Utrzymanie po dobrym meczu

Łukasz Kopeć
Udostępnij:
Hutnik Nowa Huta wygrywa derby Krakowa z Wisłą II wynikiem 4-2 i zapewnia sobie utrzymanie w III lidze.

Hutnik - Wisła II Kraków 4:2 (3:0)
Gole: Jacak 20, Gamrot 32, Świątek 40, K. Filipek 78 - Buras 66 (k), 72
Hutnik: Frątczak - Antoniak, Ochman, Grzesiak (83. P. Filipek), Orłowski, Murzyn, Jacak (70. K. Filipek), Świątek, Prochwicz (66. Guzik), Gamrot (60. Sierakowski), Nawrot.
Wisła II: Al-Ani - Szywacz, Kujawa, Gulczyński (46. Marszalik), Witek, Lech, Mordec (46. Furtak), Handzlik (66. Scalet), Buras, Bartosz, Kuczak (77. Wąsikowski).

W kolejnych w tej rundzie derbach Krakowa Hutnik odniósł kolejne zwycięstwo - tym razem przekonujące 4:2 nad rezerwami Wisły. Dzięki tym trzem punktom oraz korzystnym rozstrzygnięciom w innych meczach nowohucianie zapewnili sobie utrzymanie w szeregach trzecioligowców na następny sezon.

Mecz był toczony w dobrym, szybkim tempie, obie drużyny chciały grać w piłkę, nie było kunktatorstwa, choć w teorii dla hutników ten mecz miał spory ciężar gatunkowy. Pierwszego gola zdobył po ładnej, dwójkowej akcji z Sebastianem Prochwiczem Sebastian Jacak. Po golu nowohucianie cały czas napierali i nie oddawali inicjatywy, dzięki czemu już 12 minut po pierwszej bramce mogli cieszyć się z kolejnej.

Tym razem Mateusz Gamrot wykończył dośrodkowanie Michała Nawrota wzdłuż bramki. W 40 minucie wydawało się, że już po meczu - trzeciego gola dla Hutnika, a swojego ósmego w sezonie zdobył kapitan Krzysztof Świątek, który wykorzystał błąd wybijającego bramkarza wiślaków. W drugiej połowie Biała Gwiazda robiła jednak wszystko, aby odwrócić losy tego spotkania.

Po dość niemrawym początku tej części spotkania w końcu, w 65 minucie, Łukasz Murzyn faulował w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił doskonale znany na Suchych Stawach Damian Buras.

Ten sam zawodnik 6 minut później zdobył gola kontaktowego, wykorzystując błąd nowohuckiej obrony. Jednak Hutnik nie pozwolił Wiśle na wyrównanie i sam szybko zdobył czwartą bramkę, a dokonał tego wprowadzony w drugiej połowie Karol Filipek. Warto dodać, że dla 17-letniego Filipka i 18-letniego Jacaka były to debiutanckie gole w karierze seniorskiej.

Najlepszy strzelec:
8 - tyle goli ma na swoim koncie kapitan drużyny Hutnika Nowa Huta - Krzysztof Świątek w sezonie 2014/2015. Liderem strzelców III ligi małopolsko-świętokrzyskiej jest Paweł Cygnar z 22 golami.