Rafał Rusiecki
Drugi mecz kontrolny w Gdańsku Polska - Serbia również zakończył się wygraną gości z Bałkanów Paweł Bejnarowicz
Przegranym towarzyskim meczem z Serbami 28:36 (16:20) reprezentacja Polski w piłce ręcznej zakończyła w niedzielę, 17 marca 2024 roku zgrupowanie w Gdańsku. Spotkanie w hali AWFiS-u odbywało się bez udziału publiczności i mediów. Było ostatnim sprawdzianem naszej kadry przed majowymi kwalifikacjami do mistrzostw świata 2025.

Za naszą drużyną narodową drugi sprawdzian z Serbami w gdańskiej hali. Kontrolne spotkania z zespołem z Bałkanów były podsumowaniem zgrupowania. W niedzielę, 17 marca 2024 roku biało-czerwoni przegrali 28:36. W piątek, 15 marca nasza drużyna narodowa uległa gościom 25:26 (12:13).

- Dziś zagraliśmy dużo gorzej niż w piątek. Było kilka pozytywnych rzeczy, szczególnie w pierwszej połowie, ale niestety przez swoje głupie błędy sami siebie wyrzuciliśmy z meczu. W sytuacji, gdzie prowadziliśmy trzema bramkami nagle zanotowaliśmy pięć strat przez niewykorzystane sytuacje i złe powroty do obrony. Straciliśmy chyba 9 bramek w 11 minut i byliśmy już poza meczem. Trzeba tu zaznaczyć, że nasi rywale mogli spokojnie rotować składem i dawać odpocząć poszczególnym zawodnikom, a my przy tej sytuacji kadrowej nie mieliśmy za bardzo możliwości zmian. Druga połowa była bardzo ciężka i trzeba było ją przetrwać bez żadnych strat personalnych - powiedział po meczu Marcin Lijewski, selekcjoner reprezentacji Polski.

Polska – Serbia 28:36 (16:20)