Tusk: Priorytetem UE jest zapobieganie tragedii imigrantów....

  Tusk: Priorytetem UE jest zapobieganie tragedii imigrantów. "Nie" dla wrogości, rasizmu i ksenofobii

  Sylwia Arlak (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Szef Rady Europejskiej Donald Tusk potępił we wtorek ksenofobiczne zachowania, do których dochodzi w krajach UE przez rekordowy napływ uchodźców do Europy. 14 września odbędzie się nadzwyczajny szczyt UE w sprawie kryzysu imigracyjnego.
  - Bez względu na to, jakie wyzwania może przynieść migracja, nie ma uzasadnienia dla wrogich, rasistowskich lub ksenofobicznych reakcji na imigrantów – powiedział dziennikarzom Tusk po spotkaniu w Zagrzebiu w Chorwacji.

  Do ksenofobicznych incydentów wobec uchodźców dochodziło głównie w Niemczech. Spotkały się one z ostrą krytyką kanclerz Angeli Merkel.

  GRECJA | TYSIĄCE IMIGRANTÓW PRZYBYWAJĄ DO PORTU W PIREUSIE. "MUSICIE NAM POMÓC, JESTEŚMY LUDŹMI"


  - Priorytetem Europy wciąż pozostaje próba zapobiegania tragedii imigrantów, którzy masowo próbują dotrzeć do Europy - mówił Tusk. Jak podkreślił, "tworzenie i utrzymanie jedności w UE jest kluczem do rozwiązania kryzysu”.

  W podobnym tonie wypowiadała się prezydent Chorwacji. Jak mówiła, jej kraj jako członek UE powinien okazać solidarność z ludźmi uciekającymi przed wojną i biedą w ich krajach, zwłaszcza z Syrii. - Możemy się spodziewać, że do naszego kraju będzie napływać coraz więcej uchodźców – powiedziała Kolinda Grabar-Kitarović, dodając, że wszystkie instytucje w kraju powinny być przygotowane na taki scenariusz.

  Jak poinformowała luksemburska prezydencja w Radzie UE, ministrowie spraw wewnętrznych krajów UE zwołali na 14 września nadzwyczajne spotkanie w sprawie kryzysu imigracyjnego.

  GRECJA | ZAMIESZKI NA WYSPIE KOS. NIELEGALNI IMIGRANCI STARLI SIĘ Z POLICJĄ [ZDJĘCIA]


  "Niemcy, Francja i Wielka Brytania zgłosiły się do nas z prośbą o zorganizowanie specjalnego spotkania ministrów spraw wewnętrznych i sprawiedliwości w ciągu najbliższych dwóch tygodni. (...) Kryzys dotyczący imigrantów wewnątrz i na zewnątrz Unii Europejskiej osiągnął ostatnio bezprecedensowe rozmiary" czytamy w oświadczeniu.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dziwne priorytety UE

  Donek Kondonek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  A co z obecnymi obywatelami UE? Z pracą i godną płacą? Z wystarczającymi na życie emeryturami? Kto tymi mendami u władzy w UE kieruje? Kto im płaci za dechrystianizacje Europy?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  to do ciebie idioto

  polak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Tusk pojebie do siebie do dom sie ich weź. Tyle nakradłeś naszych pieniędzy że stać cie na to żeby u ciebie kiblowało 1000 emigrantow przez conajmniej 10 lat.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo