W Łodzi powstaje nowa dzielnica przemysłowa. To kompleks logistyczno-przemysłowy firmy Panattoni Europe, który nazwano Central European Logistic Hub. Mieści się przy ul. Jędrzejowskiej w pobliżu autostrady A1. Za trzy, cztery lata pracować tam będzie 7 tys. osób.

Inwestycja Panattoni Europe już funkcjonuje. Zbudowano już 150 tys. mkw. powierzchni pod dachem, a w trakcie realizacji jest kolejne 180 tys. mkw. Docelowo Central European Logistic Hub zajmie powierzchnię ok. 180 ha, a w tym około 62 ha pod dachem. Panattoni Europe zamierza jeszcze dokupić działki, aby mieć 1 mln mkw. zakupionej powierzchni.

Władze Łodzi nazywają inwestycję Panattoni Europe Nową Dzielnicą Przemysłową Łodzi. Firmy, które zdecydowały się tam ulokować to m.in. BSH, Whirlpool, Compin, Smyk i Media Expert.

- To nie tylko centrum logistyczno-przemysłowe, bo otrzymujemy sporo zapytań z branż e-commerce i lekkiej produkcji - mówi Marek Dobrzycki, dyrektor Panattoni Europe. Zapytany o koszt inwestycji wyjaśnił, że budowa 1 mkw. hali kosztuje 600 euro. Przy 600 tys. mkw. powierzchni pod dachem należy oszacować wartość inwestycji na 360 mln zł. Do tego dochodzą koszty ponoszone przez firmy, które ulokowały się w Central European Logistic Hub.

- Po cichu na obrzeżach Łodzi powstaje największy park logistyczno przemysłowy w tej częsci Europy - powiedziała prezydent Hanna Zdanowska. - Z tytułu podatku od nieruchomości będzie wpływało do budżetu miasta po 40 mln zł. Za tę kwotę można zbudować 30 km dróg rowerowych lub 40 km chodników lub 10 km nowych dróg osiedlowych.

Polska - Portugalia w Lidze Narodów!

Życzenia dla nauczycieli

Wiersze na dzień nauczyciela

Horoskop na dziś