Telewizyjna jesień pod znakiem kryminału

  Telewizyjna jesień pod znakiem kryminału

  Paweł Gzyl

  Dziennik Polski 24

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  Telewizja. To będzie pojedynek na seriale policyjne: prokurator Proch w TVP2 będzie rozwiązywał zagadkę rodzinną, a Polsat opowie o życiu żon i matek kryminalistów. Szykują się jesienne hity?
  Magdalena Cielecka zagra w serialu „Prokurator”

  Magdalena Cielecka zagra w serialu „Prokurator” ©FOT. GRZEGORZ JAKUBOWSKI

  Producenci z telewizyjnej Dwójki doglądają obecnie prac na planie serialu „Prokurator”. Będzie się on składał z dziesięciu odcinków.

  Głównym bohaterem cyklu jest Kazimierz Proch, doświadczony prokurator, który przed przejściem na emeryturę stara się rozwikłać zagadkę z przeszłości, dotyczącą swojej rodziny. Pomaga mu w tym młody policjant Witold Kielak, będący jego całkowitym przeciwieństwem. W każdym odcinku wspólnie z pracownicą policyjnego laboratorium, Ewą Sidlecką, będą oni rozwiązywać kryminalne sprawy. Nadzór nad śledztwami sprawować ma szefowa prokuratury rejonowej – Janina Chorko.

  Tłem kryminalnych zagadek jest Warszawa ale jak zapowiadają twórcy, zobaczymy miejsca niewykorzystywane jeszcze w filmach. „Prokurator” to pierwszy serial, którego akcja będzie się rozgrywać w Muzeum Powstania Warszawskiego i w popularnym barze mlecznym Bambino.

  Główne role w serialu zagrają Jacek Koman i Wojciech Zieliński, a partnerować im będą Magdalena Cielecka
  i Dorota Kolak.

  Polsat też stawia na kryminalny serial – „Skazane”. Będzie to opowieść o kobietach, których mężowie trafili do więzienia. W efekcie matka narkomana, ciężarna dziewczyna dilerka, której partner wziął na siebie winę, i żona bogatego gangstera – będą musiały odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

  W obsadzie serialu „Skazane” znaleźli się: Monika Krzyw­­kowska i Ireneusz Czop, Paulina Gałązka i Antoni Pawlicki, Olga Bołądź i Wojciech Błach oraz Beata Ścibakówna i Rafał Fudalej.

  Emisja trzynastu odcinków serialu rozpocznie się we wrześniu.
  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo