Tour of Scandinavia kobiet. Ludwig wygrała etap i została liderką

opl/PAP
JEFF PACHOUD/AFP/East News
Dunka Cecilie Ludwig z ekipy FDJ wygrała w norweskiej stacji narciarskiej Norefjell piąty, królewski etap i została liderką wyścigu kolarskiego Tour of Scandinavia. Na finiszu wyprzedziła towarzyszkę ucieczki Niemkę Liane Lippert (Team DSM).

127-kilometrowy odcinek, ze startem w słynącym z mamuciej skoczni narciarskiej Vikersund, kończył się 11-kilometrowym podjazdem, na którym rozstrzygnęły się losy etapu i prawdopodobnie całego wyścigu. Dunka i Niemka wyprzedziły na mecie o pół minuty Belgijkę Julie van de Velde (Plantur-Pura) oraz o 38 sekund siedmioosobową grupkę.

Ze wspinaczką nie poradziła sobie Holenderka Marianne Vos (Jumbo-Visma), dotychczasowa liderka i triumfatorka trzech pierwszych etapów. Do mety dojechała ze stratą blisko trzech minut do Ludwig i Lippert.

Marta Jaskulska (Liv Racing Xstra) zajęła 38. miejsce, tracąc 4.39. Karolina Kumięga (Valcar-Travel&Service) była 54. ze stratą 7.28.

W klasyfikacji generalnej Ludwig ma przewagę 17 sekund nad Lippert oraz 44 nad Australijką Alexandrą Manly (BikeExchange). Jaskulska jest sklasyfikowana na 35. pozycji - 5.07 straty, a na 52. Kumięga - 7.50.

Pierwsza edycja Tour of Scandinavia, wyścigu najwyższej kategorii Women's World Tour, składa się z sześciu etapów w Danii, Szwecji i Norwegii. Zakończenie w niedzielę w norweskim Halden.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0