Trenerzy o meczu Stal - Zagłębie. Adam Majewski: Kibice przesadzili z "ole!". Dariusz Żuraw: Oddaliśmy punkty

Jacek Czaplewski
PKO Ekstraklasa. Do przerwy Zagłębie Lubin prowadziło 2:1, ale po ostatnim gwizdku to Stal Mielec cieszyła się z wyniku 4:2. Oto co po spotkaniu powiedzieli obaj trenerzy.

Adam Majewski, trener Stali:- Mam nadzieję, że dzisiaj nie będzie pytania o drugą połowę, bo nie może być, ale być może będzie o pierwszą (śmiech). No tak to wyglądało. Rozpoczęliśmy super, od bramki na 1:0. Poczuliśmy, że będzie lekko, łatwo i przyjemnie. Nagle stanęliśmy. Zagłębie wyrównało po naprawdę pięknym strzale, później zobaczyliśmy analogię do meczu z Cracovią. Zagłębie strzeliło na 2:1 i miało okazję na 3:1, bo biegło dwóch zawodników na jednego. Na szczęście to nie wpadło. Skończyła się nieszczęsna połowa i nastapił cud. Drugą połowę w końcu zagraliśmy na normalnym poziomie. Dziś decydowały stałe fragmenty. Wiedzieliśmy, że to bolączka Zagłębia. Szkoda, że nie wpadła bramka Fabiana z karnego, bo zwycięstwo byłoby jeszcze bardziej okazałe. Dziękuję piłkarzom za charakter oraz kibicom za wsparcie. Myślę, że trochę przesadzili z tym: "ole!" na koniec meczu. Być może to "ole!" się należało za charakter, ale nie za samą grę.

Dariusz Żuraw, trener Zagłębia:- Po takim meczu można powiedzieć, że oddaliśmy Stali trzy punkty w prezencie, tracąc bramki cztery razy ze stałego fragmentu gry. Pierwsza połowa była niezła w naszym wykonaniu. Możemy mieć do siebie pretensje, że nie prowadziliśmy wyżej. Takie sytuacje jak Szysza trzeba wykorzystać. Druga połowa zaczęła się od prezentu w postaci karnego dla Mielca. Moi zawodnicy mocno pogubili się w defensywie. Każda wrzutka, każdy stały fragment gry to były bramki albo sytuacje bramkowe. Nie potrafiliśmy odpowiedzieć. Roszady w defensywie nam nie pomagają. Musimy tę formację ustabilizować, żeby nie tracić tak łatwych bramek. Stal niczym mnie nie zaskoczyła. W wywiadzie przedmeczowym mówiłem, że musimy zwrócić uwagę na trzech ofensywnych pomocników i stałe fragmenty.

EKSTRAKLASA w GOL24

PKO Ekstraklasa. Lech Poznań liderem, Legia Warszawa ledwie nad strefą spadkową, a między nimi dystans piętnastu (!) punktów. Przy Łazienkowskiej niedzielny hit padł łupem Kolejorza (1:0). Zobaczcie, jak widowisko skomentowali internauci. Oto najlepsze memy. Przejdź do galerii --->

W stolicy minus 15. MEMY o meczu Legia Warszawa - Lech Pozna...