Tomasz Lis: Publiczny donos na siebie

  Tomasz Lis: Publiczny donos na siebie

  Publicysta

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Przeczytałem właśnie, że członek zarządu TVP, pan Sławomir Siwek, chce sprawdzić, ile kosztuje Telewizję Polską współpraca z niejakim Tomaszem Lisem.
  Z radością śpieszę więc donieść, że nie kosztuje jej ona nic. Same zyski.

  Przy okazji dziękuję prezesowi Siwkowi, że stawiając taki postulat, daje mi okazję, by wspomnieć o tym i owym, czego normalnie bym nie robił w obawie, że zostanę uznany za chwalipiętę. Otóż informuję pana prezesa Siwka, że mój program zarobił już dla TVP kilkanaście milionów złotych (to czysty zysk, podkreślam).

  Informuję też, że od sześciu lat żaden program publicystyczny nie miał większej oglądalności ani większych udziałów w rynku. Informuję również, że ponad 3 mln 200 tys. widzów, a jest to średnia mojego programu, to około półtora miliona więcej od następnego w rankingu programu publicystycznego.

  Informuję też, że - co mnie samego zaskoczyło - ósmy miesiąc z rzędu jest to najlepiej oglądany program w tym paśmie programowym. Pokonuje on i Megahit w Polsacie i "Szymon Majewski Show" w TVN. I to pokonuje zdecydowanie. Informuję też, że mój program ma większe udziały w rynku niż "Taniec z gwiazdami", "Jak oni śpiewają", "Taniec na lodzie" i inne tego typu programy rozrywkowe.

  Informując o tym, mam głębokie przekonanie, że pan prezes Sławomir Siwek nabierze głębokiego przekonania, iż zarząd TVP podjął świetną decyzję, postanawiając, by TVP nadawała mój program.

  Dobro telewizji leży na sercu pana prezesa na pewno w tym samym stopniu co mi samemu, z całą pewnością będzie więc on odczuwał wielką satysfakcję z faktu, że publicystyka w TVP potrafi nie tylko bić się, ale wygrywać z komercyjną konkurencją. Jednocześnie mam wielką nadzieję, że pan prezes zbada również absolutnie porównywalne z kosztami mojego programu koszty innych programów publicystycznych w TVP, które mają trzy, cztery albo pięć razy mniejszą widownię.

  Ośmielam się sugerować, że tym bardziej przekona się pan prezes o zasadności mojej obecności na antenie TVP.

  Ja z owej obecności cieszę się bardzo. A jeszcze bardziej cieszę się z faktu, że prezes Andrzej Urbański, który popierając podpisanie ze mną kontraktu, zadeklarował też, że będę miał w TVP pełną niezależność dziennikarską, słowa dotrzymał w stu procentach. Nie mam żadnych wątpliwości, że prezesowi Siwkowi zależy i na wysokiej oglądalności programów TVP, i na tym, by przynosiły one zyski, i na tym, by były one w pełni niezależne. Ponieważ zależy mi na tym samym, wyrażam niniejszym nadzieję na długą i owocną współpracę.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (26)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  sprzedawczyk

  znzn (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 17

  sprzedać się z jednej telewizji do drugiej to wstyd i hańba, ale polak potrafi

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  mam to gdzieś

  chwalipięta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 14

  jak bym miał takiego chwalipiętę w rodzinie i to jeszcze z PO to zaraz bym zrobił porządek, a poza tym ten PAN reprezentuje wielkie zero na poziomie dody

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  miernota

  sarba (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 11

  za polski abonament próbuje coś pokazać, ale niestety nie znalazł właściwej drogi, siedzi w progrmie i tylko przytakuje pokplecznikom, a drugim próbuje utrudnić, jest żenujący

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Panu Lisowi zależy tylko na sławie

  optyk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 13

  Po jego programach widać, że bacznie śledzi sondaże opinii publicznych. Nie zajmuje się poważnymi tematami o bezrobociu, gospodarce, czy reformach. Karmi nas tanimi sensacjami, które przyciągają...rozwiń całość

  Po jego programach widać, że bacznie śledzi sondaże opinii publicznych. Nie zajmuje się poważnymi tematami o bezrobociu, gospodarce, czy reformach. Karmi nas tanimi sensacjami, które przyciągają widzów. Nazwisko Lis bardzo pasuje do jego charakteru -chytry,cwany i przebiegły. Jest gorliwym zwolennikiem PO-bo to partia dla bogatych
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  lis

  xman (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 18

  Tani cwaniak, zero kompetencji

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  re

  cyc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 16

  zgadzam sie z panem.nawet jako gej jest on dla mnie oblesnym facetem

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kasa

  polak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 21

  bo za frajer ze swoją laską dostaje kase z
  naszych abonamentów

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Lis o sobie

  Jan Wilk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 15

  Nie oglądam już i nie będę oglądał programów Lisa Tomasza. Są przykładem skrajnej stronniczości i niskiego poziomu intelektualnego. Mogę zrozumieć, że pełni on rolę dupochronu prezesa TVP, ale...rozwiń całość

  Nie oglądam już i nie będę oglądał programów Lisa Tomasza. Są przykładem skrajnej stronniczości i niskiego poziomu intelektualnego. Mogę zrozumieć, że pełni on rolę dupochronu prezesa TVP, ale dlaczego ja mam za to płacić. Zdecydowanie popieram likwidację abonamentu, zwłaszcza dla emeryutów i rencistów. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  CALKOWICIE POPIERAM P. RED. T. LISA, BO GDYBY NIE JEGO PROGRAM, TO PEWNIE BY NIE WARTO

  KLARNETT (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 14

  LUDZIE OTWORZCIE OCZY,ZERKNIJCIE, KTO WAS ''EDUKUJE''?''WPROST', ''RZ'', ''NDZ'', ....I REDAKTORZT W TYCH MEDIACH PISZACY.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tomasz Lis

  avocado (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 14

  Post powtórzony.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tomasz Lis

  avocado (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 13

  Jakie zyski Panie Lisie? Chytrusek z Pana! Oglądając i słuchając Pana tylko się traci. Nie jest Pan wart tych pieniędzy które Panu dają .

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo