Szef CBA przekroczył uprawnienia? Lubelska prokuratura...

  Szef CBA przekroczył uprawnienia? Lubelska prokuratura wszczęła śledztwo

  Marcin Koziestański

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Prokuratura w Lublinie wszczęła śledztwo w sprawie szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Chodzi o przekroczenie uprawnień przez Pawła Wojtunika.
  Pawel Wojtunik

  Pawel Wojtunik ©materiały prasowe

  - Prokuratura Okręgowa w Lublinie 15 lipca 2015 r. wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego w związku z pełnioną funkcją poprzez ponowne nadanie klauzuli „ poufne” ustalonym materiałom wbrew wydanej w dniu 16 kwietnia 2015 r. decyzji szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego znoszącej klauzulę tajności z tych materiałów i działania w ten sposób na szkodę interesu publicznego – mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik lubelskiej prokuratury.

  Szef CBA Paweł Wojtunik bronił tajności informacji po tym, jak w trakcie jednej z operacji specjalnych CBA zdobyło płytę z 11 nieznanymi dotąd rozmowami polityków i biznesmenów. Śledczy uznali, że na wyrost utajnił dokument i nagrania. Szef Biura odpowiadał, że zrobił to, by chronić źródła informacji.

  Do Prokuratury Okręgowej w Lublinie 30 czerwca 2015 r. wpłynęły materiały wyłączone ze śledztwa Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga w Warszawie dotyczące przekroczenia uprawnień przez Szefa CBA. Prokurator po ich analizie uznał, iż nie są one wystarczające do wydania decyzji merytorycznej i zachodzi potrzeba uzupełnienia materiału dowodowego. Z tego powodu Prokuratura Okręgowa w Lublinie właśnie wszczęła śledztwo.  Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
  Zapisz się do newslettera!  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo