Trwa nabór do Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Ile może zarobić funkcjonariusz Straży Granicznej? [Straż Graniczna raport płacowy 2018]

szym
Zarobki funkcjonariuszy zależą od zajmowanego stanowiska, stopnia i wysługi. Tuż po przyjęciu do służby nowy strażnik graniczny może liczyć na około 1900 złotych na rękę.
Zarobki funkcjonariuszy zależą od zajmowanego stanowiska, stopnia i wysługi. Tuż po przyjęciu do służby nowy strażnik graniczny może liczyć na około 1900 złotych na rękę. Wojciech Wojtkielewicz
W tym roku Morski Oddział Straży Granicznej planuje przyjąć do służby 75 osób. W poprzednich latach limit przyjęć wynosił około 20 - 25 osób. Jak twierdzą przedstawiciele MOSG, zwiększona liczba miejsc wynika z naturalnej potrzeby uzupełnienia wakatów po funkcjonariuszach, którzy odeszli już na emeryturę, przy czym liczba zwolnień w ostatnich czterech latach utrzymywała się na podobnym poziomie.

Oprócz stabilności zatrudnienia i przejrzystości otrzymywanych świadczeń, jako zachętę do wstąpienia w szeregi Straży Granicznej funkcjonariusze wskazują możliwość rozwoju w różnych dziedzinach, począwszy od specjalizacji w wykrywaniu fałszerstw w dokumentach, poprzez służbę na jednostkach pływających, kontrolę graniczną, kończąc na branży informatycznej.

Czytaj także: Ile zarabiają policjanci? Zarobki policjantów w 2018 roku. Na kierowniczym stanowisku policyjne zarobki są całkiem niezłe

- Zagrożenie nielegalną migracją w Europie powoduje, że praktycznie każdego miesiąca funkcjonariusze MOSG wyjeżdżają na misje zagraniczne, w tym te koordynowane przez Europejską Agencję Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex. Stąd warto znać i doskonalić języki obce – mówią przedstawiciele MOSG.

Kliknij i zobacz ile można zarobić w Straży Granicznej:

Zarobki funkcjonariuszy zależą od zajmowanego stanowiska, stopnia i wysługi. Tuż po przyjęciu do służby nowy strażnik graniczny może liczyć na około 1900 złotych na rękę.

Trwa nabór do Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Ile może...

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba:

· posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie,

· która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat, z zastrzeżeniem w stosunku do osób określonych w art. 61 ust. 1 i 1a ustawy z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej (Dz.U. z 2005r. Nr 234, poz. 1997 z późn. zm.), · o nieposzlakowanej opinii,

· niekarana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,

· korzystająca w pełni z praw publicznych,

· posiadająca co najmniej średnie wykształcenie,

· posiadająca zdolność fizyczną oraz psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych,

· gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie służbowej,

· dająca rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,

· mająca uregulowany stosunek do służby wojskowej (warunku tego nie stosuje się do kobiet oraz absolwentów szkół wyższych).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na i.pl Portal i.pl