Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Ujęto montera, który łamał kody platform cyfrowych w całej UE

WR/KMP Koszlin
Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie aresztowali 31-letniego mężczyznę, który łamał kody zabezpieczające telewizje cyfrowe. Nielegalne dekodery przyniosły firmom telewizyjnym kilkadziesiąt tysięcy złotych strat.

Podczas przeszukania miejsca pracy montera nielegalnych dekoderów, policjanci znaleźli komputery, płyty główne i specjalistyczne urządzenia do przełamywania zabezpieczeń platform cyfrowych.

Funkcjonariusze ustalili, że uzdolniony elektronicznie monter, używając pirackich programów, zdobywał klucze parujące i algorytmy konieczne do rozkodowywania sygnałów platform cyfrowych. Swoje usługi, czyli instalację nielegalnych dekoderów, oferował klientom z kraju i zagranicy - skorzystało z nich kilkadziesiąt osób w Polsce i całej Unii.

W czasie śledztwa koszalińskim policjantom pomagali przedstawiciele platform cyfrowych oraz specjaliści z firm zajmujących się zabezpieczeniami elektronicznymi z Anglii i Szwajcarii. Bez wspólnych działań nie doszłoby do zatrzymania uzdolnionego oszusta.

31-latek został przesłuchany i wkrótce usłyszy zarzuty. Zgodnie z przepisami za wytwarzanie i bezprawne wprowadzanie do obrotu urządzeń niedozwolonych oraz świadczenie takich usług grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Koszalin

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie