Targi Książki Katolickiej 2018. Ciekawe spotkania z autorami: ks. prof. Chrostowskim, biskupem Polakiem, Anitą Czupryn

Anna Nagel
17.03.2018 gdanskpolska filharmonia baltycka - i gdanskie targi ksiazki . na zdjeciu stoiska targowena terenie polskiej filharmonii baltyckiejfot. przemyslaw swiderski / polska press / dziennik baltycki Przemyslaw Swiderski
Targi Książki Katolickiej 2018 odbędą się w Warszawie po raz 24. Od 12 do 15 kwietnia na Zamku Królewskim, w Arkadach Kubickiego. Do soboty włącznie wystawcy zapraszają w godzinach 10.00- 18.30, zaś w niedzielę do 17.00. Cena karnetu na wszystkie dni to 6 zł, wejście jednorazowe 3 zł, zaś dzieci, młodzież do 18 roku życia oraz renciści i emeryci uiszczą opłatę w wysokości 1 zł.

Wśród wystawców znajdą się wydawnictwa dobrze znane czytelnikom nie tylko z nurtu chrześcijaństwa, będzie też można spotkać się z interesującymi autorami.

Tegoroczna edycja wydarzenia zgromadzi blisko 170 wystawców z całego kraju, oficyn kościelnych, zakonnych i świeckich specjalizujących się w publikacjach o tematyce religijnej, które targowej publiczności zaprezentują ponad 12 tysięcy publikacji.

Wśród wystawców znajdą się wydawnictwa dobrze znane czytelnikom nie tylko z nurtu chrześcijaństwa. Obok książek stricte katolickich będzie można się zaopatrzyć, w pozycje o tematyce beletrystycznej, historycznej czy dziecięcej. Wydawnictwo Jedność, Dom Wydawniczy Rafael, RTCK z dużą multimedialną ofertą, Wybierając się na targi będzie można zatrzymać się przy wydawnictwie Świętego Wojciecha, które w swojej ofercie ma min. pozycje znanego na świecie amerykańskiego jezuity Jamesa Martina, autora ,, Jezusa”, oraz ,, Radości Życia.

Nie zabraknie dominikańskiego Wydawnictwa W Drodze, promującego nie tylko własnych autorów. Wśród nich nie zabraknie wartościowych pozycji dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Szczególnie polecane będą nowości: „Marnotrawny świat” charyzmatycznego kaznodziei Fultona J. Sheena, „Jezus i kobiety” Enzo Bianchiego oraz kolejną książkę Johna C. Lennoxa „Czy nauka pogrzebała Boga?”.

- Cieszy fakt, że Święto Dobrych Książek, jakim co roku są nasze targi, przyciąga coraz większą liczbę, podmiotów zainteresowanych prezentacją swojej oferty – mówi ks. Roman Szpakowski sdb, prezes zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, potwierdzając, że wzrost liczy wystawców w porównaniu z 2017 rokiem sięga 10 procent.
Niewątpliwie Targi Wydawców Katolickich w wyjątkowy sposób i na trwałe wpisały się nie tylko w kalendarz wydarzeń kulturalnych Warszawy, ale przede wszystkim w życie kulturalne naszego kraju, gromadząc kilkadziesiąt tysięcy czytelników. Dla nich będzie to doskonała okazja do spotkania i rozmowy z ulubionymi autorami oraz uzyskania pamiątkowego wpisu w książce. Organizatorzy, jak co roku, zadbali o bogaty program wydarzeń towarzyszących skierowany zarówno do dorosłych, jak i najmłodszych czytelników.

Na targach wśród licznych, znamienitych gości, udział swój potwierdzili między innymi: prof. Andrzej Nowak, prof. Wojciech Roszkowski, Jacek Mycielski, Jan Pospieszalski, Grzegorz Górny, Jan Rosikoń, abp Wojciech Polak, bp Henryk Ciereszko, Mateusz Szpytma, Bronisław Wildstein, Michał Karnowski, ks. Arkadiusz Paśnik, s. Anna Maria Pudełko, ks. prof. Waldemar Chrostowski, Magdalena Ogórek, Danuta Dunin-Holecka, ks. Tomasz Nowaczek, Joanna Krzyżanek, Magda i Mirek Osip Pokrywka, Ks. Zbigniew Sobolewski, Katarzyna Olubińska, Marek Zając, Siostra Anastazja, Siostrą Małgorzata Chmielewska, o. Grzegorz Kramer SJ, Piotr Żyłka, Łukasz Wojtusik, o. Augustyn Pelanowski, Katarzyna Straburzyńska, Monika Rogozińska, Anna Rastawicka z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, prof. Jana Żaryn, o. Mariusz Tabulski i wielu innych.

Tegoroczne targi mocno nawiązują do duszpasterskiego hasła na obecny rok: Duch, który umacnia miłość. Rok I: Odkrywanie Osoby i darów Ducha Świętego, a także w Jubileusz 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Wśród wystawców znajdą się wydawnictwa dobrze znane czytelnikom nie tylko z nurtu chrześcijaństwa. Obok książek stricte katolickich będzie można się zaopatrzyć, w pozycje o tematyce beletrystycznej, historycznej czy dziecięcej.

Wydawnictwo Jedność, Dom Wydawniczy Rafael, RTCK z dużą multimedialną ofertą, Wybierając się na targi będzie można zatrzymać się przy wydawnictwie Świętego Wojciecha, które w swojej ofercie ma min. pozycje znanego na świecie amerykańskiego jezuity Jamesa Martina, autora ,, Jezusa”, oraz ,, Radości Życia. Nie zabraknie dominikańskiego Wydawnictwa W Drodze, promującego nie tylko własnych autorów. Wśród nich nie zabraknie wartościowych pozycji dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Szczególnie polecane będą nowości: „Marnotrawny świat” charyzmatycznego kaznodziei Fultona J. Sheena, „Jezus i kobiety” Enzo Bianchiego oraz kolejną książkę Johna C. Lennoxa „Czy nauka pogrzebała Boga?”.

Poza możliwością zapoznania się z ofertą wydawniczą, odwiedzający Targi będą mogli wziąć udział w wielu spotkaniach autorskich, panelach dziennikarskich, spotkaniach z twórcami. W 2017 roku Targi odwiedził James Cavieziel, odtwórca roli Jezusa w filmie Mela Gibsona ,, Pasja”. Wydarzeniem towarzyszącym Targom w będzie wręczenie nagród Feniksa 2018, dla najlepszej książki katolickiej. Uroczyste wręczenie FENIKSÓW nastąpi podczas XXIV Targów Wydawców Katolickich w ramach Uroczystego Koncertu, który odbędzie się 14 kwietnia 2018 r. o godz. 19.30 w Bazylice Katedralnej Św. Michała Archanioła i Św. Floriana w Warszawie (Praga) przy ul. Floriańskiej 3.

Sporą ofertę przedstawi wydawnictwo Rosikon Press. Rosikon Press istnieje na polskim rynku od 1990 roku. Specjalizuje się w wydawaniu ilustrowanych książek z zakresu sztuki, historii i religii, tworzonych przez ludzi z pasją. Współtwórcą wydawnictwa jest wybitny fotograf Janusz Rosikoń. Wydawane książki są efektem ciężkiej, często długoletniej pracy, wymagającej licznych podróży. Są zwieńczeniem współpracy utalentowanych autorów i cenionych fotografów, wspieranych aktywnie przez wydawnictwo. Nakładem Rosikon Press ukazały się m.in. pozycje Normana Daviesa, ks. Jana Twardowskiego, Elżbiety Dzikowskiej i Grzegorza Górnego.
Książki przemawiają nie tylko poprzez słowo, ale także przez obraz. Łączenie bogatej treści z wysoką jakością fotografii sprawia, że publikacje są cenione zarówno przez czytelników, jak i krytyków. Znakiem rozpoznawczym firmy jest oryginalne i twórcze podejście do tematu. Dzięki dbałości o szczegóły i różnorodności poruszanych zagadnień Rosikon Press stanowi gwarancję wartościowej lektury.

W serii Świadkowie Tajemnicy znanego duetu: Grzegorz Górny (reporter) i Janusz Rosikoń (fotograf) wydane zostało siedem pozycji, wiele z nich ukazały się już w ośmiu wersjach językowych w tym w USA, Francji, Hiszpanii, Chorwacji, Bułgarii czy Słowenii.

Najciekawsze spotkania z autorami:

Ufający to nowe wydanie bogato ilustrowanej biografii bł. ks. Michała Sopoćki autorstwau: Grzegorz Górny i Janusz Rosikoń. Wybrali się oni śladami kierownika duchowego i spowiednika św. Siostry Faustyny Kowalskiej, docierając do wszystkich miejsc związanych z jego życiem – na Białorusi, na Litwie i w Polsce. Zrekonstruowali jego życiowy szlak, pełen licznych przygód, perypetii i nieoczekiwanych zwrotów akcji – od końca XIX stulecia do schyłku XX wieku. Wyruszyli w wędrówkę nie tylko w czasie i przestrzeni, lecz także odbyli podróż duchową.

Premiera w piątek, 13 kwietnia o godz. 16 do Sali Koncertowej Zamku Królewskiego. W spotkaniu udział wezmą autorzy oraz bp. Henryk Ciereszko, autor Positio, będącego podstawą procesu beatyfikacyjnego ks. Michała Sopoćko. Spotkanie poprowadzi Jan Pospieszalski.

Sprawiedliwi i dziejowa niesprawiedliwość, to tytuł panelu w którym udział wezmą: Mateusz Szpytma, wiceprezes IPN, Bronisław Wildstein, uczestnik polskiej delegacji rządowej do Izraela jak również Grzegorz Górny i Janusz Rosikoń, autorzy książki Sprawiedliwi . Panel prowadzić będzie Michał Karnowski. Zapraszamy w sobotę, 14 kwietnia godz. 16-17.30 Sala Koncertowa Zamku Królewskiego w Warszawie.

Spotkanie z Jackiem Mycielskim, autorem książki Elementarz dla rodziców, które poprowadzi Jan Pospieszalski odbędzie się w sobotę 14 kwietnia 2018 od godziny 13:00 do 14:00 w Arkadach Kubickiego (namiot). Elementarz dla rodziców może być przewodnikiem zarówno dla świeżo upieczonych rodziców, jak i tych zmęczonych, sfrustrowanych, szukających pomocy i wskazówek. A może by tak… wrócić do źródeł? Sięgnąć do tradycji i wartości, które nigdy się nie starzeją? Rozpocząć od elementarza? Napisany w formie lekkiego poradnika, przejrzyście opracowany, w krótkich, pełnych dowcipu rozdziałach porusza bardzo życiowe tematy. Podaje konkretne przykłady, sytuacje i sposoby rozwiązywania problemów, oparte na osobistych doświadczeniach z życia rodziny autora.

Premiera najnowszej książki Ks. Prof. Waldemara Chrostowskiego pt. „Prawda. Chrystus. Judaizm.”
Czwartek, 12 kwietnia 2018 r., o godz. 17:30, sala koncertowa, Arkady Kubickiego, Zamek Królewski w Warszawie.
W spotkaniu udział weźmie Paweł Lisicki, Redaktor Naczelny tygodnika Do Rzeczy.
Tym razem wywiad-rzeka poświęcony jest meandrom relacji Kościoła z Żydami i judaizmem w ostatnim półwieczu. Aby lepiej zrozumieć ich specyfikę, należy cofnąć się do czasów, gdy rozchodziły się drogi Kościoła i Synagogi, ze szczególnym uwzględnieniem osoby i działalności św. Pawła.

„Rosa, jak Ty to robisz. Małe sekrety wielkiej rodziny”.
15 KWIETNIA - GODZ. 13:00 (NIEDZIELA) NAMIOT STACJI 7, Arkady Kubickiego, Zamek Królewski w Warszawie.
Debata: Małe sekrety wielkiej rodziny. Prowadząca: Dominika Figurska, dziennikarka TVP Info.
Uczestniczki debaty: Rosa Pich-Aguilera Roca (autorka książki „Rosa, jak Ty to robisz. Małe sekrety wielkiej rodziny”.) oraz Anna Wardak z Akademii Familijnej.
Książka „Rosa, jak Ty to robisz. Małe sekrety wielkiej rodziny”.:
„Jak to robicie? Jak się organizujecie w kwestii gotowania, robienia zakupów czy prania dla takiej liczby osób? Jak to możliwe, że w domu jest spokój potrzebny do nauki? Jak znajdujecie czas na rozrywkę? Na czym polega wasz sekret?”.
W tej książce Rosa Pich, lat czterdzieści siedem, córka Rafaela Picha, legendarnego założyciela Akademii Familijnej, matka osiemnaściorga dzieci, na co dzień pracująca zawodowo na pół etatu, wyjawia nam, jak można być szczęśliwym i świetnie się bawić, niezależnie czy ma się jedno, dwoje, troje, czy… osiemnaścioro dzieci.
Przedstawiając wiele anegdot i zabawnych historii, których uczestnikami są jej dzieci, mąż, przyjaciele, itd. opowiada nam o codzienności swojej rodziny, o wyzwaniach, którym stawiają czoła oraz o cudownej przygodzie, jaką jest życie rodzinne.
Postigo Pich to najprawdopodobniej największa europejska rodzina. Poświęcono jej program dokumentalny BBC „The biggest family in the world” [„Największa rodzina na świecie”], pojawia się często w różnych mediach w Hiszpanii i na świecie.

“Cuda dzieją się po cichu”
14 KWIETNIA - GODZ. 14:00 (SOBOTA) NAMIOT STACJI 7, Arkady Kubickiego, Zamek Królewski w Warszawie.
14:00 – “Jesteś piękna. Panel i warsztaty dla kobiet”. Udział wezmą: Dominika Figurska (aktorka, dziennikarka), Aneta Liberacka (Redaktor naczelna Stacja7 i Prezes Fundacji Medialnej 7), Anna Popek (dziennikarka TVP) i Zofia Pinchinat-Witucka (Prezes Fundacji Polska-Haiti i właścicielka Creamy), Anita Czupryn (dziennikarka Polska The Times, autorka książki “Cuda dzieją się po cichu”)
Książka Cuda dzieją się po cichu:
Reporterskie śledztwo w sprawie duchowego serca Polski.
Czy przed obrazem Jasnogórskiej Matki Bożej rzeczywiście dzieją się cuda? Czy to właśnie przed tym obrazem zapadały najważniejsze decyzje dla historii Polski?
Anita Czupryn, dziennikarka „Polski The Times”, w 300-lecie koronacji Cudownego Obrazu Jasnogórskiego wybiera się w podróż do Częstochowy, żeby to sprawdzić. Autorka dociera do nigdy nieopublikowanych jasnogórskich dokumentów - z właściwą sobie dociekliwością i wnikliwością - przeprowadza szereg rozmów z kronikarzem na Jasnej Górze, Ojcem Melchiorem Królikiem OSPE, zwanym również Strażnikiem Cudów.
Książka zawiera spis największych oraz najbardziej spektakularnych cudów, które miały miejsce na Jasnej Górze w latach 1929-2016.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie