Te krzewy kwitnące ozdobią ogród w maju. To nie tylko magnolie i „bzy”! Jakie krzewy kwitną w maju? Zobacz najpiękniejsze!

Katarzyna Laszczak
Katarzyna Laszczak
Zobacz najpiękniejsze krzewy, drzewa i pnącza, które kwitną w maju. Przejdź do kolejnych zdjęć, użyj strzałki lub przycisku NASTĘPNE.
Zobacz najpiękniejsze krzewy, drzewa i pnącza, które kwitną w maju. Przejdź do kolejnych zdjęć, użyj strzałki lub przycisku NASTĘPNE. pixabay.com
Maj to czas rozkwitu przyrody. Kwiatami cieszę nie tylko byliny i rośliny cebulowe, ale też mnóstwo krzewów, drzew i pnączy. Niektóre nie tylko pięknie wyglądają, ale również pachną. Zobacz najpiękniejsze krzewy ozdobne, które kwitną w maju. Warto je mieć w ogrodzie.

Wiosenne drzewa i krzewy, które kwitną w maju

Krzewy kwitnące to wspaniała ozdoba ogrodu. Często wytwarzają więcej kwiatów niż rośliny zielne, a ze względu na wysokość, wyglądają wyjątkowo efektownie. Podobnie jest z kwitnącymi drzewami i pnączami. O ile drzewo nie do każdego ogrodu się zmieści, o tyle krzewy i pnącza zwykle nie potrzebują wiele miejsca.

Wiele drzew, pnączy i krzewów rozkwita w maju i jest z ściśle związana z wiosną. Kwitnienie czeremchy zwyczajnej wyznacza początek wczesnej wiosny przyrodniczej (fenologicznej), a bzu lilaka i kasztanowca zwyczajnego – jej pełnię. Jedne i drugie są prawdziwymi symbolami maja, a kwiaty kasztanowców nieodłącznie kojarzą się z terminem matur. Maj to też czas rozkwitu drzew owocowych, które wyglądają wtedy naprawdę niesamowicie.

Krzewy kwitnące w maju są nie tylko ładne. Wykorzystaj je na żywopłot

Krzewy kwitnące można wykorzystać w ogrodzie nie tylko i wyłącznie do ozdoby, ale również praktycznie. Niektóre świetnie nadają się na żywopłoty. Należą do nich m.in. kwitnące w maju tawuły szare (norweskie) czy krzewuszki cudowne. Są łatwe w uprawie i można je prowadzić w postaci formowanej lub nie. Przepięknie wyglądają też żywopłoty złożone z różnych gatunków, a krzewy kwitnące można też łączyć z tymi, które mają ozdobne liście. Żywopłot z kwitnących krzewów to też sposób na efektywne wykorzystanie przestrzeni w małym ogrodzie, a przy tym – bardzo efektowne.

Pnącza, które kwitną w maju

Na uznanie zasługują też kwitnące pnącza. Pod koniec maja zakwitają wyjątkowo spektakularne wisterie (glicynie) oraz wczesne klematisy (powojniki). Również one mogą być wykorzystane w sposób praktyczny, choćby do zakrycia mniej efektownej ściany budynku. Mogą też okryć pergolę, czy altanę, tworząc piękny zakątek wypoczynkowy z przyjemnym cieniem, który w maju będzie przepięknie ukwiecony. Pamiętajmy tylko, że wisterie potrzebują mocnych podpór.

Jakie krzewy kwitną w maju? Polecamy też drzewa ozdobne i pnącza

Zobacz, jakie drzewa, krzewy i pnącza kwitną w maju. Przedstawiamy najpiękniejsze z nich. Kliknij i zobacz je w galerii.

Polecjaka Google News - RegioDom

Zadbaj o swój ogród przy pomocy niezbędnych narzędzi!

Materiały promocyjne partnera
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Te krzewy kwitnące ozdobią ogród w maju. To nie tylko magnolie i „bzy”! Jakie krzewy kwitną w maju? Zobacz najpiękniejsze! - RegioDom.pl

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl