reklama

Tęczowy piątek – 26 października akcja środowisk LGBT w polskich szkołach. Będą lekcje o równości i tolerancji

JS
"Tęczowy piątek" to akcja, którą organizuje Kampania Przeciw Homofobii. Pawel Relikowski
„Tęczowy piątek” - w ponad 200 polskich szkołach 26.10.18 r. odbędzie się akcja działaczy LGBT. Na lekcjach uczniowie dowiedzą się o równości oraz otwartości na uczniów LGBTQI. Inicjatorem akcji jest organizacja społeczna Kampania Przeciw Homofobii. Działacze chcą pokazać uczniom i nauczycielom, że szkoła jest miejscem, w którym każdy może czuć się sobą. Akcja odbędzie się już po raz trzeci.

Tęczowy Piątek – do udziału w akcji szkoły zgłaszają m.in. rodzice

Do udziału w akcji „Tęczowy Piątek” poszczególne szkoły mogą zgł**aszać:

  • rodzice,
  • uczniowie,
  • ciało pedagogiczne placówki.

To, w jaki sposób będą wyglądały lekcje, jest zależne od decyzji nauczycieli. Szkoły same mogą wybrać, w jakiej formie dzieci dowiedzą się o ideałach LGBT. Zadaniem organizacji Kampania Przeciw Homofobii jest dostarczenie odpowiednich materiałów, które można wykorzystać podczas lekcji.

„Tęczowy piątek” - do akcji zgłosiło się już 211 szkół

W akcji „Tęczowy piątek” w tym roku weźmie udział 211 szkół. Placówki otrzymały od organizatorów broszury edukacyjne, w tym:

  • „My rodzice. Pytania i odpowiedzi rodziców lesbijek, gejów i osób biseksualnych”,
  • „Ramię w ramię po równość. Jak być sojusznikiem i sojuszniczką osób LGBT”,
  • „Młodzież LGBTQ w mojej szkole możesz na mnie liczyć! Przwodnik dla nauczycieli i nauczycielek”.

Scenariusze zajęć będą przygotowane przez nauczycieli. Organizatorzy podpowiadają jednak, co na lekcji powinno się pojawić. Sugerują np. wybór filmów, które warto pokazać młodzieży.

Szkoły otrzymają też plakaty w kolorach tęczy, które można powiesić np. na korytarzach: „Jestem wspierającą nauczycielką”, „Jestem wspierającym nauczycielem”, „Nasza szkoła jest przyjazna wszystkim uczniom i uczennicom”.

Ostateczna decyzja o tym, które z materiałów zostaną pokazane uczniom, pozostaje w rękach pedagogów szkoły.

„Tęczowy piątek” już po raz trzeci

Akcja „Tęczowy piątek” jest organizowana po raz trzeci. Jak zapowiada Kampania Przeciw Homofobii głównym tematem lekcji ma być w tym roku akceptacja i otwartość na uczniów i uczennice LGBTQI:

KPH: „Wszystko po to, żeby młode lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe, queer i interpłciowe poczuły, że w szkole jest miejsce też dla nich.”

Organizacja mówi o konieczności przeprowadzania lekcji o równości – powołuje się przy tym na badania dotyczące obecności uczniów LGBT w szkołach. Wynika z nich, że w każdej klasie znajduje się przynajmniej jedna uczennica lub uczeń LGBT.

KPH: „Szkoła ma szansę stać się dla nich drugim domem – miejscem, do którego będą chodzić z przyjemnością i w pełni się realizować. Niestety obecnie często jest koszmarem. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez KPH aż 70% LGBTQ doświadczyło w swoim młodym życiu przemocy, a w 30% przypadków doszło do niej właśnie w szkole.”

Wideo

Materiał oryginalny: Tęczowy piątek – 26 października akcja środowisk LGBT w polskich szkołach. Będą lekcje o równości i tolerancji - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 87

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
MonI7

Mam 10 letnią córkę i szukałam informacji o lgbt bo coraz głośniej o tym i coś co z pozoru wydaje się być ładne i kolorowe okazuje się być ohydne i niebezpieczne. Gość jestem po twojej stronie i również nie zgadzam się na to wszystko. A i żałosne jest nazywanie obrony wartości ciemnotą, to muszą pisać osoby z zaburzoną osobowością seksualną

J
Jaro

Zgadzam się WHO ma rację to nie choroba, to zwykłe zboczenie

G
Gość

Pisowska macioro ale masz bogactwo w głowie ... czysta inteligencja w pigułce ...
Nie zgadzam się na wmawianie moim dzieciom, że homoseksualizm, biseksualizm itp. jest normą.
Nie zgadzam się by ktokolwiek namawiał moje dzieci do masturbacji.
Nie zgadzam się na karanie mnie i moich bliskich za niechęć do LGBT bo jestem wolnym człowiekiem i mam konstytucyjne prawo by czegoś nie lubić i nie tolerować i głośno o tym mówić i nie zgadzam się by mi ktoś to prawo odbierał.
Zbudźcie się !!!
Jakim prawem ta poprzebierana kolorowa mniejszość ma narzucać coś tak potężnej większości heteroseksualistów...
Gdzie jest demokracja ?
Nie bójcie się kiedy zarzucą Wam nietolerancję, o to im chodzi byśmy nie mieli odwagi walczyć o nasz świat bojąc się łątki homofobii. Oni tego chcą i to im się udaje ...

P
PISowska maciora

Niech bedzie pochwalony Św. Ojciec Dyrektor, zawsze dziewica- w Trójcy Św. i w Moim Radiu Jedyny! Nazywam sie Dżesika, pochodzę z Mordów pod Białymstokiem w Podlaskiem. No jestem taka zwykła fajna laska spod laska. Mam powabne nogi których nie golę bo to grzech śmiertelny przeciw Św. Stanisławowi Kostce, patronie nóg i kostek. Byłam wychowana przez moją moherową mamuśkę Violettę wraz z moją siostrunią Żanetką oraz braciszkiem Kevinem na wzorową katoliczkę ze Ściany Wschodniej która zawsze głosuje tylko na ZCHN lub PIS. Teraz od paru lat mieszkam w Bydgoszczy, na zepsutym moralnie Zachodzie Polski gdzie w dzień pracuje na chlebek jako kasjerka w Biedrze a w nocy na kiełbaskę na obwodnicy w lesie z koleżankami z Rumunii. Niesiemy naszym klientom z tirów chrześcijaństwo i nakłaniamy ich aby głosowali na PIS to dostaną 500 zloty na wódkę jak po pijaku stworzą nowe dzieci i przyszłych kiboli. Mój braciszek Kevin ma 18 lat ale ma już trójkę katolickich dzieci z trzema ultra- katolickimi Ladies które musi utrzymać ze zbierania złomu po nocach na torowiskach PKP więc 500 plus co miesiąc od Wielkiego Dobrodzieja Pana Prezesa jest dla niego Darem Niebios, wymodlonym za wstawiennictwem Św. Abp. Glempa i 7 świetych Dziewic. Akurat na dziewicach to się ten mój brat Kevin bardzo zna, wiele z nich to są bowiem powabne cichodajki. W niedzielę mam zawsze wolne bo dzien Święty trzeba zawsze swięcić więc idę do kościółka żeby leżeć tam na pokaz krzyżem i lizać marmurową posadzkę- chce tam chodzić bom w hipokryzji wychowana a poza tym co by moje sąsiadki z baraków powiedziały jakby mnie tam choć raz nie zobaczyły. Obgadały by mnie na całą dzielnicę że się stałam taka zbyt nowoczesna, że pewnie juz głosuję nawet na PO, na Żydów i masonów. Ale tak nie jest- nie po to mój pradziadek bohatersko mordował Żydów w stodole w Jedwabnem żebym ja teraz zdradzała nieśmiertelne ideje Narodowców, NSZ i ONR i była heretyczką europejska.

N
Norma

Światowa Organizacja Zdrowia tę "światłą opinię" przegłosowała, a nie naukowo udowodniła. Poczytaj sobie o szczegółach, które są ogólnie dostępne w necie. To lobby gejowskie tak długo naciskało, powołując się na opinie, oświadczenia itp. duperele, bo nie a naukowe badania, aż zmieniono klasyfikację pederastii w DSM. Mało to wiarygodne, bo kto normalny przyzna że prawdę można ustalać poprzez głosowanie. Do dociekania prawdy służy nauka, a jak dotąd żadne Żadne badania naukowe tego nie potwierdzają.

21wiek

Anonimowo to każdy taki mądry, chociaż słownictwo ubolewa... dajcie już spokój, mamy 21 wiek, każdy niech będzie sobą i bardzo dobrze, że ktoś porusza temat wzajemnej tolerancji, niestety w naszym pięknym kraju bardzo kuleje. Zamiast pluć na siebie nawzajem jadem, zacznijmy w końcu żyć jak w zgodzie jak normalni ludzie.

R
RW

Dla dyrekcji i nauczycieli za umożliwienie przeprowadzenia takiej akcji w szkole powinien być kategoryczny zakaz wykonywania zawodu.

o
obol

do lekarza, szybciutko,

ś
świstak

do Słupska jedź sobie, baran

ś
świstak

poszukaj lekarza ...

ś
świstak

poszukaj lekarza ...

ś
świstak

tak tak a świstak siedzi i zawija .... lecz się

d
dziecko

tatuaz sobie zrob LGBT i niedlugo przez takie propagowanie zrobicie z tego nastepna sekte i religie. Umiar balans zachowac cza matolki.

n
nick009

Ludzie!!!!!!!!!! tolerancja to jedno a homo-terror drugie.

O jakich nierównościach my mówimy w przypadku młodych homoseksualistów/ek? 

To nic innego jak próba władowania się buciorami w instytucje mające wpływ (choć coraz mniejszy) na kształtowanie się światopoglądu młodych ludzi.

A już treści ulotek traktujące o tym na kogo głosować mówią prawdę- to jest kampania polityczna !!

 

d
dziecko

cipaj wiecej tylko nie rozdawaj tego dzieciom.

Dodaj ogłoszenie