Szczyt Unii Europejskiej ws. Grecji został odwołany

  Szczyt Unii Europejskiej ws. Grecji został odwołany

  Kazimierz Sikorski (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Niedzielny szczyt Unii Europejskiej w sprawie Grecji został niespodziewanie odwołany - ogłosił szef Rady Europejskiej Donald Tusk, informuje BBC.
  Odbędzie się jedynie zapowiadane wcześniej spotkanie przywódców strefy euro. Jego celem jest osiągniecie porozumienia w sprawie przyjęcia nowego programu pomocowego dla Aten.

  Jeśli nie dojdzie do porozumienia Grecji grozi wyjście ze strefy euro.

  Sobotni maraton ministrów finansów eurolandu nie zakończył się sukcesem, lider eurogrupy, minister finansów Holandii określił negocjacje je jako "bardzo trudne".

  Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Valdis Dombrovskis wyraził opinię, iż jest mało prawdopodobne, by KE uzyskała w niedzielę mandat do negocjacji trzeciego pakietu pomocowego.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  Tsipraz przeszedł samego siebie

  Krzysztof Malinowski

  Zgłoś naruszenie treści

  Najpierw namawia naród, aby olał swoje zadłużenie, olał tych wszystkich z innych państw UE, którzy dołożyli się do tych mld EUR, a teraz zrobi wszystko, aby uzyskać kompromis - twierdząc, że idzie...rozwiń całość

  Najpierw namawia naród, aby olał swoje zadłużenie, olał tych wszystkich z innych państw UE, którzy dołożyli się do tych mld EUR, a teraz zrobi wszystko, aby uzyskać kompromis - twierdząc, że idzie mu o dobro UE.

  Mam wielki szacunek do Grecji - tej Sokratesa, Platona i Arystotelesa. To wtedy narodziła się demokracja. Tyle, że obecna Grecja ma tyle wspólnego z tamtą Helladą, co ChRL z czasami Lao Tsy, czy Konfucjusza.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo