1/13
PKO Ekstraklasa. Po blisko dwumiesięcznej przerwie znowu...

PKO Ekstraklasa. Po blisko dwumiesięcznej przerwie znowu mogliśmy emocjonować się meczami rodzimej ligi. Tylko jeden zakończył się bezbramkowym remisem. W pozostałych padały bramki. Najwięcej w Płocku, gdzie Pogoń Szczecin potrafiła odwrócić wynik 0:2. Najcieplejsze zdania padły jednak pod adresem Wisły Kraków, która rozmontowała Jagiellonię Białystok czy choćby Lecha Poznań, który w drugiej połowie sprawnie ograł Raków Częstochowa. Zobaczcie, jak prezentuje się jedenastka wyróżnionych za 21. kolejkę.

W składzie jedenastki 21. kolejki PKO Ekstraklasy jest:
- pięciu Polaków i sześciu obcokrajowców
- jeden młodzieżowiec, dziesięciu seniorów
- dwóch debiutantów
- trzech piłkarzy Wisły Kraków, po dwóch Piasta Gliwice i Lecha Poznań, po jednym Górnika Zabrze, Legii Warszawa, Lechii Gdańsk oraz Pogoni Szczecin.

2/13
Jesienią bronił dobrze i za każdym razem (21 występów)....

Martin Chudy (Górnik Zabrze)

Jesienią bronił dobrze i za każdym razem (21 występów). Konkurent (Tomasz Loska) wiedział, że wiosną nic się nie zmieni, więc odszedł na wypożyczenie do 1 ligi (Bruk-Bet Termalica Nieciecza). A Słowak w sobotę udowodnił, że to wszystko prawda. W meczu z Koroną Kielce zaliczył szóste czyste konto w sezonie.

Do naszej jedenastki kolejki Chudy trafił po raz trzeci.

3/13
Jeszcze stać go na solidne granie na poziomie ekstraklasy. W...

Łukasz Burliga (Wisła Kraków)

Jeszcze stać go na solidne granie na poziomie ekstraklasy. W spotkaniu przeciw kolegom z Jagiellonii Białystok dał jakość w defensywie. Po jego asyście debiutancką bramkę zdobył Alon Turgeman.

Do naszej jedenastki kolejki Burliga trafił po raz pierwszy.

4/13
Ma rację trener Waldemar Fornalik mówiąc, że powrót stopera...

Jakub Czerwiński (Piast Gliwice)

Ma rację trener Waldemar Fornalik mówiąc, że powrót stopera po kontuzji traktuje jak transfer. Jeden z kluczowych graczy w mistrzowskim sezonie wrócił na boisku po sześciu miesiącach. Nie dość, że powstrzymał ofensywę Zagłębia Lubin to jeszcze ustalił wynik. Należało się!

Do naszej jedenastki Czerwiński trafił po raz pierwszy.