U-20: Druga porażka Polaków pod wodzą trenera Jacka Magiery

Joanna Sobczykiewicz
Jacek Magiera, trener U-20
Jacek Magiera, trener U-20 Bartek Syta
Polacy, prowadzeni przez trenera Jacka Magierę ponieśli drugą porażkę z rzędu. W czwartkowy wieczór (6.09) zostali pokonani przez reprezentację Włoch na stadionie Widzewa w Łodzi, a dziś w Montreux lepsi okazali się Szwajcarzy. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Andi Zeqiri w 53. minucie.

Trener Jacek Magiera na konferencji prasowej po meczu w Łodzi zapowiadał, że spotkanie ze Szwajcarami nie będzie należało do najłatwiejszych, a rywale Polaków wystawią starszych zawodników, niż tych, których on powołał na zgrupowanie w Uniejowie. Szkoleniowiec dokonał kilku zmian w porównaniu do czwartkowego pojedynku z reprezentacją Włoch. Chciał bowiem sprawdzić wszystkich swoich kadrowiczów. Do Montreux nie polecieli m.in. Sebastian Walukiewicz, Adrian Benedyczak oraz Kacper Michalski. Z sukcesem wystąpili jednak w U-19 u Dariusza Gęsiora przeciwko Szkocji (mecz zakończył się zwycięstwem Polaków 4:3).

W pierwszej połowie spotkania ze Szwajcarami dobrą okazję na strzelenie gola miał Bartosz Slisz, o którym zapomnieli obrońcy naszych rywali. Niepilnowany, wyskoczył najwyżej w polu karnym, lecz trafił prosto w golkipera. Kilka minut po jego próbie odpowiedzieli gospodarze. Dobrą interwencją popisał się Radosław Majecki, broniąc strzał z bliskiej odległości, oddany przez Andi Zeqiriego. Pod koniec pierwszych 45. minut znów z dobrej strony pokazał się 19-letni Slisz. Polacy dobrze rozegrali stały fragment gry, a piłka po raz kolejny szukała pomocnika, na co dzień grającego w rezerwach Zagłębia Lubin. Zdołał on oddać strzał głową, ale minimalnie przestrzelił.

Druga połowa nie rozpoczęła się po myśli Polaków. W 53. minucie Szwajcarom został przyznany rzut wolny. Piłkę w pole karne posłał Mersim Asllani, a tam dopadł do niej Zeqiri i z kilku metrów wpakował ją do bramki. Podopieczni trenera Magiery nie mieli zbyt wielu szans, choćby na doprowadzenie do remisu. Wręcz przeciwnie. Na 10 minut przed końcem spotkania, rywale znów postraszyli biało-czerwonych. Nasi obrońcy popełnili błąd, a przy futbolówce znalazł się Asllani. Dobrze zachował się jednak Majecki, który wyszedł z bramki i nie pozwolił przeciwnikowi na oddanie strzału.

To dopiero drugi mecz trenera Magiery, jako szkoleniowca reprezentacji U-20. Na ten moment na swoim koncie ma dwie porażki: z Włochami (0:3) i ze Szwajcarami (0:1).

Szwajcaria - Polska 1:0 (0:0)