Tragedia pod Wrocławiem. BMW zrobiło dziurę w budynku, 25-latek nie żyje [ZDJĘCIA]

JEW
Tragiczny wypadek BMW w miejscowości Januszkowice pod Wrocławiem źródło: Ochotnicza Straż Pożarna Szczodre
Tragiczny wypadek w miejscowości Januszkowice w podwrocławskiej gminie Długołęka. Doszło do niego w miniony weekend. Młody kierowca BMW z potężnym impetem uderzył w ścianę budynku. Został zakleszczony we wraku pojazdu. Przybyli na miejsce strażacy wyciągnęli poszkodowanego z auta i podjęli próbę reanimacji. Niestety, na skuteczną pomoc było za późno.

W wyniku wypadku pod Wrocławiem śmierć poniósł 25-letni mężczyzna, mieszkaniec miejscowości, w której doszło do wypadku. Policjanci dokładnie sprawdzają, jaka była przyczyna tej tragedii. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że to utrata kontroli nad kierowanym pojazdem była przyczyną tragicznego zdarzenia.

Ratownicy z OSP Szczodre pierwsi udzielali pomocy ciężko rannemu kierowcy

- Po przyjeździe na miejsce, jako pierwszy podmiot ratowniczy, zabezpieczyliśmy i oświetliliśmy miejsce zdarzenia oraz przystąpiliśmy do wykonywania dostępu do poszkodowanego, u którego nasz ratownik stwierdził brak funkcji życiowych - relacjonują strażacy z OSP Szczodre. - Rozpoczęliśmy resuscytację krążeniowo-oddechową z wykorzystaniem worka samorozprężalnego i defibrylatora AED. Po ewakuacji rannego, kontynuowano czynności resuscytacyjne do przyjazdu karetki. Niestety poszkodowanego nie udało się uratować - informują strażacy.

DO TRAGICZNEGO WYPADKU DOSZŁO W JANUSZKOWICACH W GMINIE DŁUGOŁĘKA

Trudne jesienne warunki. Każdy może stracić panowanie nad autem!

Zgon młodego kierowcy stwierdził lekarz z karetki, która dotarła na miejsce wypadku. Działania służb w miejscu tragicznego wypadku trwały ponad 4 godziny.

Policjanci z Wrocławia przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności na drodze w czasie zmiennej, jesiennej aury.

- Ta pora roku wymaga o wiele większej ostrożności od osób, które siadają za kierownicą pojazdów. Bez względu na to, czy ruszają w podróż samochodem, ciężarówką, skuterem lub rowerem. Każdy z nich może bowiem utracić panowanie nad pojazdem np. na śliskiej, pełnej liści drodze - piszą policjanci. - Zwłaszcza, kiedy jest noc, widoczność na drodze jest zła, a temperatury powodują oblodzenie jezdni - dodają.

Tragedia pod Wrocławiem. BMW zrobiło dziurę w budynku, 25-la...

Jak przygotować auto na mrozy? Sprawdź

Wideo

Materiał oryginalny: Tragedia pod Wrocławiem. BMW zrobiło dziurę w budynku, 25-latek nie żyje [ZDJĘCIA] - Gazeta Wrocławska

Dodaj ogłoszenie