- To jest piękne uczucie - mówi Marta Wieliczko. Grudziądzanka zdobyła srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

Marta Wieliczko z Klubu Wioślarskiego "Wisła" Grudziądz zdobyła srebrny medal na IO w Tokio Piotr Bilski
Srebrny medal Marta Wieliczko zdobyła płynąc w wioślarskiej czwórce podwójnej kobiet. To pierwsze medale dla Polski podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zawodniczka KW "Wisła" Grudziądz pochodzi z Wielkiego Komorska w gm. Warlubie.

Marta Wieliczko z KW Wisła Grudziądz ma srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio!

Finał wioślarskiej rywalizacji rozegrano, dziś, o g. 3.50 czasu polskiego.

Grudziądzanka Marta Wieliczko płynęła w osadzie z Agnieszką Kobus-Zawojską, Marią Sajdak oraz Katarzyną Zillmann. Na metę dopłynęły jako drugie. Wygrała osada chińska.

-Wszystkie razem robiłyśmy, co mogłyśmy, żeby dogonić kolejne osady. I mogę teraz powiedzieć, że zdobyłyśmy medal naprawdę go zdobywając. I to jest piękne uczucie - mówi Marta Wieliczko.

Na swoim profilu na Facebooku Marta Wieliczko wpisała krótko: MAMY TO!!!!! SREBRO IGRZYSK OLIMPIJSKICH!!!!

Jak Marta Wieliczko i jej koleżanki relacjonują wyścig, czytaj tutaj:

Marta Wieliczko ile ma lat?

Urodziła się 1 X 1994 r. w Grudziądzu. Pochodzi z Wielkiego Komorska w gm. Warlubie. Ma 188 cm wzrostu. To wioślarska Mistrzyni Świata i Europy. Jest córką srebrnej medalistki olimpijskiej z Moskwy we wioślarstwie - Małgorzaty Dłużewskiej. Studiuje na AWFiS w Gdańsku.

- Duma rozpiera serce, że to właśnie pierwszy medal dla Polski na igrzyskach w Tokyo2020 zdobyła osada z grudziądzką zawodniczką Marta Wieliczko i grudziądzkim trenem #JakubUrban! - sukcesu gratuluje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

"Srebra" gratuluje także wojewoda Mikołaj Bogdanowicz: - Mamy pierwszy medal na igrzyskach w Tokio! Czwórka podwójna kobiet z Martą Wieliczko (Wisła Grudziądz) i Katarzyną Zillmann (AZS UMK Toruń) zdobyły srebrny medal olimpijski. Gratulacje!

Co warto podkreślić, trenerem srebrnej osady wioślarskiej jest grudziądzanin Jakub Urban.

Drugim reprezentantem KW "Wisła" Grudziądz na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio był Mateusz Wilangowski. Jego osada zajęła siódme miejsce.

Z nadziejami na medale, do stolicy Japonii udają się wioślarze z Grudziądza, Marta Wieliczko, aktualna wicemistrzyni świata, oraz Mateusz Wilangowski, który wraz z kolegami z osady czwórki bez sternika dzierży tytuł aktualnych mistrzów świata. Po spotkaniu u włodarza miasta odbyła się konferencja prasowa. Wioślarskie zmagania na torze regatowym toczyć się będą w dniach 23 – 30 lipca.

Pożegnanie wioślarzy z Klubu "Wisła" w Grudziądzu przed wyja...