Urodziny Radia Maryja w Toruniu. O. Rydzyk świętuje ze słuchaczami [zdjęcia]

online
Do Torunia zjechali słuchacze Radia Maryja z całej Polski, by świętować 28. urodziny rozgłośni o. Rydzyka. Tegoroczne urodziny odbywają się pod hasłem „Głosić Chrystusa Pana z Maryją”. Jacek Smarz
Do Torunia zjechali słuchacze Radia Maryja z całej Polski, by świętować 28. urodziny rozgłośni o. Rydzyka. Tegoroczne urodziny odbywają się pod hasłem „Głosić Chrystusa Pana z Maryją”.

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Materiał oryginalny: Urodziny Radia Maryja w Toruniu. O. Rydzyk świętuje ze słuchaczami [zdjęcia] - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 16

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

A
AS

Czy szanowny, SKROMNY, uczciwy, sprawiedliwy duchowny T. Rydzyk sprzedał już swoje 2 auta Maybachy o wartości kilka milionów i wspomógł tymi pieniędzmi biednych, ubogich i chorych ?

z
z gazet i z netu

T. Rydzyk dostał od rządu nasze ciężko zarobione pieniądze w ilości ponad 214 000 000 zł. W tym samym czasie Chiny stawiają fabryki samochodów : budują hale, kupują maszyny, zatrudniają ludzi i solidnie płacą za pracę likwidując ubóstwo i biedę. Koszty takiej fabryki to 8-10 mln $, czyli ok 30 -40 mln. zł. Za te nasze pieniądze dane T. Rydzykowi można byłoby wybudować w Polsce 6 takich fabryk samochodów i zatrudnić tysiące ludzi.

z
z historii

"Ja jestem Pan, bóg twój, który..." - w wierzeniach greckich bóg Pan był bogiem płodności, pasterzy, pól oraz opiekunem kóz i owiec. Grecy wytapiali metal, budowali duże handlowe statki morskie i mury z obrobionego kamienia. Byli ówcześnie bardzo rozwiniętą cywilizacją. Izraelici, którzy należeli do plemion semickich na skutek kontaktu z Grekami przyjmowali i przysposabiali od tej wyżej rozwiniętych cywilizacyjnie Greków, nie tylko umiejętności techniczne ale także światopogląd. A Izraelici byli z reguły pasterzami kóz i owiec, więc grecki bóg Pan bardzo im odpowiadał. Ale dlaczego napisano Imię Pan a później hierarchię bóg, ano dlatego, ponieważ przy wymowie brzmi to poważniej, bardziej stanowczo i groźnie. Jest to lepsze sformułowanie niż np. "Jestem twoim bogiem mam na imię Pan". Spróbujcie sami wymówić te zdania.

Z
Z encyklopedii

Bóg - hierarchia i określenie kategorii wymyślonej istoty, która posiada cechy boskości czyli nieosiągalne dla człowieka. Pojęcie cechy boskości zmieniają się wraz ze wzrostem poziomu naukowego i technicznego człowieka.

W
Wiesław

A ja za Ojcem Świętym Janem Pawłem II"dziękuję Panu Bogu za to

że jest takie radio w Polsce które nazywa się Radio Maryja.Pozdrawiam.

Życzę dobrego odbioru.

M
Magda Tatarczyk

Bardzo dobrze że istnieje takie radio. Szczególnie dla tych co nie mogą wyjść z domu do kościoła.

M
Mieszkaniec

Bardzo dobrze, że istnieje takie radio. Ludzie starsi, schorowani, którzy są religijnymi osobami, a których zdrowie nie pozwala już za bardzo wychodzić z domu, to mają dzięki Radiu Maryja możliwość uczestniczenia w życiu Kościoła. I to jest najcenniejsza zasługa Radia Maryja, a jest ich wiele, bo też m.in. pomoc ubogim, i ogólnie działalność charytatywna.

A
Alleluja i do przodu
7 grudnia, 22:45, Gość:

Życzę tadziowi wyszytkiego najgorszego 100 lat pracy w kamieniołomach i żeby go wszystkie bezpańskie psy wyru.....y.

A ja życzę tobie POpaprańcu żebyś zaper***ał na emeryturę do 70-lat

M
Marlenaa

wspaniałe uroczystości !

G
Gość

Życzę tadziowi wyszytkiego najgorszego 100 lat pracy w kamieniołomach i żeby go wszystkie bezpańskie psy wyru.....y.

G
Gość
7 grudnia, 15:53, Gość:

Pękna sprawa. Wiem że niektórych to boli. Dobrą robotę robi radio maryja i tv TRWAM. Alleluja i do przodu

Człowieku poszukaj se dobrego psychiatry. Co ten wieprz zrobił dobrego?

G
Gość

Tadzio zbiera na nowego Maybacha, PIS zaplaci pierwsze raty za rok a potem jego lud 😁🍺

G
Gość
7 grudnia, 12:47, Polak:

Ciemny lud oj ciemny.

prawda:)

a
anTYPolak

Rydzyk przełamał monopol POstKOmunijnych medii wszelkiej maści. POlskojęzycznych medii.

Życzę wszystkiego najlepszego dużo zdrowia dla wszystkich.

G
Gość

Pękna sprawa. Wiem że niektórych to boli. Dobrą robotę robi radio maryja i tv TRWAM. Alleluja i do przodu

Dodaj ogłoszenie