Uwaga! TVN 17.12: Kim był Adam C., śmiertelnie postrzelony przez policjanta 21-latek z Konina?

UWAGA! TVN/X-NEWS

Wideo

Źródło: TVN

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Kiedy zobaczył policję, zaczął uciekać. Chwilę później zginął. Kim był śmiertelnie postrzelony 21-latek z Konina? Reporterce Uwagi! udało się porozmawiać z narzeczoną Adama C.

Około godz. 10 patrolujący policjanci zauważyli trzech młodych mężczyzn. Kiedy podeszli, aby ich wylegitymować, najstarszy z nich zaczął uciekać. Jeden z policjantów został z dwoma nastolatkami. Drugi ruszył za uciekającym mężczyzną. Po chwili padł strzał. Policjant miał strzelić w klatkę piersiową mężczyzny.

- Usłyszałam huk, biegło dwóch policjantów. Leżało ciało jakiegoś człowieka, reanimowali go. Przyjechało pogotowie. Później stwierdzili zgon, przykryli go czarnym workiem i pojechali – mówi mieszkanka osiedla.

- Zginął młody człowiek. Policjant powinien się trochę zastanowić. Jest tu przedszkole, co jakby poszło rykoszetem. Podejrzewam, że policjant był szkolony i mógł dać sobie radę – zwraca uwagę inny mieszkaniec osiedla, na którym zginął Adam.

Mieszkańcy pobliskiego bloku mieli słyszeć tylko jeden strzał. Potem widzieli już podejmowaną próbę reanimacji. Niestety Adama nie udało się uratować.

ZOBACZ TEŻ:

Adam od czterech lat spotykał się z Julią.

- Byliśmy zaręczeni. Dostałam od niego pierścionek. Klęknął i zapytał, czy chcę spędzić z nim resztę życia. Nie wiedział, że ono się za rok skończy – mówi Julia Jęcz.

21-latek planował wyjechać z narzeczoną do Anglii.

- Adam miał skończyć szkołę i potem mieliśmy pracować w Anglii. Chcieliśmy wrócić do Polski i wybudować dom – zdradza Jęcz.

- Jest ciężko, bo był dla mnie bardzo ważną osobą. Wszyscy się cieszyliśmy, bo oni naprawdę byli długo razem. Kochali się i to było widać – mówi Agnieszka Jęcz, matka Julii.

- Adaś nie był typem łobuza, bandyty. Żeby zamordować go z zimna krwią jak terrorystę - mówią krewne 21-latka.

Dlaczego Adam uciekał przed policjantem? Interwencję na placu zabaw zarejestrowały osiedlowe kamery. Z zapisu monitoringu ma wynikać, że strzał padł najprawdopodobniej z bliskiej odległości.

- Mieszkańcy są przerażeni tym, że o godzinie 10 ginie ktoś, kto został zastrzelony przez policjanta. Widziałem coś, co w ogóle nie powinno mieć miejsca – mówi Piotr Wolicki, prezes Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Po tragicznej interwencji pod siedzibą komendy policji w Koninie doszło do zamieszek.

ZOBACZ TEŻ:

- Doszło do rzucania kamieniami, butelkami i innymi niebezpiecznymi przedmiotami w kierunku policjantów. Została podjęta decyzja o przerwaniu tego zbiegowiska i przeprowadzeniu interwencji. Trzy pełnoletnie osoby oraz czterech nieletnich zostało doprowadzonych do jednostki policyjnej. Wobec tych osób będziemy kierowali różnego rodzaju zarzuty, związane przede wszystkim z naruszeniem nietykalności cielesnej – informuje Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Tymczasem prokuratorzy wyjaśniają okoliczności śmierci 21-letniego Adama. Obok ciała ofiary miały zostać znalezione narkotyki. Prokuratorzy analizują także kluczowy w tej sprawie zapis monitoringu.

Dlaczego Adam uciekał widząc policjanta?

- Nie mogę udzielić w tym zakresie informacji, ale to nie były żadne przesłanki spowodowane tym, że był dilerem lub bał się, że został złapany na dilowaniu. Został znaleziony tak zwany zwitek papieru przy ciele Adama, który zostanie poddany stosownym oględzinom. Zostanie przesłany do właściwego instytutu – mówi Michał Wąż, adwokat rodziny Adama.

ZOBACZ TEŻ:

Czy Adam mógł być dilerem?

- Nigdy w życiu. To był taki chłopak, żeby nawet muchy nie skrzywdził – przekonuje kolega Adama.

Narzeczona Adama zapewnia, że ten nie brał narkotyków.

- Wątpię, żeby miał powody, żeby je brać. Rozmawialiśmy zawsze szczerze, gdyby coś się działo, to by mi powiedział. Nawet, gdyby zażywał to bym wiedziała.

Adam pracował w lokalach gastronomicznych. Niedługo przed tragedią jego ojciec miał być zastraszany. Kto mógł grozić ojcu Adama? Według nieoficjalnych informacji, Adam miał także pobić jednego z agresorów ojca. Czy mężczyzna, widząc policję na placu zabaw, obawiał się zatrzymania go z tego powodu?

Do czasu wyjaśnienia okoliczności tragedii, eksperci z zakresu bezpieczeństwa, z dystansem wypowiadają się na temat tragedii.

- Chce się trochę postawić w roli policjanta. Wiem, jak to się odbywa. To są ułamki sekund na podjęcie decyzji. Jeżeli policjant zastosował skróconą procedurę użycia broni palnej, to sam policjant uznał za stosowne, że tej broni może użyć. Będzie musiał teraz to udowodnić i wyjaśnić. Teraz nikt mu już nie pomoże. On będzie musiał przedstawić prokuraturze dowody, że ten zamach był skierowany na niego, bezprawny i bezpodstawny i, że było zagrożenie życia w stosunku do policjanta – mówi Grzegorz Mikołajczyk, ekspert ds. bezpieczeństwa i antyterroryzmu.

Czy policjant użył broni palnej przeciwko nożyczkom do papieru?

- Z tego wynika, że tak. Ale musi teraz udowodnić, że te nożyczki mu zagrażały i było bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia. To jest bardzo ciężkie do udowodnienia, ale to jest w roli policjanta – dodaje Mikołajczyk.

Adam wywodził się z trudnego środowiska. Kiedy był nastolatkiem, matka zostawiła rodzinę. Chłopiec stał się agresywny, wdawał się w bójki z rówieśnikami. Skończył jednak szkołę gastronomiczną, wkrótce podjął pracę.

- Z zawodu był kucharzem. Chciał iść w tę stronę, żeby mieć swoją restaurację. Za dwa tygodnie mieliśmy pojechać w góry – zdradza narzeczona Adama.

- Jego biologiczna mama chorowała na alkoholizm. Więc wiadomo, że jak mama pije, to odbija się to na dziecku. Wtedy, przy tej mamie, Adam miał dwie siostry, opiekował się nimi. Potem strasznie tęsknił za mamą. Jako najstarszy z rodzeństwa najbardziej niósł ten ciężar – mówi Karolina Marczak, krewna Adama.

- Ten policjant jest winny. Powinien za to odpowiedzieć, jak za zabójstwo. Powinien normalnie odpowiedzieć przed sądem – mówi Julia Jęcz.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 94

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

S
Skkdkffi

Przeczytałem te komentarze przygłupów których nie brakuje w internecie i życzę wam śmiecie żeby was spotkał podobny los. Nie dość ze pustaki i padliny to jeszcze śmiecie życiowe bez rozumu. Szkoda cokolwiek komentować. Pozdrawiam mądrych myślących ludzi... jak spotkacie na ulicy takiego przyglupa to naplujcie mu w [wulgaryzm] z honorem !

X
Xjjdjcjc
17 grudnia 2019, 15:33, baca.bez.kaca:

Brawo Policja!

Strzelać do bandziorów i nie patrzeć ile mają lat!

I strzelać skutecznie, tak żeby gnoja nie trzeba było potem w ciupie karmić.

A co do całego artykułu...żenująca próba wybielenie denata.

I nic więcej!

Następny przygłup. Żebyś zdechł padlino jak najszybciej :)

Z
Zjjdjc
30 grudnia 2019, 17:16, Gość:

Zastrzelono dilera i cpuna

Wielkie hallo

BRAWA DLA POLICJI

oby więcej takich akcji

Nie znasz sytuacji przygłupie i wypisujesz brednie. Mam nadzieje ze ty niedługo zdechniesz padlino.

Z
Znjc
31 grudnia 2019, 22:19, Gość:

Dziewczyna powinna się cieszyć. Ominęło ja życie z narkomanem który by ją poniewieral. Z drugiej strony normalna dziewczyna z takim gościem by się nie związała. Może też ćpa.

Żebyś zdechł przygłupie marny polaczku z wodogłowiem.

G
Gość

Dziewczyna powinna się cieszyć. Ominęło ja życie z narkomanem który by ją poniewieral. Z drugiej strony normalna dziewczyna z takim gościem by się nie związała. Może też ćpa.

G
Gość
5 grudnia, 7:58, Gość:

Wg mnie policjant powinien dostać ci najmniej 15 lat bezwzględnego więzienia.

10 grudnia, 14:32, Gość:

ile? ten

co zwiewa powinien dostac tez 15 lat minimum , ale juz nie dostanie

Powinien medal dostac

G
Gość

Zastrzelono dilera i cpuna

Wielkie hallo

BRAWA DLA POLICJI

oby więcej takich akcji

S
Sledz
26 listopada, 15:46, Gość:

TVN i im podobne media od paru lat straciły kontakt z rzeczywistością i pogubiły się w tej swojej paranoi antyrządowej. Dla nich wszystko co jest państwowe to zły pis i trzeba to zwalczać. Trochę to trąci schizofrenią paranoidalną. Ta sprawa tylko to potwierdza i tutaj także TVN próbuje sprzedać bajeczkę o złym PiSie mordującym rękami bezdusznego policyjnego oprawcy biednego niewinnego chłopaka robiąc przy tym z niego męczennika. Tymczasem fakty są takie, że zginął 21-latek oraz, że został zastrzelony przez policjanta w czasie interwencji. To tyle, cała reszta to tylko spekulacje nie potwierdzone ani dowodami ani ustaleniami procesowymi. Podobno całe zajście zostało nagrane ale półki co nikt nie pokazał publicznie co zawiera to nagranie. Policja jak zwykle swoimi UB-eckimi metodami próbuje się usprawiedliwiać oraz zniesławiać zabitego robiąc z niego dilera narkotykowego. Półki co jednak nie udało się policji przedstawić, żadnych dowodów na poparcie swoich tez. Sprawa nie jest wcale jasna jak próbują to pokazać obie strony ale jeśli iść w dywagacje to wygląda na to, że ten policjant to jeden z typowych w tym zawodzie cymbałów, któremu się wydaje, że ma jakąś władze i może robić z ludźmi co mu się podoba. Chłopak nie chciał go słuchać i uciekał, więc ten sięgnął po broń. Jeżeli nie było żadnego zagrożenia, a wszystko na to wskazuje, choćby oczywiste krętactwa policji to powinien ten policjant trafić za kratki. Jeśli było inaczej to niech policja to udowodni ale każdy kolejny dzień pokazuje, że policja nie ma żadnych dowodów i próbuje jedynie łeb ukręcić sprawie.

4 grudnia, 6:59, Gość:

próbujesz byc niby glosem rozsadku ale wychodzi ci jak zawsze...czyli glupio i srednio.

Niby dlaczego policjant ma siedziec??

Co ty dzieciaku wiesz o zabijaniu :)

Stań na j miejscu policjanta.

Policja ma prawo uzyc broni w wielu przypadkach. Ma chronic obywateli przed zlodziejami i bandytami.

Policjant Ma prawo uzyc broni jesli ma uzasadnione przypuszcz ze ktos robi cos dalece niezgod z prawem i jeszcze ucieka.

No wiec robicie oblawe.

Bandyta zaczyna uciekac. Siegasz po bron zeby wykonac strzal ostrzegawczy.... ale spluwa ci sie wyslizgnela i sie stalo. Nieumyslne spowod smierci.

Wg mnie zostanie to podciagniete pod nieszczesliwy wypadek.

Rykoszet strzału ostrzegawczego. Na iles tysiecy strzalow moze sie to zdarzyc.

To czy tamten byl zlodziejem lobuzem dilerem albo innym gadem i czy mial lub nie mial jakis prochow nie ma tu zadnego znaczenia.

Policja nie musi sie spieszyc z dowodami - to i tak juz jest po ptokach tamtemu zycia to nie wroci.

Policjant dostanie co najwyzej wyrok w zawieszeniu za nieumyślne i odejdzie ze sluzby.

Nie pojdzie siedziec bo bylby to precedens - zrozum. Kazdy bandzior czulby sie bezkarny bo policjanci baliby sie siegac po bron.

Widzisz.

To nie sa latwe sprawy jak sobie myślałeś :) przespij sie ze swoja teoria

Widze kolega policjant wy wiecie jak sie tlumaczyc zeby wlasna dupe chronic bylo w mundurach

b
baca.bez.kaca

Brawo Policja!

Strzelać do bandziorów i nie patrzeć ile mają lat!

I strzelać skutecznie, tak żeby gnoja nie trzeba było potem w ciupie karmić.

A co do całego artykułu...żenująca próba wybielenie denata.

I nic więcej!

P
Pat

Zginal bandyta, jak bandyta ucieka i ginie to policjant dostaje medal, a nie lincz. Nie zmienia tego zadne bzdury ktore wygaduja rodzice, kumple, czy dziunia bandyty.

166 / 4000

P

Pat

~piotr mieczyslaw
3 grudnia, 11:11, elo:

Adaś Santo Subito! Santo Subito powiadam!!!

10 grudnia, 14:34, Gość:

swiety nie ucieka jak juz ,tylko zlodziej zwiewa i oszust i bandzior

dzisiejsza policja dziala wg zasady daj delikwenta to paragraf sie znajdzie.

u nich pomocy nie szukaj,osobiscie widzac onych przechodze wolno na druga strone jezdni oczywiscie najkrotsza droga przez przejscie./ nigdy skosem/...

innym tez radze bo mozna trafic na nadgorliwego nieumiejacego panowac nas swymi emocjami i pas trupem ,pytanie czy funkcjonariusz jest od sadzenia,wydawania wyrokow ?

i
ice

Mama chorowała na alkoholizm... To nie choroba, to wybór...

G
Gość
3 grudnia, 11:11, elo:

Adaś Santo Subito! Santo Subito powiadam!!!

swiety nie ucieka jak juz ,tylko zlodziej zwiewa i oszust i bandzior

G
Gość
5 grudnia, 7:58, Gość:

Wg mnie policjant powinien dostać ci najmniej 15 lat bezwzględnego więzienia.

ile? ten

co zwiewa powinien dostac tez 15 lat minimum , ale juz nie dostanie

G
Gość
26 listopada, 15:46, Gość:

TVN i im podobne media od paru lat straciły kontakt z rzeczywistością i pogubiły się w tej swojej paranoi antyrządowej. Dla nich wszystko co jest państwowe to zły pis i trzeba to zwalczać. Trochę to trąci schizofrenią paranoidalną. Ta sprawa tylko to potwierdza i tutaj także TVN próbuje sprzedać bajeczkę o złym PiSie mordującym rękami bezdusznego policyjnego oprawcy biednego niewinnego chłopaka robiąc przy tym z niego męczennika. Tymczasem fakty są takie, że zginął 21-latek oraz, że został zastrzelony przez policjanta w czasie interwencji. To tyle, cała reszta to tylko spekulacje nie potwierdzone ani dowodami ani ustaleniami procesowymi. Podobno całe zajście zostało nagrane ale półki co nikt nie pokazał publicznie co zawiera to nagranie. Policja jak zwykle swoimi UB-eckimi metodami próbuje się usprawiedliwiać oraz zniesławiać zabitego robiąc z niego dilera narkotykowego. Półki co jednak nie udało się policji przedstawić, żadnych dowodów na poparcie swoich tez. Sprawa nie jest wcale jasna jak próbują to pokazać obie strony ale jeśli iść w dywagacje to wygląda na to, że ten policjant to jeden z typowych w tym zawodzie cymbałów, któremu się wydaje, że ma jakąś władze i może robić z ludźmi co mu się podoba. Chłopak nie chciał go słuchać i uciekał, więc ten sięgnął po broń. Jeżeli nie było żadnego zagrożenia, a wszystko na to wskazuje, choćby oczywiste krętactwa policji to powinien ten policjant trafić za kratki. Jeśli było inaczej to niech policja to udowodni ale każdy kolejny dzień pokazuje, że policja nie ma żadnych dowodów i próbuje jedynie łeb ukręcić sprawie.

4 grudnia, 06:59, Gość:

próbujesz byc niby glosem rozsadku ale wychodzi ci jak zawsze...czyli glupio i srednio.

Niby dlaczego policjant ma siedziec??

Co ty dzieciaku wiesz o zabijaniu :)

Stań na j miejscu policjanta.

Policja ma prawo uzyc broni w wielu przypadkach. Ma chronic obywateli przed zlodziejami i bandytami.

Policjant Ma prawo uzyc broni jesli ma uzasadnione przypuszcz ze ktos robi cos dalece niezgod z prawem i jeszcze ucieka.

No wiec robicie oblawe.

Bandyta zaczyna uciekac. Siegasz po bron zeby wykonac strzal ostrzegawczy.... ale spluwa ci sie wyslizgnela i sie stalo. Nieumyslne spowod smierci.

Wg mnie zostanie to podciagniete pod nieszczesliwy wypadek.

Rykoszet strzału ostrzegawczego. Na iles tysiecy strzalow moze sie to zdarzyc.

To czy tamten byl zlodziejem lobuzem dilerem albo innym gadem i czy mial lub nie mial jakis prochow nie ma tu zadnego znaczenia.

Policja nie musi sie spieszyc z dowodami - to i tak juz jest po ptokach tamtemu zycia to nie wroci.

Policjant dostanie co najwyzej wyrok w zawieszeniu za nieumyślne i odejdzie ze sluzby.

Nie pojdzie siedziec bo bylby to precedens - zrozum. Kazdy bandzior czulby sie bezkarny bo policjanci baliby sie siegac po bron.

Widzisz.

To nie sa latwe sprawy jak sobie myślałeś :) przespij sie ze swoja teoria

J3bać żydów i skùndlonych pederastów

Dodaj ogłoszenie