Szalony mecz mistrza Europy, Chelsea komplikuje sobie życie

bg
Udostępnij:
Chelsea zremisowała z Zenitem Petersburg w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. The Blues potknęli się na ostatniej prostej i stracili pierwsze miejsce w grupie kosztem Juventusu.

Mistrzowie Europy świetnie rozpoczęli środowy wieczór, bo już w drugiej minucie wyszli na prowadzenie. Gol Timo Wernera był najszybszą bramką zdobytą przez Chelsea w historii Ligi Mistrzów, ale nie podziałał na obrońców tytułu motywująco. Szybko do głosu doszli gospodarze, których starania zostały nagrodzone. Jeszcze w pierwszej połowie zdobyli dwie bramki i na przerwę schodzili w lepszych humorach.

Po zmianie stron Zenit dalej atakował, ale to Chelsea nadrobiła straty, głównie przez nieskuteczność gospodarzy. Kluczowy znów był Timo Werner, który najpierw asystował Romelu Lukaku, a potem sam zdobył wydawałoby się zwycięską bramkę. Rosjanie walczyli jednak do końca i w doliczonym czasie gry kolejny raz nadrobili straty. Pięknym wolejem z dystansu popisał się Magomed Ozdoev i był to strzał na wagę jednego punktu.

Ostatecznie The Blues zajęli drugie miejsce w tabeli, ponieważ Juventus wygrał z Malmo 1:0 i skończył fazę grupową na szczycie. Czy to potknięcie będzie miało znaczenie w dalszej przygodzie obrońcy tytułu w Lidze Mistrzów?

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za 2021 rok, ale po raz pierwszy w karierze stanął na podium plebiscytu. Polscy internauci są bardzo zawiedzeni wynikami plebiscytu. Zobaczcie MEMY, które zrobili po poniedziałkowej gali.