Uważajcie dziś na pogodę. Omdlenia i ataki padaczki

  Uważajcie dziś na pogodę. Omdlenia i ataki padaczki

  (ew)

  Express Ilustrowany

  Aktualizacja:

  Express Ilustrowany

  W Łodzi temperatura powietrza osiągnęła wczoraj w słońcu ponad 40 stop. C. Dziś będzie podobnie. Żar lał się z nieba, łodzianie z trudem znosili tę gorączkę. Wiele razy wzywano karetki pogotowia do osób, które zasłabły na ulicy lub w domu.
  Pacjentom, którym zaszkodził upał udzielano pomocy w poradniach i szpitalnych izbach przyjęć. Wśród nich przeważały osoby po 60. roku życia. Skarżyli się na bóle w okolicy serca, duszności, zawroty głowy, trudności z koncentracją i zaburzenia widzenia. Duchota dawała się we znaki astmatykom., wzywano karetki pogotowia ratunkowego do pacjentów z atakiem padaczki.


  - Podczas upału organizm ulega przegrzaniu, łatwiej o udar oraz zator i zawał serca z powodu m. in. odwodnienia - mówią w Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. - Jesteśmy bardziej podatni na omdlenia.

  Omdlenie to przejściowa utrata świadomości na skutek słabego ukrwienia mózgu Pacjenta należy położyć z nogami uniesionymi do góry, aby ustabilizowało się krążenie i ciśnienie krwi. Omdlenie powinno ustąpić po 2-3 minutach. Jeżeli tak się nie stanie, należy wezwać lekarza.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo