Te studia to pewniaki, po nich znajdziesz pracę [lista]

(tik)
Wielu maturzystów zastanawia się, jakie studia wybrać, czy postawić na kierunek zgodny z zainteresowaniami, czy z zapotrzebowaniem na rynku? A może ruszyć w podróż lub porzucić edukację? Lightscape przejrzał badania, zapytał ekspertów, po jakich kierunkach ich absolwenci znajdą pracę. Przeczytaj też: Co drugi z nas nie wierzy, że jego zawód przetrwaNajważniejsza praktyczna znajomość zawoduPasje, zainteresowania i predyspozycje, oferta programowa uczelni a także perspektywy zatrudnienia to główne czynniki, którymi kierują się młodzi ludzie, wybierając studia. Życie po uzyskaniu dyplomu uczelni pokazuje, że nie wszystkim, nawet po wymagających kierunkach, udaje się znaleźć wymarzoną pracę w zawodzie. - Samo ukończenie studiów przestało być z perspektywy pracodawców „czymś ekstra” - tłumaczy dr Piotr Miller, socjolog specjalizujący się w problematyce rynku pracy, starszy wykładowca w Instytucie Nauk Społecznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach. - Dużo ważniejsze jest to, żeby kandydat, poza dyplomem, był wyposażony w pewne, praktyczne kompetencje, które będzie mógł z powodzeniem wykorzystywać w swojej codziennej pracy na danym stanowisku. Zdecydowanie warto zainwestować więc swój czas i energię w studiowanie takiego kierunku, który tego typu kompetencje pomoże nam zdobyć. Już na etapie decyzji o przystąpieniu do rekrutacji warto zatem szukać kierunków, które dadzą zarówno wykształcenie, jak i praktyczną znajomość zawodu.
Wielu maturzystów zastanawia się, jakie studia wybrać, czy postawić na kierunek zgodny z zainteresowaniami, czy z zapotrzebowaniem na rynku? A może ruszyć w podróż lub porzucić edukację? Lightscape przejrzał badania, zapytał ekspertów, po jakich kierunkach ich absolwenci znajdą pracę. Przeczytaj też: Co drugi z nas nie wierzy, że jego zawód przetrwaNajważniejsza praktyczna znajomość zawoduPasje, zainteresowania i predyspozycje, oferta programowa uczelni a także perspektywy zatrudnienia to główne czynniki, którymi kierują się młodzi ludzie, wybierając studia. Życie po uzyskaniu dyplomu uczelni pokazuje, że nie wszystkim, nawet po wymagających kierunkach, udaje się znaleźć wymarzoną pracę w zawodzie. - Samo ukończenie studiów przestało być z perspektywy pracodawców „czymś ekstra” - tłumaczy dr Piotr Miller, socjolog specjalizujący się w problematyce rynku pracy, starszy wykładowca w Instytucie Nauk Społecznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach. - Dużo ważniejsze jest to, żeby kandydat, poza dyplomem, był wyposażony w pewne, praktyczne kompetencje, które będzie mógł z powodzeniem wykorzystywać w swojej codziennej pracy na danym stanowisku. Zdecydowanie warto zainwestować więc swój czas i energię w studiowanie takiego kierunku, który tego typu kompetencje pomoże nam zdobyć. Już na etapie decyzji o przystąpieniu do rekrutacji warto zatem szukać kierunków, które dadzą zarówno wykształcenie, jak i praktyczną znajomość zawodu. Pixabay.com
Wielu maturzystów zastanawia się, jakie studia wybrać, czy postawić na kierunek zgodny z zainteresowaniami, czy z zapotrzebowaniem na rynku? A może ruszyć w podróż lub porzucić edukację? Lightscape przejrzał badania, zapytał ekspertów, po jakich kierunkach ich absolwenci znajdą pracę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Te studia to pewniaki, po nich znajdziesz pracę [lista] - Gazeta Pomorska

Wróć na i.pl Portal i.pl