US Open. Fenomenalny Roger Federer, awans Łukasza Kubota

Michał Skiba
eastnews
US Open 2018 rozkręca się coraz bardziej. Sobota na kortach Flushing Meadows była bardzo efektowna i zakończyła się późnym wieczorem, a w zasadzie w środku nocy. Wszystkich zachwycił Roger Federer, który nie dał szans Nickowi Kyrgiosowi. W opałach był za to Marin Cilić. Pogromca Huberta Hurkacza wygrał z Alexem de Minaurem dopiero po pięciosetowym boju.

Wielu kibiców ostrzyło sobie pazurki na starcie Nicka Kyrgiosa z Rogerem Federerem. Atrakcyjność widowiska zależała głównie od tego, jak bardzo będzie się chciało grać tenisiście z Australii. W pierwszym secie był bardzo konsekwentny. Zrażony pechowym przełamaniem, które dało pierwszego seta Federerowi - w drugim robił wszystko, by Szwajcar nie miał problemu z podwyższeniem prowadzenia.

Kyrgios obudził się w przedostatnim gemie drugiego seta. W trzecim secie znowu oglądaliśmy dosyć ciekawy mecz. Obaj panowie konsekwentnie wygrywali swoje gemy, aż doszło do akcji, która - co można stwierdzić już teraz - będzie ozdobą tegorocznego US Open.

Federer ostudził zapał Kyrgiosa, łatwo wygrał z zawodnikiem z Camberry 6:4, 6:1, 7:5.

Wszystko wskazuje na to, że "Fedex" w ćwierćfinale zmierzy się z Novakiem Djokoviciem. Serb nie miał problemów z Richardem Gasquetem. Francuza rozbił dosyć łatwo 6:2, 6:3, 6:3. "Nole" w następnej rundzie zagra z Joao Sousą, Federer zmierzy się z Johnem Millmanem.

Z egzotyczną parą Divij Sharan (Indie)/Artem Sitak (Nowa Zelandia) męczył się duet Łukasz Kubot/Marcelo Melo. Zwycięzcy Wimbledonu sprzed roku wygrali 6:3, 3:6, 6:3. W czwartej rundzie zmierzą się z parą z Francji: Nicolas Mahut i Pierre-Hugues Herbert.

Marin Cilić swój mecz zakończył w środku nocy, ale odrobił straty. Alex de Minaur, o którym media mówią, że jest przeciwieństwem Nicka Kyrgiosa, grał kapitalnie przez pierwsze dwa sety. Niesamowicie zorganizowany w defensywie, świetnie czujący się w kontrze. Cilić również grał na bardzo wysokim poziomie, ale tempo podkręcił dopiero, gdy miał nóż na gardle. Panowie skończyli grubo po drugiej w nocy. Chorwat wygrał 4:6, 3:6, 6:3, 6:4, 7:5. W czwartej rundzie zagra z Davidem Goffinem.