USA: 16-latka przeżyła katastrofę awionetki. Kilka dni...

  USA: 16-latka przeżyła katastrofę awionetki. Kilka dni błąkała się po górach

  Sylwia Arlak (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Dziadkowie Autumn Veatch przy swojej awionetce
  1/4
  przejdź do galerii

  Dziadkowie Autumn Veatch przy swojej awionetce ©Fot. Facebook

  16 - latka twierdzi, że przeżyła katastrofę małego samolotu w górach w północnej części Stanów Zjednoczonych, a następnie dwa dni szukała ratunku – podaje agencja Associated Press.
  Mały samolot Beechcraft Bonanza rozbił się w sobotę wieczorem w trudno dostępnych górach w północnej części Stanów Zjednoczonych w stanie Waszyngton. W katastrofie zginęli piloci maszyny - 62-letni Leland Bowman i jego 63-letnia żona Sharon. Więcej szczęścia miała ich 16- letnia wnuczka Autumn Veatch. Przeżyła. Nie miała jednak wody, jedzenia, na nieznanym jej terenie musiała szukać ratunku.

  Dwa dni później doszła do drogi - pomocy udzielił jej przypadkowo napotkany kierowca. Spotkanemu niedaleko parku narodowego North Cascades w stanie Waszyngton mężczyźnie wyznała , że przeżyła katastrofę i od kilku dni szukała pomocy.

  Nastolatka nie była w stanie podać szczegółów wypadku, nie wiedziała jaka mogła być przyczyna katastrofy. Ekipa poszukiwawcza wciąż stara się znaleźć wrak awionetki.

  Dziewczyna znajduje się na obserwacji w jednym z lokalnych szpitali. Ojciec dziewczyny, David Veatch przyznał w rozmowie z reporterami, że jest wycieńczona, ale biorąc pod uwagę wszystko, co przeszła – czuje się zaskakująco dobrze. Jak mówił – nawet żartowała. Oboje śmiali się z obejrzanego wcześniej programu telewizyjnego o rozbitkach.

  - To cud, nie mam żadnych wątpliwości - powiedział dziennikarzom Cywilny Patrol Powietrzny ppłk. Dodał,że w ratownictwie spędził 30 lat, ale czegoś podobnego nie przeżył nigdy przedtem. "Chwile radości, jak ta mogą być równocześnie naprawdę trudne” - dodał.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo