Tarcza Antykryzysowa obowiązuje: 6.04.2020 r. Odroczenie zaliczek, wsteczne rozliczanie strat. Ułatwienia podatkowe na czas koronawirusa

AIP

Wideo

Zobacz galerię (4 zdjęcia)
Oto krótkie omówienie najważniejszych zmian w ustawach podatkowych, które znalazły się w przyjętej 31 marca 2020 r. ostatecznie przez Sejm, po rozpatrzeniu poprawek Senatu, specustawie zwanej Tarczą Antykryzysową oraz ekspresowym podpisaniu ustaw przez prezydenta. Zmiany te są ważne dla wszystkich podatników, mniejszych i większych oraz także ważne dla poszczególnych grup branżowych czy pod względem wielkości.

Sejm w ekspresowym tempie w sobotę 28 marca wczesnym porankiem uchwalił ustawy zwane tarczą Antykryzysową. Choć w poniedziałek 30 marca Senat wniósł do tych rozstrzygnięć wiele poprawek, to dziś 31 marca Sejm wszystkie je odrzucił - za wyjątkiem drobnych korekt, nie zmieniających zasadniczych rozstrzygnięć. Prezydent jeszcze wczoraj, 31 marca podpisał ustawy i po publikacji w Dzienniku Ustaw większość przepisów obowiązuje już od 1 kwietnia, a inne nawet w terminach jeszcze sprzed daty uchwalenia.

Nic też nie zmieniło się w toku legislacji w kwestiach podatkowych, o których rozstrzyga specustawa, a o których niżej.

Rozwiązania ważne dla firm dużych i małych

Zaliczki PIT-4 za marzec-kwiecień dopiero w czerwcu

Wydłużenie terminu na przekazanie przez płatników zaliczek na podatek od wynagrodzeń pobranych za marzec i kwiecień
Wprowadzenie prolongaty terminu przekazania przez pracodawcę zaliczek na podatek PIT od przychodów z szeroko rozumianej pracy pobranych w marcu i kwietniu (tzw. PIT-4). Zapłata zaliczki, zamiast odpowiednio do 20 kwietnia i 20 maja, będzie mogła być dokonana w późniejszym terminie.

Przeczytaj, to bardzo ważne:

Zaniechanie poboru opłaty prolongacyjnej

Podatnik nie będzie musiał ponosić kosztu opłaty w związku z odroczeniem terminu płatności podatku lub rozłożenia zapłaty podatku na raty, albo odroczeniem lub rozłożeniem na raty zapłaty zaległości podatkowej wraz z odsetkami.
Taka opłata, nazywana opłatą prolongacyjną, wynosi aktualnie 4% kwoty podatku lub zaległości podatkowej. Zwolnienie z obowiązku jej opłacenia będzie trwać w okresie stanu zagrożenia epidemicznego albo w okresie 30 dni bezpośrednio następujących po jego odwołaniu.

Możliwość rezygnacji z uproszczonych zaliczek w 2020 r.

i obliczanie zaliczek miesięcznych od bieżących dochodów
Zrezygnować z uproszczonych zaliczek będą mogli „mali podatnicy”. Podatnicy, którzy zrezygnują z uproszczonych zaliczek, za okres marzec–grudzień 2020 r., obliczą zaliczki miesięczne od bieżących dochodów na ogólnych zasadach (zapłacą niższe zaliczki, co poprawi ich płynność).

Możliwość wstecznego rozliczania strat

podatkowych w PIT i CIT
Stratę poniesioną w 2020 r. podatnicy, pod pewnymi warunkami, będą mogli odliczyć od dochodu uzyskanego w 2019 r. W tym celu, podatnicy złożą korektę zeznania za 2019 r. i dostaną zwrot.

Wyłączenie - złe długi

Wyłączenie stosowania regulacji w podatkach dochodowych dotyczących tzw. złych długów
Przepisy dot. złych długów w PIT i CIT, pod pewnymi warunkami, nie będą stosowane w odniesieniu do zaliczek dłużników, którzy powinni uwzględniać niezapłacone zobowiązania przy obliczaniu zaliczek na podatek dochodowy. Dzięki temu dłużnik nie będzie miał wyższych obciążeń, a wierzyciel skorzysta z ulgi tak jak obecnie.

Zawieszone kontrole podatkowe

Możliwość zawieszenia kontroli podatkowych, postępowań podatkowych, kontroli celno- skarbowych na czas obowiązywania stanu epidemicznego
Toczące się postępowanie lub kontrola podatkowa mogą zostać zawieszone na wniosek podatnika, na czas obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego. Takiego zawieszenia będzie mógł też indywidualnie dokonać organ prowadzący dane postępowanie lub kontrolę, a jeżeli zajdzie potrzeba – mając na względzie okres obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego oraz skutki nimi wywołane – również Minister Finansów. Będzie on mógł zawiesić postępowania i kontrole podatkowe w drodze ogólnokrajowego rozporządzenia.

Czytaj także

Wstrzymanie egzekucji

Możliwość wstrzymania administracyjnego postępowania egzekucyjnego należności pieniężnych
W okresie stanu zagrożenia epidemicznego Rada Ministrów będzie uprawniona do wydania rozporządzenia, na podstawie którego dojdzie do wstrzymania administracyjnych postępowań egzekucyjnych. Celem tej zmiany jest ochrona zobowiązanych, wobec których prowadzone jest postępowanie egzekucyjne, w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego.

Wszystko, co musisz wiedzieć o zwolnieniu z ZUS i świadczeni...

Możliwość wprowadzenia przez gminy zwolnień z podatku od nieruchomości

Rada danej gminy może uchwalić, za część roku 2020, zwolnienie z podatku gruntów, budynków i budowli, wykorzystywanych do prowadzenia działalności gospodarczej. Zwolnienia są dla wskazanych przez gminę grup przedsiębiorców, których sytuacja finansowa pogorszyła się wskutek koronawirusa. W tej gminie przedsiębiorca nie będzie musiał płacić podatku od nieruchomości.

Z ostatniej chwili! W sobotę 28 marca o 6.20 rano Sejm uchwalił ustawy nazywane pakietem antykryzysowym. Wiemy już na jaką pomoc może liczyć pracownik na etacie, zleceniobiorca, osoba na umowie o dzieło, samozatrudniony prowadzący działalność gospodarczą i mikrofirmy czyli takie, w których pracuje do dziewięciu osób. Chcesz poznać szczegóły, po prostu kliknij w ten tekst.

Możliwość wprowadzenia przez gminy przedłużenia terminów płatności rat podatku od nieruchomości

Wójt (burmistrz, prezydent miasta), w drodze zarządzenia, będzie miał możliwość przedłużenia terminów płatności rat podatku od nieruchomości, płatnych w kwietniu, maju i czerwcu 2020 r., nie dłużej niż do 30 września 2020 r. Przedłużenie terminów obejmie wskazane grupy przedsiębiorców, których sytuacja finansowa pogorszyła się wskutek koronawirusa.

Ważne głównie dla dużych przedsiębiorstw

Odroczenie do 1 lipca 2020 r. obowiązku składania nowych JPK_VAT

z deklaracją dla dużych podatników
Duzi przedsiębiorcy zyskują dodatkowe 3 miesiące na dopasowanie swoich systemów do wymogów nowego sposobu raportowania. Mają więcej czasu na przeszkolenie swoich pracowników. Pracownicy mają więcej czasu na prace związane z dopasowaniem systemów księgowych i informatycznych do nowego JPK. Eksperci IT mają więcej czasu na wykonie u swoich klientów prac związanych z wdrożeniem nowego JPK.

Informacja o cenach transferowych (TP-R)

w zależności od przyjętego wariantu
Rozwiązanie dla podatników zobowiązanych do złożenia TP-R przed 30.09.2020. Przedsiębiorca ma dodatkowy czas do 30 września do złożenia informacji o cenach transferowych za 2019r.

Odroczenie CRBR

Odroczenie do 13 lipca 2020 r. zgłoszeń do Centralnego Rejestru Beneficjenta Rzeczywistego (CRBR)
Przedsiębiorcy zyskują więcej czasu na nowy obowiązek sprawozdawczy. Zmniejszenie bieżących obciążeń logistycznych i finansowych.

Zawieszenie podatku od sprzedaży detalicznej

Kontynuacja zawieszenia działania ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej. Podatnik nie będzie musiał płacić podatku za okresy rozliczeniowe lipiec-grudzień 2020. Zmniejszenie bieżących obciążeń finansowych.

Przesunięcie terminu do zapłacenia podatku od przychodów z budynków

Z przesunięcia terminu do zapłaty podatku od przychodów z budynków (czyli tzw. podatku minimalnego od nieruchomości komercyjnych), za miesiące marzec-maj 2020 do 20 lipca 2020 r. będą mogli skorzystać podatnicy, którzy spełnią określone warunki.

Inne ważne ułatwienia dla zainteresowanych grup podatników

Ulga z tytułu darowizn przekazanych na walkę z koronawirusem

Wprowadzenie odliczenia w podatku PIT i CIT z tytułu darowizn (pieniężnych lub rzeczowych) przekazanych na cele związane z zapobieganiem oraz zwalczaniem zakażenia koronawirusem dla podmiotów świadczących opiekę zdrowotną, w tym transport sanitarny, a także przekazane Agencji Rezerw Materiałowych oraz Centralnej Bazie Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych.

Czytaj także

Przedłużenie terminu do złożenia zeznania CIT-8

dla organizacji pozarządowych
Przesunięcie terminu do złożenia zeznania CIT-8 i zapłaty podatku za 2019 r. przez organizacji pozarządowych: podatników osiągających wyłącznie dochody zwolnione od podatku, a także przez podatników działających w sferze pożytku publicznego, jeżeli ich przychody z tej działalności stanowią co najmniej 80% wszystkich przychodów. Termin ulega przesunięciu z 31 marca na 31 lipca.

Źródło: Ministerstwo Finansów

Przeczytaj, to bardzo ważne:

Materiał oryginalny: Tarcza Antykryzysowa obowiązuje: 6.04.2020 r. Odroczenie zaliczek, wsteczne rozliczanie strat. Ułatwienia podatkowe na czas koronawirusa - Strefa Biznesu

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 30

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

A
Agni

Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agni

s
sylwester engel

Moje komentarze odnoszę do sytuacji, która nastapiła lub może nastąpić wokoł nas ,a także do sytuacji podmiotu i osoby fizycznej ,która ma pelną świadomość jako czlowiek który jest pracownikiem i który prowadzi jednoosobową działalność .

Teraz postwamy się w sytuacji dużych graczy na rynku ,jak i średnich przedsiębiorstw ,zakladów usługowych ...

Wiadomym jest ,że świat jest tak poukladany ,że kazdy ma swoją rolę w nim.Jak czytam opimie człowieka (kilka komentarzy niżej), że "JAKOBY DOBRZE NAM "tym co lecą na własnym rachunku-to mam takie pytanie do Ciebie-podpisz się własnym imieniem i nazwiskiem ,wtedy zobaczymy jak zareaguje Twoj Szef na takie inwektywy ,Facet ,który daje Ci pracę ,zwany dalej pracodawcą .

Wiadomym jest ,iz jak zerwie się ten" łańcuszek "to wszyscy mamy "przechlapane"

Nie zarobisz ty i nie zarobię ja,

nie zarobi twój mechanik samochodowy,

mechanik nie zarobi i nie da zarobic malarzowi,

malarz nie zarobi i nie da zarobic dentysćie,

dentysta nie zarobi i nie da zarobić fryzjerowi,

fryzjer nie zarobi i nie da zrobić babce ze sklepu z warzywami...

Facet ,ktory prowadzi firmę budowlana nie zarobi i będzie musiłą zwolnić ludzi ,bo klienci nie dostana kredytu ,bo nie zarobią .

Hurtownia elektrycznobudowlana zawinie interes i zwolni ludzi ,bo nikt nie będzie kupowal ich "produktow"...

nie wyjedziesz na wczasy i nie dasz zarobić ludziom,ktorzy prowadzą interesy w miejscowościach turystycznych...

Jeszcze wezmy pod uwagę "transport,infrastrukturę kolejową, branże strategiczne dla przemyslu..."itd

Nie będzie wplywow do "budżetu" i nie będzie pieniędzy na 2.000.000 armię Urzędnikow...itd

Oczywiście znajdzie się kilku większych "graczy"z branży np.spożywczej ,którzy już teraz są mocni, a za chwilę "łykną "nastepny kawalek tortu...

I tak sobie myślę, jaki cel (początek lat 90'tych) - w jakim celu zniszczyliśmy(ście) strategiczne dla gospodarki ,gałęzie przemysłu...

https://www.money.pl/gospodarka/ruszyla-lawina-zawieszonych-dzialalnosci-gospodarczych-ponad-48-tys-firm-powiedzialo-stop-6495160246491265a.html

s
sylwester engel

moje przemyślenia sprzed trzech,czterech tygodni :

A teraz sprawdzam statystyki :

Co znowu zrobiliśmy(cie) nie tak ?:

Czy nie można wtedy bylo wprowadzic obostrzeń ?

GDZIE WY jesteście papierowe ludziki ?

napisane okolo od dwu do czterech tygodni temu:

KOVID

Dokładnie miesiąc temu 20 lutego rozmawiając i ustalając szczegóły z moim Klientem z Rzymu na serwis zakupionych u mnie rowerów . ...mija kilka dni -media bombrdują nas o sytuacji w Wuhan .A już za chwilkę zaraza dopada Włochy .Po krótkim okresie czasu piszę z moim włoskim znajomym z i facet jest przerazony...

Czasem wśrod grupy osob rozmawiamy o tej sytuacji etc .Dwa tygodnie temu(pierwszy tydzień marca) zaczynam się martwić poważnie. Już w Polsce zaczyna sie taniec z koroną .W weekend (trzeci tydzień marca) -dostalem bardzo złe informacje od mojego kontrahenta z północy Niemiec(drugi tydzień marca) -całe wybrzeże zamknięte dla turystów ,lmieszkańcy muszą sie legitymować dowodem tożsamości etc....

Wiem ,że w tym roku wypadłem z gry i nie pojadę na KONTRAKT do Niemiec. W tym czasie rośnie liczba zakażonych w Polsce(kilkadziesiat osób).

W tym samym czasie w Polsce ludzie zachowują się jak GDYBY nic sie nie stało:jakieś grille nad rzeka,lasy pękają w szwach od turystów...Gdzieś tam w podśwaidomosci umysl kreuje czarne scenariusze o tym co się dzieje, i co może się wydarzyć...dbajcie o siebie ...Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 650 zarażonych , w na dolnym slasku 79...NIE POWTARZAJMY SCENARIUSZA NASZYCH SĄSIADOW...

Na dzień wczorajszy na godz 17.00 w Niemczech ludzi zakażonych było 22.453 osoby...Każdy wie jak jest ,każdy wie jak u nas ze służbą zdrowia-przecież mamy znajomych i kogoś z rodziny kto pracuje w szpitalach? Popatrzcie jak kraje ,które mają rozwinietą służbę zdrowia na BARDZO WYSOKIM poziomie i już maja problem .

Czy my "mądrzy po szkodzie" nie mogliśmy wcześniej przedsiewziąć radykalnych środkow ostrożności?

luty/marzec/kwiecień

Pozdrawiam

s
sylwester engel

W tamtym komentarzu milem troche bledow-sorki ale lapek mi fiksuje ( :

To moj komentarz odnoszacy sie do tego co sie dzieje ..."tarcza antykryzysowa"

Haubica czyli 2.0 sekundy do setki ,w ubieraniu maski na "ryj", w potocznym wojskowym żargonie, czyli bogate Polskie nowoczesne państwo ,o silnych strukturach ekonomicznych ,które stać na pensje dla urzędników i znajdą się także eu-posażenia dla "operatorów dronów" ,w celu dalszej inwigilacji społeczeństwa i dla zapewnienia bezpieczeństwa owych WSAŻĄ ci jak żyć(ale tylko teoretycznie).A ja się spytam w imieniu "małych ludzi" tych zepchanych na ostatnią stronę książki ...chętnie nas poddanych się "łoi" z danin ...NIE ? Zaraz się okaże ,ze gro z nas "zaliczy " upadek...czy wielcy tego świata biorą poprawkę na to?Jesteście tam...Doufam ,że za jakiś czas znajdą się pieniądze na nagrody dla siebie(was)...Sluchajcie WY tam ...są tacy ludzie ,którzy w zimie zagryzają się z tęsknoty za ciepłem i mają taki fach lub inny ,że BARDZIEJ niosą "Dobrą robotę " niż zarobią niewiele więcej od" soli do chleba"....mamy sobie dać RADĘ ...ALE GDZIE WY JESTEŚCIE ?JAKI MACIE PLAN RATOWANIA GOSPODARKI ?Może trzeba WAM powiedzieć dość i wziąć przykład z dalekich krajów...

s
sylwester engel
24 marca, 21:38, Jogi:

czyli jak zwykle g,owno nie pomoc. odroczenie podatku i to jeszcze jak wójt pozwoli to wielka mi pomoc i tak trzeba zapłacić i tak. A pracownikowi z czego zapłacić jak firma zamknięta od 16 marca ? A z czego zapłacić kredyty i leasingi, my się musimy martwić bo rząd i pracownicy niestety mają to w d pie.

25 marca, 9:41, Gość:

Teraz jacy wszyscy biedni,momentalnie na nic nie mają,a gdzie macie te pieniądze co okradaliscie pracowników cały czas,tak to cały czas rząd nie pasował a jak trwoga to do Boga,ja bym wam dał ale kopa chamy, teraz chcecie się nachapac pieniędzy od rządu,zamykaj grajdol i przestań marudzić [wulgaryzm]ac innych płaczki zasrane

25 marca, 9:54, Obywatelka:

Człowieku jakie okradanie pracownika? Dlaczego jest w was tyle jadu. Zrozum, że przedsiębiorcy napędzają gospodarkę. Bez nich będzie ogromne bezrobocie. Teraz jest rynek pracownika, ale po kryz się będzie rynek pracodawcy. Ludzie obudźcie się, jest czas na przemyślenie swoich błędów popełnianych jako cała ludzkość. Przestańcie być egoistami. Zobaczcie coś więcej niż czubek własnego nosa. Teraz mamy czas zobaczyć drugiego człowieka i zastanowić się jak możemy pomóc naturze. Obudźcie się, drugiego ostrzeżenia nie dostaniemy. Kochajcie siebie nawzajem, bądźcie mili dla siebie.

25 marca, 12:20, Gość:

Zgadzam się.Ale matołom nie ma co tłumaczyć

26 marca, 10:49, Gość:

Pracodawcy okradali i będą okradać a co z pracownikami jak są zwolnieni.

26 marca, 17:41, A:

A byles kiedys pracodawca? Jesli nie to zapraszam. Ja chetnie zatrudnie sie u Ciebie. Pokombinuje troche pojde pare razy na chorobowe moze zajde w ciaze i oczywiscie zaraz po tescie ciazowym bede chora potem jeszcze macierzyński a pozniej Ty wyplacusz mi za dwa lata zaleglego urlopu pozniej jeszcze kilka razy w roku wezme opieke na chore dziecko i tak moge dlugo pisac.... No ale ci wredni przedsiebiorcy wyzyskiwacze....

Cześć. Mam troche znajomych prowadzących firmy jak i w Polsec tak i w Niemczech. Sam prowadze punkt uslugowy - sprzedaz rowerow ,a takze w sezonach zimowych robie inne rzeczy .Czasem jest to praca specjalistyczna, a czasem jade do Niemiec skladac rowery. Tak zarabiam pieniadze - zeby oddac panstwu czesc pieniedzy z zusem i podatkami musze zarobic najpierw dla nich. I sa to niemale pieniazki...I ten gosc co tam sapie ...gosciu czasem jestem pracownikiem, lu pracownikiem kontraktowym. Musze czasem zostawic rodzine i stad wyjechac-a jak prowadze firmr od rana do wieczora swoimi rekami, zebys ty mogl sobie w ladna pogode pojezdzic na rowerku...to ja wtym czsie krece to wszystko, zeby bylo w 100%. Pracowalem w roznych branzach, zeby przezyc i nie byly to branze "siedzenia" na stolku. Mam prawie 50ke i z niejednego pieca chleb jadlem. Mysle czasem sobie ze za duzo robilem = ale to mnie zahartowalo...Pmietam kiedys pracowalem u Pana N, przy produkcji lancuchow- to byla ciezka orka-miale wtedy po trzydziestce...a pare taka ze nijeden po silowni i prochach wymiekal...Czasem zdrzarzylo sie ze przyjechal mial do kotlowni i Stary spytal sie czy mu nie wrzucimy..Ok Szef - we dwóch ,przerobilismy w pol dnia caly wagon...Wiesz chlopie zeby otworzyc swoj serwis, musialem wieczorami prac owac u siebie z infrastruktura, do 15.00 pracowalem,u znajomego,zeby zarobic na kredyt na narzedzia.Czasem skaldalem rowery duzemu podmiotowi po nocach dwa trzy razy w tygodniu-mialem wtedy po czterdziestce...Chlopie jeszce wtedy dziwgalem zelastwo i cwiczylem Karate. A teraz opowiem ci inny motyw- jak juz rozkrecilem swoj serwis to miasto zamknelo mi ulice miedzy 2014-2016 , an asasiedniej dzialce jeden drugiemu(szemrany biznesmen)wynajal dzialke pod skladowanie GRUZU I ZLOMU budowlnaego...I wiesz co kolego? Wyslalem kilkadziesiat maili do podmiotow w Niemczech do pracy jako Fahrradmechaniker i pojechalem dalej zarabiac na zycie...do tej pory utzrymuje kontakty z Kontrahentem...i w ym roku tez bym pojechal...lecz stalo sie to co sie stalo...

Zrob 10% tego co ja w zyciu...

G
Gość

Player poleca - #koncertdlabohaterów

Kino zamknięte?

filmowy hit już dostępny online

HEJTER- Druga część głośnej „Sali samobójców”

#zostanwdomu

Zarejestruj się i Zrealizuj voucher, by przez 7 dni testować pakiet START za darmo!

KOD VOUCHERA:

7-DNI-NA-START

Player to nowa platforma wideo na żądanie, która umożliwia Ci oglądanie Twoich ulubionych seriali i filmów w dowolnym miejscu i czasie. W naszej ofercie posiadamy zarówno krajowe hity jak i zagraniczne nowości filmowe. Dodatkowo możesz obejrzeć kanały Na Żywo emitowane na antenie TVN, TTV lub topowe wydarzenia sportowe, nawet 45 kanałów LIVE z możliwością cofania do 24 h. . Player dostępny jest na wielu urządzeniach – z Nami możesz włączyć swój ulubiony serial leżąc wygodnie na kanapie, ale też obejrzeć kanały na żywo w drodze do pracy!

http://bit.ly/player-player

G
Gość

Siedzisz w domu??? Zacznij zarabiać przez internet na stronie http://zarabianiezdalne.pl

wystarczy laptop lub telefon, mozna zarabiać dniówki na poziomie do 1000zł dziennie, praca dla każdego od 18lat, zostało jeszcze kilkanaście miejsc.,.,.,

A
Agni

Faceci, kto chce poznać uroczą dziewczynę?) Mam seksowne ciało i mogę być trochę wulgarny)) Poszukaj mojego profilu na Loveto, nazywam się agni, oto link - loveto.one/agni

U
Ulka
26 marca, 9:32, Kapral:

Gdyby rządziło PO to lepiej nie myśleć jaką mielibyśmy sytuację..U nich pieniędzy nigdy nie było i miało nie być.

Zgadzam się w 100 %

A
A
24 marca, 21:38, Jogi:

czyli jak zwykle g,owno nie pomoc. odroczenie podatku i to jeszcze jak wójt pozwoli to wielka mi pomoc i tak trzeba zapłacić i tak. A pracownikowi z czego zapłacić jak firma zamknięta od 16 marca ? A z czego zapłacić kredyty i leasingi, my się musimy martwić bo rząd i pracownicy niestety mają to w d pie.

25 marca, 9:41, Gość:

Teraz jacy wszyscy biedni,momentalnie na nic nie mają,a gdzie macie te pieniądze co okradaliscie pracowników cały czas,tak to cały czas rząd nie pasował a jak trwoga to do Boga,ja bym wam dał ale kopa chamy, teraz chcecie się nachapac pieniędzy od rządu,zamykaj grajdol i przestań marudzić [wulgaryzm]ac innych płaczki zasrane

25 marca, 9:54, Obywatelka:

Człowieku jakie okradanie pracownika? Dlaczego jest w was tyle jadu. Zrozum, że przedsiębiorcy napędzają gospodarkę. Bez nich będzie ogromne bezrobocie. Teraz jest rynek pracownika, ale po kryz się będzie rynek pracodawcy. Ludzie obudźcie się, jest czas na przemyślenie swoich błędów popełnianych jako cała ludzkość. Przestańcie być egoistami. Zobaczcie coś więcej niż czubek własnego nosa. Teraz mamy czas zobaczyć drugiego człowieka i zastanowić się jak możemy pomóc naturze. Obudźcie się, drugiego ostrzeżenia nie dostaniemy. Kochajcie siebie nawzajem, bądźcie mili dla siebie.

25 marca, 12:20, Gość:

Zgadzam się.Ale matołom nie ma co tłumaczyć

26 marca, 10:49, Gość:

Pracodawcy okradali i będą okradać a co z pracownikami jak są zwolnieni.

A byles kiedys pracodawca? Jesli nie to zapraszam. Ja chetnie zatrudnie sie u Ciebie. Pokombinuje troche pojde pare razy na chorobowe moze zajde w ciaze i oczywiscie zaraz po tescie ciazowym bede chora potem jeszcze macierzyński a pozniej Ty wyplacusz mi za dwa lata zaleglego urlopu pozniej jeszcze kilka razy w roku wezme opieke na chore dziecko i tak moge dlugo pisac.... No ale ci wredni przedsiebiorcy wyzyskiwacze....

G
Gość
26 marca, 11:41, Gość:

Czytam te komentarze i muszę stwierdzić, że sztuczka znowu się udała, znowu udało się napuścić jednych na drugich. Otóż drodzy państwo ucierpią i pracodawcy i pracownicy. Sprawa jest prosta, jeżeli firmy nie zostaną utrzymane na powierzchni ( z czego o dziwo cieszy się część pracowników), to ci właśnie pracownicy w najdalej 3 miesiące zostaną bez jakichkolwiek środków do życia. W interesie pracowników jest utrzymanie firm na rynku, módlcie sie o to, by wasz pracodawca okazał się zamożnym człowiekiem, bo to jedyna wasza szansa na zachowanie stanowiska pracy....

TO zamierzony "efekt wirusa" . Teraz Eskimosy drukują elektroniczne euro.dolary ,a po-lsko-języczne dług-złotówki.

Będą "bogami" dla plebsu.

G
Gość

Czytam te komentarze i muszę stwierdzić, że sztuczka znowu się udała, znowu udało się napuścić jednych na drugich. Otóż drodzy państwo ucierpią i pracodawcy i pracownicy. Sprawa jest prosta, jeżeli firmy nie zostaną utrzymane na powierzchni ( z czego o dziwo cieszy się część pracowników), to ci właśnie pracownicy w najdalej 3 miesiące zostaną bez jakichkolwiek środków do życia. W interesie pracowników jest utrzymanie firm na rynku, módlcie sie o to, by wasz pracodawca okazał się zamożnym człowiekiem, bo to jedyna wasza szansa na zachowanie stanowiska pracy....

G
Gość
24 marca, 21:38, Jogi:

czyli jak zwykle g,owno nie pomoc. odroczenie podatku i to jeszcze jak wójt pozwoli to wielka mi pomoc i tak trzeba zapłacić i tak. A pracownikowi z czego zapłacić jak firma zamknięta od 16 marca ? A z czego zapłacić kredyty i leasingi, my się musimy martwić bo rząd i pracownicy niestety mają to w d pie.

25 marca, 9:41, Gość:

Teraz jacy wszyscy biedni,momentalnie na nic nie mają,a gdzie macie te pieniądze co okradaliscie pracowników cały czas,tak to cały czas rząd nie pasował a jak trwoga to do Boga,ja bym wam dał ale kopa chamy, teraz chcecie się nachapac pieniędzy od rządu,zamykaj grajdol i przestań marudzić [wulgaryzm]ac innych płaczki zasrane

25 marca, 9:54, Obywatelka:

Człowieku jakie okradanie pracownika? Dlaczego jest w was tyle jadu. Zrozum, że przedsiębiorcy napędzają gospodarkę. Bez nich będzie ogromne bezrobocie. Teraz jest rynek pracownika, ale po kryz się będzie rynek pracodawcy. Ludzie obudźcie się, jest czas na przemyślenie swoich błędów popełnianych jako cała ludzkość. Przestańcie być egoistami. Zobaczcie coś więcej niż czubek własnego nosa. Teraz mamy czas zobaczyć drugiego człowieka i zastanowić się jak możemy pomóc naturze. Obudźcie się, drugiego ostrzeżenia nie dostaniemy. Kochajcie siebie nawzajem, bądźcie mili dla siebie.

25 marca, 12:20, Gość:

Zgadzam się.Ale matołom nie ma co tłumaczyć

Pracodawcy okradali i będą okradać a co z pracownikami jak są zwolnieni.

K
Kapral

Gdyby rządziło PO to lepiej nie myśleć jaką mielibyśmy sytuację..U nich pieniędzy nigdy nie było i miało nie być.

500
25 marca, 16:07, Basia:

Czegos nie rozumię...pomoc dla malych firm i wiekszych...jest.....a co z pracownikami dla nich niema zadnej pomocy....moj czynsz to 1200 ...80% pensji ktora dostane to okolo 1700 zł...a gdzie reszta...wspomne ze mam 2 dzieci i sama je wychowuje i na zadna pomoc nie moge liczyc....od panstwa i tez nie licze..tylko pytam..czemu nam zwyklym szarakom nie nie zrobia ulgi bodaj 50%placenia czynszu w tym trudnym okresie...eh..do [wulgaryzm] z takim Rządem....jakby mogli to jeszcze by zabrali zeby sie sami mogli nachapac...

zostanie Ci 500 zł dla ciebie i 2x 500 . dasz radę

Dodaj ogłoszenie