Trzy napady na bank w Parlamencie Europejskim i serie...

  Trzy napady na bank w Parlamencie Europejskim i serie kradzieży w gabinetach europosłów. "Rzeczy giną z gabinetów zamkniętych na klucz"

  Zdjęcie autora materiału
  Kacper Rogacin

  Aktualizacja:

  Polska

  Trzy napady na bank w Parlamencie Europejskim i serie kradzieży w gabinetach europosłów. "Rzeczy giną z gabinetów zamkniętych na klucz"
  1/3
  przejdź do galerii

  ©Fot. europarl.com

  W ciągu obecnej kadencji Parlamentu Europejskiego doszło do przynajmniej trzech napadów na oddziały banków, które funkcjonują na terenie Parlamentu Europejskiego. Oprócz tego w biurach i gabinetach europosłów co jakiś czas dochodzi do kradzieży. - Posłowi Siekierskiemu skradziono buty. Mi ukradziono sweter. Rzeczy giną z gabinetów zamkniętych na klucz - mówi europoseł Ryszard Czarnecki w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press.
  Od 2014 roku w Parlamencie Europejskim miały miejsce przynajmniej trzy ataki na placówki banków, które znajdują się na terenie Parlamentu Europejskiego (parter, zaraz przy głównym wejściu). Informację w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press ujawnił europoseł Ryszard Czarnecki. Według niego władze Parlamentu nie chciały nagłaśniać tych wydarzeń.

  - Generalnie było to okryte tajemnicą. Ja coś wspomniałem na Twitterze czy na blogu, natomiast rzeczywiście starano się, żeby tych spraw nie nagłaśniać - powiedział Czarnecki.


  - To były normalne napady z bronią w ręku lub z imitacją tej broni. Raz podjęto decyzję o zablokowaniu wszystkich samochodów wyjeżdżających z Parlamentu Europejskiego, ponieważ zachodziło podejrzenie, że sprawca jeszcze jest w Parlamencie - dodał europoseł.

  Oprócz napadów na banki, na terenie Parlamentu Europejskiego notorycznie dochodzi o aktów kradzieży.

  - Są regularne włamania. Koleżanka, która obsługuje Komisję Kontroli Budżetowej, w zeszłym roku w Strasburgu tuż przed świętami Bożego Narodzenia nakupiła słodyczy dzieciakom za kilkaset euro. Taką całą torbę. I zamknęła to w pokoju, ale zostawiła ją na wierzchu. Wraca po godzinie, pokój dalej jest zamknięty, ale tej torby już w nim nie ma. Więc ktoś musiał dysponować kluczami - mówi europoseł Czarnecki.

  - Posłowi Czesławowi Siekierskiemu ukradziono buty. Wypastował je, zostawił w łazience i zniknęły. Mi zginął sweter, też w Strasburgu. Z gabinetów regularnie giną wszelkie przybory, pióra, długopisy, tego typu rzeczy - dodaje.

  By przeciwdziałać włamaniom, zarządcy budynków Parlamentu Europejskiego oraz Komisji Europejskiej wywiesili kartki, na których napisano: "Lock it or lose it!" [zamknij, albo strać - red.].

  Trzy napady na bank w Parlamencie Europejskim i serie kradzieży w gabinetach europosłów. "Rzeczy giną z gabinetów zamkniętych na klucz" Fot. Kacper Rogacin / Polska Press


  Europoseł Ryszard Czarnecki zwrócił również uwagę na kwestię bezpieczeństwa prezydium Parlamentu Europejskiego. Jakiś czas temu okna gabinetów, należących do członków prezydium, zostały pokryte specjalną powłoką, która ma zapobiegać rozpryskiwaniu się szkła przy ewentualnym ataku. W efekcie okna pokryte powłoką... różnią się wyraźnie kolorem od pozostałych.

  - Tak, to rzeczywiście miało służyć temu, żeby zwiększyć bezpieczeństwo prezydium. Natomiast jeśli ktoś z zewnątrz patrzy na to, np. z Placu Luksemburskiego, to widać, że te szyby są inne. Więc jeżeli ktoś wie, dlaczego są inne, to może łatwo zlokalizować swój target - powiedział europoseł.

  POLECAMY:


  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zlikwidować cały ten pasożytniczy twór. wystarczy księgowy rejestrujący składki i rozdzielający

  kasę na kraje według rozdzielnika ustalonego wspólnie przez kraje unijne a wszelkie wspólne sprawy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  omawiają przedstawiciele krajów (poszczególne partie po 1 osobie). przynajmniej nie będzie sfałszowanych głosowań a cała kasa idąca w miliony na fortuny tych pasożytów będzie na dotacje dla...rozwiń całość

  omawiają przedstawiciele krajów (poszczególne partie po 1 osobie). przynajmniej nie będzie sfałszowanych głosowań a cała kasa idąca w miliony na fortuny tych pasożytów będzie na dotacje dla robotników by mieli z czego płacić na dopłaty dla rolników.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tak sobie sprawdziłem

  normals (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  i mam pdf-y. w żadnej innej wyszukiwarce, oprócz Google, nie ma słowa o trzech napadach na bank w Parlamencie Europejskim. Przynajmniej u mnie na komputerze. Przytoczę klasyka, Zdziśka Kręcinę:...rozwiń całość

  i mam pdf-y. w żadnej innej wyszukiwarce, oprócz Google, nie ma słowa o trzech napadach na bank w Parlamencie Europejskim. Przynajmniej u mnie na komputerze. Przytoczę klasyka, Zdziśka Kręcinę: ``przypadek?!``zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jakiś czas temu

  normals (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  napisałem żartobliwy pseudo-felieton, w którym, między innymi, grupa żołnierzy OT przebrana w stroje z parady równości dostaje się bez problemu do Parlamentu Europejskiego i kradnie zaparkowanego...rozwiń całość

  napisałem żartobliwy pseudo-felieton, w którym, między innymi, grupa żołnierzy OT przebrana w stroje z parady równości dostaje się bez problemu do Parlamentu Europejskiego i kradnie zaparkowanego na dachu budynku Caracala. Prorocze?zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo