• Koniec! Bayern Monachium po dwóch stałych fragmentach bardzo pewnie pokonał na wyjeździe Union Berlin. Dziękujemy za uwagę.

• Szansa Unionu! Strzał Kroosa prosto w Neuera i nie ma bramki kontaktowej.

• Natomiast w Bayernu na murawę wchodzi Ivan Perisić. Zastępuje Gnabry'ego.

• A także Julian Ryerson wchodzi za Mariusa Bueltera.

• Felix Kroos zmienia Grischę Proemela.

• Zmiana. Joshua Mees za Marcusa Ingvartsena.

• Joshua Kimmich idealnie dostarczył piłkę z rzutu rożnego. Pavard wygrał pojedynek powietrzny i pokonał Gikiewicza.

• GOOOOOOL!! 2:0 DLA BAYERNU!! PAVAAAARD!!!

• Dwójkowa akcja Gnabry-Coman na pełnej szybkości, ale nie zamknął akcji na wślizgu pierwszy z wymienionych.

• W odpowiedzi równie nieudane uderzenie Gentnera.

• Niecelne uderzenie Muellera.

• Z kolei w ekipie Bayernu Kingsley Coman za Goretzkę.

• A także Christian Gentner za Roberta Andricha.

• Podwójna zmiana w Unionie. Sebastian Andersson za Ujaha.

• Kolejna trudna piłka dla bramkarza Bayernu, który nie popełnia dzisiaj nawet najmniejszych błędów.

• Zmuszony do ekwilibrystycznego piąskowania Neuer, który dzisiaj jest bardzo pewnym punktem Bawarczyków.

• Union stara się stosować agresywniejszych pressing na środkowych pomocnikach Bayernu, ale ci na razie w pełni sobie radzą.

• Niezbyt pewny jest dzisiaj Jerome Boateng, ale na szczęście dla Bayernu bezbłędnie prezentuje się Neuer.

• Keven Schlotterbeck obejrzał żółtą kartkę.

• Bayern o włos od drugiego gola! Strzał Goretzki przeszedł o centymetry obok słupka Unionu. Znakomicie odegrał mu piłkę piętą Mueller.

• W ostatniej chwili zablokowany Gnabry.

• Zaczynamy drugą część spotkania.

• Koniec pierwszej połowy. Bayern zrobił swoje minimalnym nakładem sił. Wracamy za kwadrans.

• Potężnie kropnął z pierwszej piłki Benjamin Pavaard. Boczna siatka!

• W pełni kontroluje boiskowe poczynania zespół Bayernu.

• GOOOOOL!!! LEWANDOWSKI NIE POMYLIŁ SIĘ!! ZMYLIŁ KOMPLETNIE GIKIEWICZA.

• Jedenastka dla Bayernu! Złe przyjęcie Nevena Suboticia, do końca poszedł Leon Goretzka.

• Żółtą kartką ukarany Davies. Ostry faul lewego obrońcy monachijczyków.

• Bayern długo utrzymuję się przy piłce, ale mało podań dociera do wysuniętego Lewandowskiego.

• Interweniujący Neuer wpadł na plecy Ujaha, który trochę ucierpiał w tej sytuacji.

• Słuszną decyzję podjął VAR?

• Obraz gry nie zmienia się. Bayern nadal przyczajony, cierpliwy. Na swoją szansę na kontrę czeka agresywny Union. Czekamy na więcej sytuacji podbramkowych.

• Dogranie Alphonso Daviesa z lewej strony szesnastki, odbił piłkę Rafał Gikiewicz. Niezbyt dobrze, ale szczęśliwie.

• Lenz znowu faulował. Musi uważać lewy wahadłowy Unionu.

• GOL dla Bayernu! Mueller!! Ale... jednak spalony. Pogubili się obrońcy Unionu przy kornerze. Gnabry zgrał piłkę głową do Muellera i ten dopełnił formalności. Spalił jednak o kilka centymetrów.

• Brzydko faulowany Lewandowski, ale sędzia zastosował przywilej korzyści.

• Christopher Lenz ukarany żółtą kartką za ostre wejście.

• Bayern na razie bardzo spokojnie. Union zdecydowanie groźniejszy i grający agresywniej.

• Druga świetna sytuacja gospodarzy! Anthony Ujah będąc w polu karnym przestrzelił!

• Ładna akcja Unionu! Piłka dogrywana z prawej strony trafiła do Mariusa Bueltera, który uderzył celnie, ale zbyt lekko, by zaskoczyć Manuela Neuera.

• Kropnął "Lewy" sprzed pola karnego, a futbolówka po rykoszecie przeleciała wysoko nad poprzeczką.

• Niezłe odegranie Roberta Lewandowskiego do Serge'a Gnabry'ego, ale obrońcy uprzedzili skrzydłowego Bayernu.

• Pierwszy gwizdek sędziego, gramy!

• Cichutko na stadionie Unionu. Piłkarze obu drużyn wychodzą już na boisko. Za chwilę zaczynamy.

• To nie będzie nic odkrywczego: każdy inny wynik niż wygrana Bayernu, będzie dużą niespodzianką. Union przed przerwą związaną z koronawirusem przegrał trzeci mecz w rundzie rewanżowej. Ogólnie w tych trzech porażkach zespół stracił aż 11 goli. Bayern jest na drugim biegunie: wysoka skuteczność, seria czterech zwycięst z rzędu i pewny marsz po mistrzostwo.

• Znamy składy obu zespołów. Od początku wystąpią Rafał Gikiewicz i Robert Lewandowski.

• Witamy! Wróciła niemiecka Bundesliga. W niedzielnym meczu 26. kolejki Union Berlin zagra u siebie z Bayernem Monachium. Zapraszamy na tekstową relację na żywo.