Totolotek Puchar Polski. Lech Poznań ostatnim półfinalistą Pucharu Polski! Stal Mielec nie dała rady u siebie

Piotr Szymański
Stal Mielec przegrała u siebie z Lechem Poznań 1:3
Stal Mielec przegrała u siebie z Lechem Poznań 1:3 Krzysztof Kapica
Totolotek Puchar Polski. Stal Mielec przegrała na własnym boisku z Lechem Poznań (1:3) w ostatnim meczu 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski. Kolejorz nie pozostawił złudzeń zespołowi z Fortuna 1 Ligi i wygrał bardzo pewnie.

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla zawodników Lecha Poznań. W 5. minucie Wołodymyr Kostewycz dograł z lewej strony do Daniego Ramireza, który precyzyjnym uderzeniem w boczną siatkę nie dał szans bramkarzowi. Szybko mogła odpowiedzieć Stal Mielec, ale Michał Żyro z bliskiej odległości trafił w słupek.

Swoją szansę wykorzystał natomiast Timur Żamaletdinow, który niespodziewanie zagrał w pierwszym składzie w miejsce Christiana Gytkjaera. W 34. minucie Rosjanin skorzystał z idealnego odegrania piętą Kamila Jóźwiaka i mocnym strzałem z prostego podbicia podwyższył prowadzenie Kolejorza na 2:0.

Kilka minut później sędzia podyktował rzut karny dla gości, za rzekome zagranie ręką Mateusza Bodziocha. Po dokładnej analizie VAR Paweł Gil słusznie anulował poprzednią decyzję.

Kompletnie się na to nie zanosiło, ale tuż przed przerwą kontakt złapała Stal. Bierność obrońców Kolejorza w polu karnym wykorzystał Bartosz Nowak. Pomocnik gospodarzy trudnym technicznie uderzeniem z powietrza umieścił piłkę w bramce.

Po zmianie stron nie działo się za wiele. Mielczanie nie ruszyli do huraganowych ataków i nie gnębili specjalnie mocniej obrońców Lecha. W 82. minucie było już po meczu. Najlepszy na boisku Kamil Jóźwiak odzyskał piłkę i przeprowadził indywidualny rajd zwieńczony idealnym wykończeniem.

Kolejorz dołączył do pozostałych półfinalistów Totolotek Pucharu Polski, czyli Cracovii, Lechii Gdańsk i Legii Warszawa. Losowanie par odbędzie się w czwartek 28 maja o godz. 12.