Tymoszenko: "Do władzy powraca azarowszczyzna"

  Tymoszenko: "Do władzy powraca azarowszczyzna"

  IAR

  Aktualności

  Aktualności

  Była ukraińska premier Julia Tymoszenko powiedziała, że nowa koalicja i rząd zostały stworzone niezgodnie z prawem. Jej zdaniem, przed ich powstaniem wprowadzono zmiany w regulaminie Rady Najwyższej Ukrainy sprzeczne z konstytucją.
  Była premier, która teraz -jak twierdzi- stanęła na czele zjednoczonej opozycji, powiedziała, że do władzy wróciła tak zwana "azarowszczyzna". Tak określano politykę Mykoły Azarowa w czasie, gdy był u władzy w latach 2002 - 2005. -Oznacza to megakorupcję, rozkradanie państwa, gnębienie małego i średniego biznesu- zaznaczyła Julia Tymoszenko. Według niej, rząd jest złożony z oligarchów bądz też ich reprezentantów.
  Silna jest szczególnie reprezentacja firmy RosUkrEnergo, którą Julia Tymoszenko usunęła z pośrednictwa w handlu gazem między Ukrainą a Rosją. Była premier zapewniła przy tym, że będzie walczyć z każdym przypadkiem naruszenia prawa przez nowy rząd. -Zrobię wszystko, co ode mnie zależy, aby Ukraina nie zawróciła w stronę przeszłości - podkreśliła Julia Tymoszenko.

  Sprawę powołania nowej koalicji bada obecnie Trybunał Konstytucyjny. Jeśli okaże się, że powstała ona niezgodnie z konstytucją, Julia Tymoszenko liczy na ogłoszenie przedterminowych wyborów. W skład nowego sojuszu wchodzą Partia Regionów, komuniści, Blok Łytwyna oraz pojedynczy deputowani z Naszej Ukrainy i Bloku Julii Tymoszenko.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo