Sztuczna inteligencja pozwala śledzić naprawy aut w warsztatach. Korzysta na tym ubezpieczyciel i klient

Kazimierz Sikorski
Kazimierz Sikorski
materiał prasowy
Sztuczna inteligencja firmy Tractable pozwala Warcie śledzić postępy napraw samochodów w warsztatach.

Sztuczna inteligencja okazała się idealnym instrumentem kontroli sposobu naprawiania samochodów w warsztatach.

Taką możliwość daje Warcie rozwiązanie z zakresu sztucznej inteligencji, stworzone przez firmę Tractable. Wykorzystuje się komputerową technologię rozpoznawania obrazu do oceny uszkodzeń pojazdów tak, jak zrobiłby to człowiek. Tractable pozwala Warcie uzyskać wizualną kontroli nad sposobem, w jaki naprawianych jest 100 procent roszczeń samochodowych z jej ogólnopolskiej sieci warsztatów.

Sztuczna inteligencja umożliwia firmie weryfikację wszystkich roszczeń w czasie rzeczywistym, skracając czas przeglądu i
zapewniając sprawne i bezpieczne przeprowadzanie napraw. Technologia została już użyta w dziesiątkach tysięcy prawdziwych przypadków roszczeń w całym kraju.

Wcześniej Warta mogła wybrać jedynie część swoich roszczeń do przeglądu wizualnego – procesu o charakterze manualnym, który pochłaniał dużo czasu, znaczne zasoby i musiał zostać ukończony przed przystąpieniem do napraw.
Teraz 100 proc. roszczeń sprawdza wizualnie sztuczna inteligencja, co pozwala na natychmiastowe zatwierdzenie przypadków bez nieprawidłowości, z korzyścią dla warsztatów. Zgłoszenia obarczone nieprawidłowościami są zgłaszane inżynierom wraz ze wszystkimi informacjami i zdjęciami nie-zbędnymi do ich rozwiązania, pomagając Warcie dokonać przeglądu każdego zgłoszenia nawet trzy razy szybciej.

Korzystając ze sztucznej inteligencji firmy Tractable, możemy zagwarantować, że każde roszczenie zostanie naprawione właściwie i zgodnie z technologią zapewnioną przez producenta samochodu. Mamy dzięki temu znacznie większy nadzór nad każdym aspektem naszej sieci naprawczej, zapewniając naszym klientom jak najlepszą obsługę – mówi Jakub Polnik, kierownik projektu w Warcie.

Warta jest jednym z najstarszych i największych ubezpieczycieli w Polsce, stanowi też własność TalanxGroup, wiodącej europejskiej firmy ubezpieczeniowej z siedzibą w Niemczech. Według Tractable, wdrożenie tego rozwiązania przez Wartę oznacza, że Polska jest jednym z wiodących krajów w Europie i na świecie pod względem wykorzystania sztucznej inteligencji do wizualnego rozpatrywania i przyspieszania rozwiązywania roszczeń motoryzacyjnych.

To najnowocześniejsza technologia, a Warta zdobywa w Europie pozycję wiodącą, wykorzystując ją w Polsce do rozpatrywania roszczeń w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że sztuczna inteligencja oferuje konkretne rozwiązania rzeczywistych problemów, usprawniając proces dla ubezpieczyciela, warsztatu i kierowcy – dodaje Adrien Cohen, współzałożyciel i Prezes Tractable.

Sztuczna inteligencja Tractable uczy się na milionach zdjęć i ludzkich decyzjach, obejmujących mi-liony historycznych napraw, co umożliwia stosowanie tej technologii na całym świecie, do każdego pojazdu osobowego. Technologia pozwala ubezpieczycielom oszacować uszkodzenia pojazdu, przesyła zalecane metody naprawy oraz kieruje procesem zarządzania roszczeniami – wszystko to zapewnia szybsze rozpatrzenie i rozstrzygnięcie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

DZIEŃ OTWARTY w Akademii Marynarki Wojennej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl