Szukasz domowych oszczędności? Wyłącz te urządzenia! Rocznie możesz zaoszczędzić fortunę. Oto wyliczenia

Piotr Paszelke
Piotr Paszelke
Odłączanie urządzeń w trybie stand by, czyli w trybie czuwania pozwala na roczne zaoszczędzenie znacznej sumy pieniędzy. Ile dokładnie? Oto przykłady urządzeń i tego, ile mniej więcej możemy na nich zaoszczędzić! >>>>>>
Odłączanie urządzeń w trybie stand by, czyli w trybie czuwania pozwala na roczne zaoszczędzenie znacznej sumy pieniędzy. Ile dokładnie? Oto przykłady urządzeń i tego, ile mniej więcej możemy na nich zaoszczędzić! >>>>>>Pixabay
Zostawiasz w domu sprzęt w trybie czuwania? Jest to niezwykle wygodna funkcja, ale nie jest darmowa. W skali roku okazuje się, że możemy sporo zapłacić za to, że nie wyłączamy całkowicie sprzętu. Teraz gdy tyle mówi się o oszczędzaniu prądu, warto pomyśleć nad tym, co rzeczywiście dokłada cegiełkę do naszych rachunków. Nawet drobne zmiany zaowocują oszczędnościami. Ile kosztuje prąd w przypadku sprzętu w trybie czuwania? Czy warto z tego zrezygnować?

Spis treści

Zobacz wideo: Tak wyglądają teraz kontrole zwolnień lekarskich. Oni są na celowniku ZUS

od 16 lat

Czym jest tryb czuwania?

Pod tym określeniem ujmuje się tzw. uśpienie urządzenia, aby jego ponowne uruchomienie mogło przebiegać błyskawicznie. Wtedy wystarczy jeden przycisk pilota lub naciśnięcie guzika, aby sprzęt wrócił do pełnego trybu funkcjonowania. Opcja ta jest niezwykle popularna, okazuje się jednak, że urządzenia w tym trybie wciąż zużywają energię.

Jak tryb czuwania przekłada się na płatności?

Tryb czuwania sprawia, że choć nie korzystamy ze sprzętu, ten jest w gotowości do użycia. Bywa nawet, że z niektórych urządzeń nie korzystamy przez większość czasu, czasem nawet przez cały dzień. Wtedy wciąż delikatnie wpływa to na nasze zużycie prądu. Przykładowo, standardowy telewizor użytkowany przez 4 godziny w ciągu doby w pozostałym czasie czuwania (20 godzin) zużyje więcej energii niż wtedy, gdy faktycznie coś oglądamy. Oznacza to, że warto postawić na wyłączenie takiego urządzenia po skończeniu korzystania z niego. W dłuższym czasie nasz portfel nam za to podziękuje.

Co warto wyłączyć z prądu? W galerii przedstawiamy urządzenia, które warto odłączyć!

Odłączenie sprzętu to zarówno oszczędność, jak i bezpieczeństwo. W galerii przedstawiliśmy sprzęt, który warto odłączyć od gniazdka:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Szukasz domowych oszczędności? Wyłącz te urządzenia! Rocznie możesz zaoszczędzić fortunę. Oto wyliczenia - Nowości Dziennik Toruński

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość co nie ma dość
Pewnie. Najlepiej wyrzucić współczesne telewizory z pilotem. A wygrzebac stare dobre lampowe. Rubin (chociaż potrafił się zapalić). Ale nie brał prądu na czuwaniu. Ale jak potem włączysz - to zeżarł za wszystkie czasy. I router internetowy wyłącz. A telefon? Mimo że na baterię - też wyłącz.

A w ogóle to po co prąd? Wyłącz. Moja babcia miała 1 lampę naftową. A i to była rozrzutność. Dlatego chyba już nie żyje. (I co jej z zaoszczedzonej nafty! I pradu! - nawet Wata nie zużyła).
Wróć na i.pl Portal i.pl