Twoje miejsce na wymarzony urlop – Gmina Bukowina Tatrzańska

Materiał partnera zewnętrznego

Gmina Bukowina Tatrzańska to 8 miejscowości łączących w sobie kulturę Spisza i Podhala. Wszechobecna natura oraz górski charakter tego miejsca zapewniają doskonały wypoczynek i stwarzają warunki do realizacji pasji i odkrywania nowych możliwości. To właśnie tutaj znajduje się słynna Białka Tatrzańska, która przyciąga alpejskim charakterem, nowoczesnym kompleksem narciarskim, basenami z wodą termalną i licznymi wydarzeniami kulturalnymi z udziałem słynnych artystów. To w tej miejscowości latem odbywa się Festyn Białczański, podczas którego wybierany jest Ceper i Ceperka roku. A skoro mowa o ciekawych wydarzeniach i basenach termalnych - tego typu atrakcji dostarczy również Bukowina Tatrzańska, w której każdego roku odbywają się słynne Sabałowe Bajania czy Karnawał Góralski, będące świętem góralskiej kultury. Podczas tych wydarzeń można podziwiać występy zespołów regionalnych z całej Polski. W ramach Góralskiego Karnawału odbywają się wyścigi kumoterek, skiring i ski-skiring, a także konkursy tańca zbójnickiego.

Jeżeli szukasz ucieczki od szalonego tempa miasta wybierz się do Brzegów, Gronia, Leśnicy lub Rzepisk. Te niewielkie, wiejskie miejscowości dadzą Ci wytchnienie, otoczą spokojem, naturą, prawdziwą góralską gościnnością i niepowtarzalnymi widokami na tatrzańskie szczyty. Lubisz odkrywać nowe miejsca i poznawać historię regionu? Polecamy Czarną Górę i Jurgów. Te dwie miejscowości to przedstawicielki kultury spiskiej. Wyróżnia je inna niż podhalańska gwara, charakterystyczny strój ludowy, odmienne tradycje i kultura.

Wypocznij aktywnie – spędzaj czas tak jak lubisz

Stawiamy na rozwój i aktywność, dlatego gmina Bukowina Tatrzańska przyciąga zarówno fanów sportów ekstremalnych, jak i długich wędrówek wśród malowniczych krajobrazów Podhala. Spędzając tutaj wolny czas, można korzystać ze wspaniałych terenów spacerowych doskonałych do nordic walking. Nie rozczarują się również fani rowerów! Gmina Bukowina Tatrzańska to prawdziwy raj dla miłośników rowerów MTB i szosówek. Nieco inna formą aktywnego wypoczynku są też wycieczki konne po biegnącym przez Gminę Beskidzkim Szlaku Konnym, spływy kajakowe i rafting na rzece Białce – jedynej w Polsce rzece typu alpejskiego.

Ukryj się przed światem – złap chwilę dla siebie

Znajdź wolność i wyciszenie na górskim szlaku - wciąż niewiele osób wie, że w granicach Gminy Bukowina Tatrzańska położone są najczęściej odwiedzane doliny i stawy, takie jak Morskie Oko, Dolina Pięciu Stawów Polskich, Dolina Roztoki i Czarny Staw.

Zrelaksuj się w wodach termalnych – poznaj ich dobroczynne właściwości

Na terenie Gminy znajdują się dwa, słynne już na całą Polskę kompleksy basenów termalnych. Termy Bukovina Resort w Bukowinie Tatrzańskiej – jeden z najnowocześniejszych w Europie kompleksów wodnych, na terenie którego znajdują się baseny z wodą termalną, sauny, gabinety SPA oraz wiele innych atrakcji pozwalających zadbać o kondycję ciała i ducha.

Termy Bania w Białce Tatrzańskiej to kompleks 14 basenów oraz oferta SPA i Wellnes. Całość podzielona jest na strefę cichą oraz głośną, dzięki czemu cała rodzina świetnie spędzi tam czas. Warto wiedzieć, że dobroczynne właściwości wód termalnych i zawartych w nich minerałów obniżają poziom stresu, działają relaksująco, poprawiają ciśnienie i przemianę materii, korzystnie wpływają na wygląd skóry, przyspieszają rekonwalescencję, a oprócz tego gwarantują doskonałą zabawę!

Już dziś zaplanuj zimowy pobyt w górach

Gmina Bukowina Tatrzańska to prawdziwa zimowa stolica Polski. Co roku przyciąga entuzjastów narciarstwa zjazdowego, snowboardu, narciarstwa biegowego, skitouringu oraz wszystkich form śnieżnego szaleństwa. Na terenie Gminy znajduje się rozbudowana infrastruktura zimowa. Główne ośrodki narciarskie na terenie gminy to Kotelnica Białczańska, Bania, Rusin-Ski, Kaniówka, Jurgów-Ski, Koziniec, Grapa-Ski oraz Olczań-Ski. Gmina Bukowina Tatrzańska to nie tylko narty zjazdowe. Całości dopełniają trasy narciarstwa biegowego, szlaki do skitouringu oraz prawdziwe góralskie kuligi, którym towarzyszą muzyka, zabawa i śpiew przy ognisku.

Gmina Bukowina Tatrzańska – Twoje miejsce na wymarzony urlop

Jeżeli słyszeliście o „magii miejsca” to tutaj z pewnością ją odnajdziecie. Połączenie kultury Spisza i Podhala, spokoju i dynamiki, uroków prawdziwej wsi i nowoczesnych udogodnień. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie