Tour de Pologne 2015. Paweł Poljański tym razem w roli...

  Tour de Pologne 2015. Paweł Poljański tym razem w roli lidera [VIDEO]

  Arlena Sokalska, Twitter:@ArlenaSokalska

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Z Pawłem Poljańskim (Tinkoff-Saxo) rozmawia Arlena Sokalska.
  Rok temu był Pan w zwycięskiej drużynie na Tour de Pologne, przyczynił się Pan do zwycięstwa Rafała Majki. Z jakim nastawieniem przyjechał Pan w tym roku?
  Jestem w Polsce i to świetna okazja, by pokazać się przed polskimi kibicami. Tak naprawdę jechałem Tour de Pologne tylko raz, rok temu. Bardzo się cieszę, że tym razem w innej roli. Jestem gotowy, bo ostatnio moja forma była naprawdę wysoka. Może brakuje tylko tej kropki nad i, tej wygranej. Próbuję, ostatnio była okazja na Tour of Austria, ale brałem udział w dużej kraksie i boleśnie się poobijałem. Myślę, że w Polsce będzie dobrze.

  Będzie Pan walczył o etap?
  Bardziej się nastawiam na klasyfikację generalną, bo już po raz drugi dostaję szansę od ekipy, by być liderem. Tutaj liderem jestem ja i Robert Kiserlovski. Dopiero na tych dwóch górskich etapach rozstrzygnie się, na kogo jedziemy.Tam też rozstrzygnie się też klasyfikacja generalna, bo na czasówce oczywiście będzie można coś ugrać, ale to góry będą decydujące.

  Na jakiś etap nastawia się Pan szczególnie?
  Trzeba się nastawiać już od pierwszego etapu. Niby się mówi, że trzy płaskie etapy można spokojnie przejechać. Ale na nich też trzeba uważać, zwłaszcza na rundach w mieście. To jest duży stres, bo każdy chce być z przodu, każdy jest świeży i chce się pokazać z jak najlepszej strony. Na Tour de Pologne jest tak samo jak na wielkich tourach, te pierwsze etapy są najbardziej stresujące. One będą naprawdę trudne.

  Czy przygotowywał się Pan jakoś specjalnie do Tour de Pologne, już po wyścigu w Austrii?
  Tak,tylko trzy dni byłem w swoim domu w Toskanii, a potem od razu uciekłem w góry, do Livigno na zgrupowanie wysokogórskie i tam spędziłem ostatnie dni przed wyścigiem. Wróciłem trzy dni temu i jestem nastawiony na walkę, chcę się pokazać polskim kibicom.

  Teraz jest Pan współliderem, to już kolejny wyścig w takiej roli. To duża satysfakcja, że ekipa Panu ufa?
  Czekałem na ten moment półtora roku. Przez ten czas pomagałem innym. Od Critérium du Dauphiné zacząłem dostawać wolną rękę. Bardzo się z tego cieszę i chcę to wykorzystać jak najlepiej.

  Tour de Pologne 2015  Źródło: AIP/Agencja TVN/x-news

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo