W Policach znaleziono 250-kilogramowy niewybuch. Będzie...

  W Policach znaleziono 250-kilogramowy niewybuch. Będzie ewakuacja mieszkańców

  q

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polskapresse

  Ważącą ćwierćtony bombę lotniczą z czasów II wojny światowej znaleziono podczas robót ziemnych w Policach – podał portal Onet. Miejsce zabezpiecza policja. Gmina powołała specjalny sztab kryzysowy.

  ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polskapresse

  Jak czytamy w Onecie na niewybuch natknęli się pracownicy podczas robót ziemnych na terenie prywatnego inwestora. Od razu powiadomili służby. Jak się okazało, w ziemi znaleziono ważącą ponad 250 kilogramów bombę lotniczą z czasów II wojny światowej.

  Na miejsce wezwano patrol saperski, jednak na razie ni uda się podjąć bomby i przewieźć jej na poligon. - Powołano sztab kryzysowy, który ustali plan działania. W tej chwili trwa inwentaryzacja dotycząca mieszkańców i firm znajdujących się na terenie otaczającym miejsce, gdzie znaleziono niewybuch - usłyszeliśmy w urzędzie gminy w Policach.

  Strefa rażenia znalezionego niewybuchu to nawet 1500 metrów. Wiadomo już, że mieszkańcy będą musieli zostać ewakuowani na czas podnoszenia bomby lotniczej, jednak na razie nie zapadły decyzje, kiedy ma to nastąpić.
  Źródło: Onet

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo