Tragiczny wypadek na DK8. Nie żyje niemowlę [ZDJĘCIA]

  • Gazeta Wrocławska

SZ, red

Tragiczny wypadek w Kłodzku. We wtorek (4 grudnia) około godz. 15 doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Trzy osoby zostały ranne, w tym niemowlę. Niestety, mimo szybkiej reanimacji, dziecka nie udało się uratować.

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ul. Zajęczej z drogą krajową nr 8. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe - citroen i seat. Siła uderzenia była tak duża, że bok i tył citroena zostały mocno zmiażdżone.

W sumie poszkodowane zostały trzy osoby, w tym niemowlę. - Siła zderzenia była tak duża, że dziecko z fotelikiem wyleciało z samochodu poza jezdnię - mówi asp. Michał Pawlik, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej
w Kłodzku.

Gdy odnaleźli je policjanci, nie dawało oznak życia. Natychmiast podjęto próbę reanimacji przez zespół ratownictwa medycznego. Niestety, dziecka nie udało się uratować. Jadąca z nim kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca citroenem wyjechała z ul. Zajęczej pod jadącego drogą krajową 8 seata.

Droga była do godz. 18.30 zablokowana. Później wprowadzono ruch wahadłowy. Utrudnienia zakończyły się ok. godz. 19.30.

Wideo

polecane: MiauCzat: Wiktoria Gąsiewska o miłości do Adama! Kiedy ślub?

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

20.01.2019, 12:22

Osoby poszkodowane lub ich rodziny proszę o kontakt mam ważną informację do przekazania
tel. 693-723-202 Pozdrawiam Joanna

18.12.2018, 18:25

SIĘ

18.12.2018, 00:41

A wystarczyło zainwestować w bezpieczniejszy fotelik a nie szajs z sieciówki

17.12.2018, 09:30

współczucie dla rodziców????? matka która nie myśli o bezpieczestwie dziecka jedzie szybko pod inne auto to ja mam współczuć jak ona nie wspolczuje???

17.12.2018, 08:18

Zróbmy światła na każdym skrzyżowaniu, bo debile nie potrafią jeździć :/ No litości.

16.12.2018, 14:36

Mamy XXI wiek a okazuje się, że niewolnictwo praktykowane jest na świetle dziennym bo kontroli nie ma. Kobieta pracuje np 7 dni popołudniu bez wolnego s po 7 dniach pracy może otrzymać jeden dzień wolnego. Dlaczego o tym się nie mówi, że pracodawca łamie kodeks pracy z premedytacją za pośrednictwem kierownika sklepu np,, D... ,, Skandal ten powinien wypłynąć na forum sejmowe ponieważ Państwowa inspekcja pracy zdaje się nie istnieć. Podpisy pracowników przychodzących do pracy i wychodzący pracy według doniesień :14:15 rozpoczęcie pracy, ale wejście kuzyn 14:00 a wyjście ze sklepu 22:40 jeżeli sklep jest zamykany o 22:00.W każdym przypadku pracownik pracuje godzinę więcej nie licząc drastycznych reguł przerw, na których trudno utrzymać mocz czy wypić chociaż wodę. Skandal dotyczy również traktowanie pracowników. Etyka oraz mobbing stosujących to by trzymać pracowników za gardło. To się w głowie nie mieści... Pracujący w sobotę i niedzielę powinni mieć zapłacone extra 100% a dodatek za popołudniowe zajęcie w pracy wynosi 30%,ale nikogo to nie obchodzi.. To się w głowie nie mieści, że ustawę mają gdzieś. Sejm do bani bo jest niepotrzebny w takim razie a ludzie wyjdą na ulicę w takim razie

15.12.2018, 11:08

Współczuję polskiej ciemnocie że nie myśli podczas jazdy tylko biadoli po fakcie.

14.12.2018, 06:03

Właśnie ty biafolisz. Szkoda dziecka przez matkę, która nie zapięła nosidełka, bo tylko przejedzie ulicę.

13.12.2018, 21:02

Do wszystkich komentujacych ,przestancie biadolic kto jest winien a kto nie do cholery !!! Zginelo dziecko i trzeba dodac wspoczucia dla rodzicow a nie pisac takie brednie .Swiec Panie nad jego duszyczka

12.12.2018, 23:07

Francuzkie sa z plastiku bo mam takie Clio 2 :)
Acz kolwiek nie narzekam...bardzo je lubie

12.12.2018, 10:39

Zgadzam się w 100%!

12.12.2018, 07:28

Bardzo współczuję rodzinie i nie zamierzam nikogo obrażać ale...
Jakoś ciężko mi uwierzyć, że prawidłowo zapięty fotelik wylatuje poza jezdnie.
Nie raz widziałem jak ludzie je zapinają. Na raz, dwa i już, żeby było wygodniej. Każdy jeden powinien być zamontowany do siedzenia, a dziecko przypięte pasami z fotelika, nie samochodowymi przeciągniętymi raz dookoła jak to często ma miejsce w przypadku nosidełek.
Często ludzie z rodziny mamrotali pod nosem jak zapoznałem dzieci w samochodzie. Ale teraz żyją, a ja zawsze wiedziałem, że zrobiłem to prawidłowo, a teraz wszystko w rękach losu.
Ludzi trzeba nadal uświadamiać jak ważną sprawą jest bezpieczne umiejscowienie pasażerów czy też zwierząt w samochodzie.

11.12.2018, 20:07

Nie jestem matka, ale jestem w stanie sobie wyobrazić, ze niemowlę może dać tak popalić, ze stajesz się zombie bez snu. No i wyłącza się jasne myślenie, ocena sytuacji gorsza... dlatego jeśli ojciec dziecka mieszka z rodzina, i chodzi do pracy, to i tak powinien odciążać czasem matkę, żeby tez się mogła wyspać. Opieka nad dzieckiem to tez praca.

11.12.2018, 00:53

Ten z Seata to idiota i pewnie tylko na ubezpieczenie liczył.. A przez debila zginęli niewinni ludzie :

10.12.2018, 20:34

Nie wepchała się jak pisze aD, tylko włączyła się przepisowo do ruchu. Gdyby prędkość drugiego pojazdu była właściwa to by się nic nie stało. Kondolencje dla rodziny

10.12.2018, 16:56

Co za różnica czy prowadziła kobieta czy facet....niektórzy kolesie też jeżdżą jak ofiary,A co do kolesia z seata to znając jego lecial z prędkością światła...

10.12.2018, 11:00

Współczuję ,straszna sprawa :(

10.12.2018, 11:00

Nie istnieje fotelik, który "nue ma prawa wypaść z auta". Staramy się tworzyć foteliki dające maksimum bezpieczeństwa, jednak nie został wprowadzony na rynek 100% pewny. Rozpisywać się nie będę na tamat, bo nie ma sensu, jednakowoż szkolenia organizowane w celu zwiekszenia szans na uniknięcie obrażeń dziecka podczas zderzenia. Przykro, ale najdroższy, uchodzący za wzór bezpieczeństwa w naszej branży daje 56-60% szans na ochronę dziecka podczas kolizji. Zbyt wiele czynników wpływa na sam fotelik, by wyrokować. Sprawa bulwersuje, nie ważne, co kierowało kobietą, że wtargnęła na jezdnię, ważne, że to zrobiła, za co zapłaciła najwyższą możliwą cenę. Wielu z nas jest kierowcami, wielu przeżyło kolizje czy wypadek, powinniśmy nabyć w sobie pokorę, wobec sił jakie towarzyszą zderzeniu, ta pokora jedynie zaprocentuje. Generalizowanie, i obrzucanie błotem kobiet kierowców, jest co najmniej nie na miejscu, bolesna prawda, jaką jest fakt, że niestety kobiety są zdecydowanie lepszymi kierowcami od nas, jest widać nie do przełknięcia dla niektórych, dlatego tak tłumnie komentujecie sprawy kolizji z udziałem kobiet, a na temat męskiej części winnych milczycie? Poniżające, ale dla nas nie dla pań. Przykre

09.12.2018, 10:54

Nie musiałby się się Pan rozwodzić bo zmarła w nocy po wypadku. Widzę ze w ogóle jest Pan z tych co kobiet za kółko by nie wpuścił.. mężczyźni tez nie są wzorowymi kierowcami. A wypadek zdarzyć może się każdemu..

08.12.2018, 20:07

Do więzienia z nim morderca
Gdyby jechał przepisowo to by nie zabił
Ten koleś dopiero prawo jazdy ma 1.5 roku a wypadków miał tyle co ma lat

08.12.2018, 19:59

Ten koleś wszędzie tak szybko jeździ przez łezyce to 120 na 50tce
Pani z Citroena jak widziała samochód daleko to wyjechała ale koleś miał że 150 na godzinę to się nie ma co dziwić że tak wygląda citroen a gdyby jechał przepisowo to zdążył by wyhamować bądź ominąć

08.12.2018, 09:42

Jechał więcej niż 70 km/h, siła uderzenia była jak widać na foto bardzo duża skoro klapa odpadła i dziecko z fotelikiem. A po za tym tam jest ograniczenie do 50 km/h i postawili ten znak nie poto żeby zarobił Mietek za znak tylko po to żeby jechać 50tka bo jest tam przejście dla pieszych oraz skrzyżowanie.

08.12.2018, 05:39

Co Ty durniu wypisujesz. No debil jesteś

08.12.2018, 05:31

Kilka dni po tragicznym wypadku w tym samym miejscu wyjechal mi samochod z podporzadkowanej. Dobrze, ze jechalam przepisowo, widzac auto zdazylam wyhamowac i uniknac kolizji. Moze przydałaby sie sygnalizacja swietlna?

07.12.2018, 23:28

Nie rozumiem jak można w tak bezczelny sposób komentować ten wpis.. Taka tragedia a w ludziach tyle jadu że kino.. Współczuję rodzinie zwłaszcza mężowi który stracił dwie ukochane osoby.. Wierzę że maleństwo bardziej potrzebowało mamusi przy sobie.. [*]