To on był ojcem bomby atomowej. Zobacz oficjalny plakat filmu "Oppenheimer" Christophera Nolana

OPRAC.:
Hubert Rabiega
Hubert Rabiega
O czym opowiada film "Oppenheimer" w reż. Nolana? Cała opowieść osnuta będzie wokół naukowca, który przez historyków nazwany został ojcem bomby atomowej. Chodzi oczywiście o Roberta Oppenheimera, który był amerykańskim fizykiem teoretycznym, profesorem na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley.
O czym opowiada film "Oppenheimer" w reż. Nolana? Cała opowieść osnuta będzie wokół naukowca, który przez historyków nazwany został ojcem bomby atomowej. Chodzi oczywiście o Roberta Oppenheimera, który był amerykańskim fizykiem teoretycznym, profesorem na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Fot. mat. pras., Los Alamos National Laboratory
Znany i ceniony brytyjski reżyser Christopher Nolan, twórca takich obrazów jak "Interstellar" czy "Dunkierka", przygotowuje dla widzów nowy film osadzony w realiach II wojny światowej. Tym razem będzie to dramat biograficzny "Oppenheimer".

"Oppenheimer" to pierwszy film biograficzny Nolana. Budżet produkcji wynosi 100 milionów dolarów, a światowa premiera przewidziana jest na 21 lipca 2023 roku. Tytułową rolę zagra Cillian Murphy. W obsadzie filmu znaleźli się także: Florence Pugh, Matt Damon, Rami Malek, Jack Quaid, Emily Blunt, Gary Oldman, Matthew Modine, Robert Downey Jr. oraz Kenneth Branagh.

Plakat filmu "Oppenheimer" w reżyserii Christophera Nolana
Plakat filmu "Oppenheimer" w reżyserii Christophera Nolana

Film "Oppenheimer" Nolana. Kim jest tytułowa postać?

O czym opowiada film "Oppenheimer"? Cała opowieść osnuta będzie wokół naukowca, który przez historyków nazwany został ojcem bomby atomowej. Chodzi oczywiście o Roberta Oppenheimera, który był amerykańskim fizykiem teoretycznym, profesorem na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley.

Film "Oppenheimer" w reżyserii Christophera Nolana. Zobacz zwiastun:

Kiedy rząd USA postanowił opracować nowy typ niezwykle śmiercionośnej broni opartej o energię uwalnianą podczas przemian jądrowych na stanowisko dyrektora naukowego tajnego projektu badawczego nazwanego Projektem Manhattan wybrano właśnie Oppenheimera. To dzięki jego pracom i osiągnięciom Amerykanie zdołali wyprodukować jako pierwsi bomby, które dały początek nowej erze globalnej rywalizacji mocarstw. 16 lipca 1945 roku, w ramach eksperymentu Trinity, dokonano pierwszej w historii udanej detonacji bomby atomowej. Nieco ponad dwa tygodnie później armia amerykańska spuściła dwie bomby tego typu na dwa japońskie miasta: Hiroszimę i Nagasaki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl