W PKP Cargo grożą strajkiem

  W PKP Cargo grożą strajkiem

  (TYM)

  Dziennik Polski 24

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  W PKP Cargo grożą strajkiem

  ©archiwum

  Kontrowersje, W referendum zorganizowanym w PKP Cargo zdecydowana większość jego uczestników opowiedziała się za przeprowadzeniem strajku.
  W PKP Cargo grożą strajkiem

  ©archiwum

  W referendum wzięło udział 57 proc. pracowników zatrudnionych w kolejowej spółce. Spośród nich 96 proc. jest za tym, aby w najbliższym czasie zacząć strajk.

  O co walczą kolejarze? Domagają się podwyżek płac o 250 zł dla każdego z pracowników oraz ochrony miejsc pracy.

  Związkowcy są w sporze z władzami spółki od lipca, kiedy to menedżerowie ogłosili, że przyznają sobie po 10 tys. zł podwyżki, a pracownikom chcieli zwiększyć pensje o 110 zł.

  Przedstawiciele kolejarskiej Solidarności w Małopolsce apelują też o to, aby nie sprzedawać majątku spółki i nie ograniczać miejsc pracy. Związkowcy protestują przeciwko decyzji o likwidacji centrali PKP Cargo w Krakowie przy ul. Kamiennej i przeniesieniu jej do Katowic, co ma się wiązać z likwidacją około 120 miejsc pracy.

  Pracownicy nie zgadzają się na przyjęcie za porozumieniem stron nowego miejsca pracy w Katowicach i grożą strajkiem. W PKP Cargo obawiają się też, że zatrudnienie będzie ograniczone w Nowym Sączu, Stróżach oraz Tarnowie.

  Większość kolejarzy w referendum opowiedziała się za strajkiem, ale liczy na porozumienie z władzami spółki. Prezes PKP po ogłoszeniu wyników referendum zaprosił związkowców na rozmowy. Ma do nich dojść 7 września.

  PKP Cargo jest największym przewoźnikiem kolejowym w Polsce i drugim co do wielkości w Unii Europejskiej. Obsługuje prawie tysiąc pociągów dziennie. W całym kraju zatrudnia ponad 22 tys. osób.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo