Urlop, elastyczny czas pracy, czy wsparcie psychiczne? Powstał raport „Czego pragną pracownicy”

OPRAC.:
Lidia Lemaniak
Lidia Lemaniak
36 proc. polskich pracowników oczekuje od pracodawców większego wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego
36 proc. polskich pracowników oczekuje od pracodawców większego wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego Fot Paweł Dubiel
Z raportu wynika, że ponad połowa polskich pracowników oczekuje większej liczby dni urlopu, by zapobiec wypaleniu zawodowemu. 36 proc. większego wsparcia od pracodawców w zakresie zdrowia psychicznego.

W raporcie Manpower Group „Czego pragną pracownicy” wskazano, że ponad połowa (51 proc.) pracowników uważa, że zapobieganiu wypalenia zawodowego pomocna byłaby większa pula dni urlopowych. 44 proc. ankietowanych wskazało na zapewnienie przez pracodawcę elastycznego czasu i miejsca pracy. 39 proc. zatrudnionych chciałoby się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności, a 36 proc. oczekiwałoby od organizacji dodatkowych dni wolnych w celu zadbania o zdrowie psychiczne. 36 proc. polskich pracowników oczekuje od swoich pracodawców większego wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego.

Jolanta Jastrzębska, ekspert Manpower Group, komentując wyniki raportu stwierdziła, że pandemia miała wpływ na pracowników i zmieniła ich hierarchię wartości. „Wraz z wybuchem globalnego zagrożenia zdrowotnego, dbałość o dobrą kondycję psychiczną i fizyczną dla wielu osób stała się priorytetem. Szukając jednak rozwiązań na zapobieganie wypaleniu wśród pracowników należy się pochylić przede wszystkim nad jego przyczynami” – podkreśliła.

Z raportu „Czego pragną pracownicy” wynika ponadto, że 47 proc. polskich pracowników jest w miejscu pracy pewnymi siebie, niemal połowa (45 proc.) czuje bezpieczeństwo, a 39 proc. ma motywację do pracy.

Z drugiej strony – 3 na 10 (27 proc.) respondentów jest znudzonych i brakuje im motywacji, 19 proc. czuje się niepewnie, a 18 proc. brakuje poczucia bezpieczeństwa.

Ponadto wskazano, że 30 proc. pracowników odczuwa stres w pracy – to o 9 punktów procentowych mniej niż rok temu (39 proc. w marcu 2021), ale też więcej niż przed pandemią (24 proc. w marcu 2020).

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl