USA: Obama chce nasilenia walk z Państwem Islamskim [VIDEO]

  USA: Obama chce nasilenia walk z Państwem Islamskim [VIDEO]

  Sylwia Arlak / AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama zapowiedział wzmożoną walkę z Państwem Islamskim w Syrii. Podczas wystąpienia w Pentagonie przyznał jednocześnie, że już widzi znaczące efekty działań koalicji pod wodzą USA – podaje agencja AFP.
  - Wszystkie narody będą musiały działać intensywniej, ale my już zaczynamy dostrzegać pewne postępy (...). Zintensyfikujemy nasze działania przeciwko Państwu Islamskiemu (IS) w Syrii i Iraku. Będziemy kontynuować nasze uderzenia na ich infrastrukturę i instalacje gazowe – mówił w poniedziałek w popołudniu Obama.


  CNN Newsource/x-news


  Otoczony przez najlepszych dowódców wojskowych, ostrzegł również, że PI wciąż rekrutuje wielu bezbronnych obywateli Stanów Zjednoczonych. - Trzeba powstrzymać ten proceder, tak szybko jak to możliwe – dodał Obama.

  Jego zdaniem organizacja dokłada wszelkich starań, aby zwerbować jak największą liczbę członków społeczności muzułmańskiej na całym świecie. - W batalii z takimi organizacjami jak PI i Al-Kaida, musimy walczyć przede wszystkim z ich ideologią. Tego nie zwalczymy karabinem, potrzebujemy lepszych pomysłów. Nigdy nie będziemy walczyć z islamem- dodał Obama, podkreślając, że PI zniekształca te religię.

  Podkreślił również, że USA są teraz znacznie lepiej przygotowane do udaremniania dużych ataków terrorystycznych, takich jak ten z 11 września 2001 roku na World Trade Center. Jego zdaniem zagrożenie ze strony tzw. "samotnych wilków” lub małych komórek terrorystycznych w ostatnich latach sukcesywnie wzrasta. - Aby zapobiec podobnym atakom, będziemy musieli włożyć w to jeszcze więcej wysiłku – mówił prezydent.

  Jednocześnie Obama zastrzegł, że USA nie wyślą więcej żołnierzy do walki z dżihadystami, choć nie wyklucza takiej możliwości w przyszłości. Zapowiedział jednak przeprowadzenie większej ilość szkoleń lokalnych sił. Przypomniał, że koalicji pod wodzą USA udało się do tej pory dokonać ponad 5 tys. uderzeń lotniczych na cele PI w Iraku i Syrii, a tym samym usunąć tysiące bojowników.

  Dżihadyści stracili też około jedną czwartą terenów, jakie wczesnej zajmowali w Iraku. - Pokonany Państwo Islamskie, ale musimy przygotować się na trudną i długą walkę – konkludował.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  emocje

  zabawa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  najłatwiejsza kasa przy zabawie green-mania.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo