy plan. Właśnie to się zemsciło na nas na początku wojny. Nie chodziło o ilość sprzętu ( choć to też był problem) ,przedewszystkim jakość tego sprzętu. Porównanie naszych samolotów to już wystarczy. Nie pojęcia o czym piszesz.

25 października, 11:49, zb:

" Nie masz pojęcia o czym piszesz " poprawiłem, bo może byś nie zrozumiała.

25 października, 12:44, sosna:

Zbrojenia zeszły na dalszy plan? To jaką część budżetu II RP przeznaczała na zbrojenia? Nie chodziło o ilość? Poważnie? Przecież czołgi 7TP jakościowo nie ustępowały przynajmniej PKW II, a PKW III we Wrześniu większej roli nie odegrał. Przypomnij mi, ile tych 7TP mieliśmy na stanie? A ile Niemcy mieli dziadowskich w sumie PZK II? Różnica potencjałów była nie do przeskoczenia (co w zasadzie potwierdzasz pisząc o trwającej dopiero odbudowie kraju). Choćby nasi przodkowie ostatnią koszulę sprzedali i zamienili na amunicję, to i tak by nie byli w stanie przeciwstawić się Niemcom. O tym przecież pisze Stachiewicz, a on miał orientację w temacie, chyba nieco większą niż ty:).

25 października, 12:52, zb:

Wiesz co,poczytaj trochę książek o naszej przedwojennej wojskowości. Przestaniesz bredzić. Po za tym wrzesień 1939 to również 17 .

O, to żeś odkrycia z tym 17 dokonał:). Na miarę podręcznika do klas IV szkoły podstawowej:). ,,Parę książek'' na ten temat przeczytałem. Dlatego się wypowiadam. Gdybyś te książki też przeczytał i gdybyś zrozumiał co napisałem, to wiedziałbyś o jakie pozycje mi chodzi.

B
Bronco Billy
25 października, 13:24, tfu:

VETO - STOP!!!! Żadnego weta. Kto zna historię Polski, to wie, że VETO, doprowadziło Polskę do upadku. PiSiurstwo, nie rozumie, że polityka jest grą ZESPOŁOWĄ. Cały świat gra zespołowo, tylko gamonie PiS-u, o tym nie widzą.

Albo jesteś ograniczony umysłowo albo jesteś moskiewskim trollem cymbalskim. Veto powstało po to aby naród miał poczucie że ma wpływ na polską politykę. To był dowód prawdziwej demokracji. Dopiero potem agentura ob[wulgaryzm]h państw zaczęła tego nadużywać i zamieniła w farsę. Teraz to agentura obawia się veta.

B
Bronco Billy
25 października, 13:24, jurek:

Jakby co, mamy jeszcze Prezydenta...

Nadzieja ,że On nie zdradzi Polski i Polaków.

25 października, 13:25, tfu:

Największymi zdrajcami, jest PiS.

Zaplułeś się karle intelektualny. To nie PiS pozwala na uzależnianie Polski od Niemiec, Rosji i Brukseli. To twój idol tusek z agenturalną oPOzycją. Prawica broni nas przed utratą wolności. Teraz żeby stracić niepodległość nie potrzebne są wojny. Robi się to w białych rękawiczkach. Polska wstąpiła do UE na innych, demokratycznych zasadach. Państwa członkowskie miały być narodowe i ich konstytucje nadrzędne. UE obecnie rządzona przez lewactwo, ślepo i bezmyślnie prowadzi politykę dziwnie zbieżną z interesami Niemiec. Powiela również te same błędy. Zero refleksji. Jeśli mielibyśmy zostać niewolnikami we własnym Kraju z obcą walutą to należy zweryfikować stanowisko Polski w sprawie ewentualnego polexitu. Anglia to zrobiła dzięki pomocy Tuska i prędzej czy później wróci na właściwy kurs rozwoju.

t
tfu
25 października, 13:24, jurek:

Jakby co, mamy jeszcze Prezydenta...

Nadzieja ,że On nie zdradzi Polski i Polaków.

To tylko Maliniak. Gdyby dobrze życzył Polsce, to ustawę dającą szanse na odblokowanie KPO, nie kierowałby do TK.

t
tfu
25 października, 13:24, jurek:

Jakby co, mamy jeszcze Prezydenta...

Nadzieja ,że On nie zdradzi Polski i Polaków.

Największymi zdrajcami, jest PiS.

t
tfu
VETO - STOP!!!! Żadnego weta. Kto zna historię Polski, to wie, że VETO, doprowadziło Polskę do upadku. PiSiurstwo, nie rozumie, że polityka jest grą ZESPOŁOWĄ. Cały świat gra zespołowo, tylko gamonie PiS-u, o tym nie widzą.
Wróć na i.pl Portal i.pl