W Poznaniu wystąpił kultowy zespół Dżem. Zobacz zdjęcia z...

  W Poznaniu wystąpił kultowy zespół Dżem. Zobacz zdjęcia z koncertu!

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Legenda polskiego bluesa, zespół Dżem, zagrał swoje największe hity w towarzystwie orkiestry symfonicznej. Muzycy jak zawsze porwali poznańską publiczność
  1/10
  przejdź do galerii

  Legenda polskiego bluesa, zespół Dżem, zagrał swoje największe hity w towarzystwie orkiestry symfonicznej. Muzycy jak zawsze porwali poznańską publiczność - zobacz zdjęcia z koncertu! ©Łukasz Gdak

  Legenda polskiego bluesa, zespół Dżem, zagrał swoje największe hity w towarzystwie orkiestry symfonicznej. Muzycy jak zawsze porwali poznańską publiczność - zobacz zdjęcia z koncertu!
  W poniedziałek wieczorem, 3 grudnia, w Sali Ziemi usłyszeliśmy piosenki grupy Dżem w wersjach symfonicznych. Słynnej grupie, tak jak na albumie płytowym, towarzyszyła poznańska orkiestra Le Quattro Stagioni, pod batutą Tadeusza Żmijewskiego. Dobrze znane przeboje w nowych, rozbudowanych aranżacjach robiły wrażenie. Podobać się mogła niezwykła wersja piosenki „Wokół sami lunatycy”, którą z Maciejem Balcerem śpiewała publiczność.
  Wrażenie robiła zawarta w tym utworze solówka gitarowa Jerzego Styczyńskiego. Gitarowe solo Styczyńskiego zachwyciło także w piosence „Do przodu”. Tutaj także podobały się także aranżacja i brzmienie smyczków. W „Złotym Pawiu” natomiast można było podziwiać umiejętności sekcji dętej orkiestry.

  Zachwyciły także nowe wersje „Wehikułu czasu”, „Whisky”, „Czerwonego jak cegła” czy „Snu o Victorii”. Publiczność długo nie chciała rozstać się z zespołem domagając się bisów, a szczególnie „Victorii” i doczekała się. Były zresztą nie tylko bisy, ale także życzenia świąteczne od zespołu. Poznański koncert pokazał, że piosenki Dżemu w nowych bogatych aranżacjach nie tylko bronią się, ale także zyskują. Stają się bogatsze i tym bardziej chce się do nich wracać.

  POLECAMY:


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo