Tour de Pologne 2019 na Śląsku TRASA ETAPY MAPKI Zobacz gdzie w tym roku pojadą kolarze

Jacek SrokaZaktualizowano 
Tour de Pologne znów zagości w Katowicach Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Trasa 76. Tour de Pologne 2019 mapy etapów. 76 Tour de Pologne rozegrany zostanie w dniach 3-9 sierpnia 2019 r. W tym roku nasz narodowy wyścig znów zagości w województwie śląskim. W naszym regionie odbędzie się większość etapów 76. Tour de Pologne. Zobacz gdzie i kiedy przejadą kolarze najlepszych światowych grup rankingu UCI World Tour. W galerii zdjęć zobacz mapy wszystkich siedmiu etapów.

76. Tour de Pologne składa się z siedmiu etapów. Kolarze będą mieli do pokonania w sumie 1060 km. Trasa Tour de Pologne 2019 jest bardzo podobna do tej sprzed roku. Miastami etapowymi znów będą Kraków, Katowice, Zabrze, Zakopane i Bukowina Tatrzańska. Nowością jest Kocierz, gdzie kolarze zagoszczą po raz pierwszy,

Tour de Pologne 2019 nawiązuje do stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego i będzie rozgrywany jako „Wyścig Pokoleń”. Aż cztery z siedmiu etapów 76. Tour de Pologne rozegrane zostaną w województwie śląskim. Kibice kolarstwa w naszym regionie będą więc mogli z bliska śledzić walkę kolarzy na trasie. Zobaczcie trasę 76. Tour de Pologne.

Zobaczcie mapy etapów i trasę 76. Tour de Pologne 2019.

- 76. Tour de Pologne UCI World Tour zapowiada się bardzo ciekawie, a trasa jest szybka i dynamiczna. Kolarze ponownie będą się ścigać na południu Polski, bo te tereny sprawdziły się podczas poprzedniego wyścigu. Mamy wiele ciekawych miejsc, etapy płaskie, pagórkowate i górskie. Na jednym z etapów będzie premia rozgrywana na bieżni Stadionu Śląskiego w Chorzowie, czym nawiązujemy do przeszłości i czasów Królaka, Szurkowskiego, czy Szozdy, kiedy tysiące ludzi na trybunach obserwowało rywalizację kolarzy – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

76. Tour de Pologne UCI World Tour 3-9.08.2019

  • 1. etap: 3.08 Kraków – Kraków / 136 km
  • 2. etap: 4.08 Tarnowskie Góry – Katowice / 153 km
  • 3. etap: 5.08 Stadion Śląski, Chorzów – Zabrze / 157 km
  • 4. etap: 6.08 Jaworzno – Śląskie, Kocierz / 173 km
  • 5. etap: 7.08 Kopalnia Soli „Wieliczka” – Bielsko-Biała / 154 km
  • 6. etap: 8.08 Małopolska, Zakopane / 155 km
  • 7. etap: 9.08 BUKOVINA Resort – Bukowina Tatrzańska / 132,5 km

Podobnie jak przed rokiem uroczyste otwarcie wyścigu będzie miało miejsce na Rynku Głównym w Krakowie. Pierwszego dnia kolarze będą mieli do pokonania pagórkowaty etap ze startem i metą w Krakowie. Kolejne dwa dni to typowo sprinterskie etapy z trudną technicznie trasą. 4 sierpnia peleton wystartuje z Tarnowskich Gór i zafiniszuje przy Spodku w Katowicach. Dzień później na trasie pojawi się miejsce symbol polskiego sportu, czyli Stadion Śląski w Chorzowie, a finisz zaplanowano w Zabrzu. Czwarty etap Jaworzno – Kocierz, Śląskie będzie rozgrywany pod hasłem stulecia powstań śląskich, a partnerem mety jest Województwo Śląskie. Tego dnia kolarze pierwszy raz wjadą w wysokie góry, a na trasie znajdą się dwie premie górskie pierwszej kategorii. Piąty etap to znów interwałowa, pagórkowata trasa z Kopalni Soli „Wieliczka” do Bielska-Białej. Ostatni dwa dni będą decydujące dla losów klasyfikacji generalnej. Szósty etap Małopolska, Zakopane i siódmy, królewski etap BUKOVINA Resort – Bukowina Tatrzańska to klasyczna górska trasa w przepięknej scenerii polskich Tatr.

Tradycyjnie już podczas Tour de Pologne odbędą się inne wydarzenia kolarskie. 9 sierpnia w BUKOVINA Resort w Bukowinie Tatrzańskiej zostanie rozegrany Tour de Pologne Amatorów, a w dniach 3-8 sierpnia odbędzie się kolejna edycja Kinder+Sport Mini Tour de Pologne. Młodzi kolarze będą rywalizować w Krakowie, Katowicach, Zabrzu, Jaworznie, Bielsku-Białej i Zakopanem.

Trasa Tour de Pologne 2019: 3 sierpnia 2019 - 1. etap Kraków - Kraków (136 km)

76. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się na Rynku Głównym w Krakowie. Pierwszego dnia wyścigu kolarze będą mieli do pokonania krótki, szybki i dynamiczny etap o długości 136 kilometrów. Na trasie znajdują się trzy Górskie Premie TAURON czwartej kategorii – Lanckorona, Bachowice, Kaszów. Na trasie znajdują się także trzy Lotne Premie LOTTO – Myślenice, Czernichów i Kraków. Zanim peleton zafiniszuje na mecie pierwszego etapu, kolarze pokonają w Krakowie trzy rundy po cztery kilometry każda. Tak wygląda trasa 1. etapu Tour de Pologne 2019.

Trasa Tour de Pologne 2019: 4 sierpnia 2019 - 2. etap Tarnowskie Góry - Katowice (153 km)

Drugi etap Tour de Pologne 2019 będzie z pewnością popisem sprinterów. Płaska, ale trudna technicznie trasa prowadzi z Tarnowskich Gór do Katowic. Po starcie peleton pokona 32-kilometrową rundę wokół Tarnowskich Gór, po czym ruszy na południe. Na trasie znajdują się trzy Lotne Premie LOTTO – w Piekarach Śląskich, Siemianowicach Śląskich i Katowicach. Ta ostatnia odbywa się pod hasłem 100-lecia PCK. Także w Katowicach kolarze powalczą na dwóch Górskich Premiach TAURON czwartej kategorii. Peleton pokona trzy 20-kilometrowe rundy i powalczy na finiszu przy katowickim Spodku. W Katowicach TdP gości nieprzerwanie od 2010 roku. Tak wygląda trasa 2. etapu Tour de Pologne 2019.

Trasa Tour de Pologne 2019: 5 sierpnia 2019 - 3. etap Stadion Śląski Chorzów - Zabrze (157 km)

Trzeci dzień rywalizacji to ponownie płaski etap i dynamiczna walka na trasie. Miejsce startu to Stadion Śląski w Chorzowie, gdzie znajduje się także Premia Specjalna 100-lecie Powstań Śląskich. Partnerem startu trzeciego etapu jest Województwo Śląskie. Po starcie kolarze wyruszą na południe, a na trasie napotkają Lotną Premię LOTTO i Górską Premię TAURON czwartek kategorii – obie w Rybniku. Po wjeździe do Zabrza trzy szybkie rundy po sześć kilometrów i sprinterski finisz. Tak wygląda trasa 3. etapu Tour de Pologne 2019.

Trasa Tour de Pologne 2019: 6 sierpnia 2019 - 4. etap Jaworzno - Kocierz, Śląskie (173 km)

Czwartego dnia Tour de Pologne wjedzie w góry. Po starcie w Jaworznie kolarze pojadą na południe. Na pierwszej, bardziej płaskiej części dystansu znajduje się Lotna Premia LOTTO w Wilamowicach. Potem peleton wjedzie w malowniczy Beskid Śląski, gdzie peleton pokona dwie rundy po 38,5 kilometra. Tam na trasie znajdują się dwie Górskie Premie TAURON pierwszej kategorii – Kocierz oraz dwie drugiej kategorii – Wielka Puszcza. Etap czwarty odbędzie się pod hasłem 100-lecia Powstań Śląskich. Partnerem mety, która zlokalizowana jest przy Kocierz Hotel&Spa, jest Województwo Śląskie. Tak wygląda trasa 4. etapu Tour de Pologne 2019.

Trasa Tour de Pologne 2019: 7 sierpnia 2019 - 5. etap Kopalnia Soli Wieliczka - Bielsko-Biała (154 km)

Interwałowy, górski etap Tour de Pologne 2019 z pewnością dostarczy kibicom wielu emocji. Peleton wystartuje z Kopalni Soli „Wieliczka” i skieruje się na zachód. Po drodze kolarze powalczą na dwóch Górskich Premiach TAURON drugiej kategorii – Rychwałd i Hucisko oraz jednej pierwszej kategorii – Przełęcz Przegibek. Na trasie znajdują się także dwie Lotne Premie LOTTO – w Międzybrodziu Bialskim oraz Bielsku-Białej, która odbywa się pod hasłem 100-lecia PCK. Przed finiszem kolarze pokonają jeszcze trzy widowiskowe rundy w Bielsku-Białej o długości 7,2 km każda. Tak wygląda trasa 5. etapu Tour de Pologne 2019.

Trasa Tour de Pologne 2019: 8 sierpnia 2019 - 6. etap Małopolska - Zakopane (155 km)

Klasyczny górski etap w przepięknej tatrzańskiej scenerii. Po starcie w Zakopanem peleton Tour de Pologne wyruszy w stronę Chochołowa, gdzie znajduje się Lotna Premia LOTTO. Następnie kolarze pokonają trzy rundy po 35 kilometrów każda. Na każdej z rund znajduje się Górska Premia TAURON pierwszej kategorii w Zębie. Meta tradycyjnie przy Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Tak wygląda trasa 6. etapu Tour de Pologne 2019.

Trasa Tour de Pologne 2019: 9 sierpnia 2019 - 7. etap Bukovia Resort - Bukowina Tatrzańska (132,5 km)

Królewski, górski etap wokół BUKOVINA Resort i Bukowiny Tatrzańskiej rozstrzygnie losy tegorocznego Tour de Pologne. Kolarze pokonają dwie rundy po 68 kilometry każda. Na każdej z nich znajdują się najtrudniejsze Górskie Premie TAURON I kategorii – Sierockie, Gliczarów - Ściana BUKOVINA i Rzepiska - Ściana HARNAŚ. Na trasie także Lotna Premia LOTTO w Szaflarach. Wielki finał Tour de Pologne na mecie w Bukowinie Tatrzańskiej. Tak wygląda trasa ostatniego 7. etapu Tour de Pologne 2019.

Dokładne mapy etapów i trasę 76. Tour de Pologne 2019 znajdziecie na zdjęciach w naszej galerii.

 
W PUNKT ODC. 2 Magazyn sportowy Dziennika Zachodniego

 

Wideo

Materiał oryginalny: Tour de Pologne 2019 na Śląsku TRASA ETAPY MAPKI Zobacz gdzie w tym roku pojadą kolarze - Dziennik Zachodni

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 5

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
H
Hanys

Niech se Gorole weznom se do siebie zakorkować ulice, tymi fanatyjami szprych. Kto na takie dziadostwo jeszcze pozwalo. W imię czego korkują na całe dnie, centra miast. Jak chcą to niech się ścigają do okoła stadionów, raz jeden raz drugi, ale niech nie korkują ulic.

zgłoś
a
adamtoruniak

niech to się w końcu zacznie nazywać tour de silesia albo coś bo z tour de pologne nic nie ma to wspólnego, a szkoda bo Polska to nie tylko Śląsk i Zakopane...

zgłoś
k
kubson

Zabrze wystarczy się po nim przejść i zobaczyć jaka bida ale MMS lansik musi być a może wokół magistratu porządek by zrobiła a nie niczego reklame bo miasto padło za grubą kasiorke mieszkańców Czesiowi da a nas mieszkańców nie pyta

zgłoś
2koła

Nie Tour de Pologne ale wyścig śląskimi ulicami. Lang znalazł dojną krowę, miasta z kompleksami które sikają z zachwytu na kilka ujęć z helikoptera w telewizji. Koszt to od 800.000 do 1.000.000 zł za metę lub start. A wszystko z pieniędzy mieszkańców

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3