Szpital w Bytomiu wstrzymuje przyjmowanie pacjentów na jeden z oddziałów. Powód: brak obsady lekarskiej

OPRAC.:
Aleksandra Jaros
Aleksandra Jaros
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu od najbliższego piątku wstrzymuje przyjęcia nowych pacjentów do Oddziału Urologii – przekazała wieczorem rzeczniczka tej placówki Iwona Wronka. Powodem podjęcia takiej decyzji jest brak wystarczającej obsady lekarskiej.

Polskie szpitale zmagają się z brakami kadrowymi

Rzecznik szpitala Iwona Wronka zwróciła uwagę, że braki kadrowe dotykają placówek medycznych w całej Polsce. W Oddziale Urologii bytomskiego szpitala do 31 grudnia pracowało 6 lekarzy, z czego jeden na pół etatu. Z nowym rokiem jeden lekarz odszedł na emeryturę, a w czwartek kolejny poinformował o długiej nieobecności w pracy z powodu choroby.

"Liczba pozostałych lekarzy nie jest wystarczająca, by zapewnić bezpieczeństwo pacjentów z chorobami urologicznymi. Obsługują oni nie tylko oddział, ale również przyszpitalną poradnię. Zaznaczam, że poradnia będzie funkcjonowała bez zmian" - powiedział dyrektor WSS nr 4 w Bytomiu Wojciech Michalik, cytowany w przesłanym PAP komunikacie.

Obecnie w Oddziale Urologii przebywa 6 pacjentów i będą oni mieli zapewnioną opiekę tak długo, jak będzie to konieczne – zapewnił szpital.

Placówka szuka lekarzy

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Szpital przez cały czas szuka lekarzy, którzy chcieliby podjąć w nim zatrudnienie. "Stawki, jakie oferujemy, są jednymi z większych na rynku. Żeby Oddział Urologii mógł wrócić do funkcjonowania, potrzeba dwóch lekarzy na pełen etat" - wyjaśnił dyrektor. Decyzja o zawieszeniu oddziału jeszcze nie została podjęta. Najbliższy Oddział Urologii znajduje się w Tarnowskich Górach - poinformowała Wronka.

WSS nr 4 Bytomiu to kolejna placówka medyczna w woj. śląskim, która w ostatnich dniach musiała ograniczyć funkcjonowanie. Od 1 stycznia został zlikwidowany Oddział Otolaryngologii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach. W związku z brakami personelu, z którymi placówka boryka się od ponad roku, od początku nie ma ona umowy na realizację świadczeń z zakresu otolaryngologii zarówno w oddziale, jak i świadczeń ambulatoryjnych w poradni.

"Po raz kolejny wystąpiliśmy do Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ z prośbą o ogłoszenie postępowania konkursowego w zakresie otolaryngologii w warunkach ambulatoryjnych wraz z zakresem skojarzonym" - przekazało kierownictwo szpitala.

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl