Syndyk sprzeda długi osób, które zaciągały pożyczki w Amber...

  Syndyk sprzeda długi osób, które zaciągały pożyczki w Amber Gold

  Szymon Zięba

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Syndyk sprzeda długi osób, które zaciągały pożyczki w Amber Gold

  ©Tomasz Bołt/archiwum

  Tym razem aby odzyskać pieniądze firmy należącej do byłego kruszcowego potentata syndyk sprzeda długi osób, które zaciągały pożyczki w Amber Gold. Tych parabank udzielił na zawrotną sumę ponad 35 mln zł!
  Syndyk sprzeda długi osób, które zaciągały pożyczki w Amber Gold

  ©Tomasz Bołt/archiwum

  Kolejne części majątku po Amber Gold, spółki, której prezesem był Marcin P., pójdą pod młotek.
  - Do tej pory pożyczkobiorcy zwrócili ponad 3 mln zł, udało się ustalić ok. 3,9 tys. osób - powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" Józef Dębiński, syndyk zajmujący się masą upadłościową parabanku Marcina P.
  Jak się jednak okazuje, Dębiński może mieć duże trudności z odzyskaniem milionów z pożyczek udzielanych przez kontrowersyjną spółkę P.

  - Pożyczkobiorcy nie spłacają rat na bieżąco zgodnie z umową, zapadłe pożyczki nie są uregulowane. Sądzę, że to wynika z ich woli - myślą, że syndyk nie będzie się upominał o zwrot - wyjaśnia.

  Dębiński zapowiada, że najprawdopodobniej do końca 2013 roku potrwa ostateczne "ustalanie pożyczek". Dopiero wtedy będzie wiadomo, jaką kwotę - również z odsetkami - winni są dłużnicy parabanku. - Mamy specjalny program, który nalicza pożyczki i ich spłatę wraz z należnościami ubocznymi - zdradza.

  Możliwe, że długi pożyczkobiorców Amber Gold trzeba będzie sprzedać firmom windykacyjnym. Nie wyklucza tego syndyk, który stwierdził, że rozważy taką opcję, ale "dopiero po bezskutecznej egzekucji".


  s.zieba@prasa.gda.pl  Więcej na ten temat przeczytaj w weekendowym wydaniu Dziennika Bałtyckiego z dnia 26.10.2013  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (11)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Upadłość Konsumencka

  Bartłomiej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób ma problemy z finansami. Niestety, niewypłacalność to piętno, które może dosięgnąć każdego, dlatego też, jeżeli ktoś ma problemy z finansami, i chciałby je...rozwiń całość

  W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób ma problemy z finansami. Niestety, niewypłacalność to piętno, które może dosięgnąć każdego, dlatego też, jeżeli ktoś ma problemy z finansami, i chciałby je pokonać, może wnioskować o upadłość konsumencką. Taka upadłość daje szanse na oddłużenie i pokonanie swoich problemów. http://upadlosckonsumencka.com.pl/zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ktoś tu pytał

  Władysław (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  A gdzie pieniądze Amber Gold? Otóż poszły na horror "Wałęsa - człowiek z nadziei" niejakiego Wajdy, znanego pieszczocha minionego systemu, a podtrzymującego aktywnie PRL Bis.
  Część poszła na...rozwiń całość

  A gdzie pieniądze Amber Gold? Otóż poszły na horror "Wałęsa - człowiek z nadziei" niejakiego Wajdy, znanego pieszczocha minionego systemu, a podtrzymującego aktywnie PRL Bis.
  Część poszła na linie lotniczą OLT - Expres. Pamiętamy przecież POpaprańców jak przeciągali reklamowo samolot po lotnisku. To był interes partyjny. Lemingi dały się nabrać.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  AG

  takitam (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  JAKIEŚ ŻYGOWINY WYMIOTNE, ŚCIERWO, ZAFAJDANY POMIOT ZABAWIA SIĘ LUDZKIM LOSEM, POGRATULOWAĆ POLSKIM URZĘDASOM BEZMYŚLNEJ KREATYWNOŚCI, a ryba psuje się od łba

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rozdziobia nas "Kruki", wrony

  Donek z Wronek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  Syndyk jest jak muszla klozetowa do sr*nia do wycisniecia wszystkiego co mozliwe z plichtowego interesu. Nie do rezydowania w AG rezydencjach, nie dla wyprzedawania padlinozernym firmom "Kruk"...rozwiń całość

  Syndyk jest jak muszla klozetowa do sr*nia do wycisniecia wszystkiego co mozliwe z plichtowego interesu. Nie do rezydowania w AG rezydencjach, nie dla wyprzedawania padlinozernym firmom "Kruk" resztek majatku. Albo s*asz albo zejc pan z nocnika panie windykatorze, ktory niwiele moze.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kruk

  medison (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  tak - masz rację -syndyk to padlinożerca, hiena cmentarna , roztrwoni co zostało razem z całą świtą a dla nas nic nie zostanie!111111111 ,ale niech się nażre może w końcu pęknie jak bańka mydlana!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak zdobyć odszkodowanie po Amber Gold

  BoloiLolo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  Jak podaje prasa internetowa to pieniadze As upodlenia Narodu Polskiego Pompował do firmy OlT- Expres a gdy zabrakło paliwa do samolotów to pdniósł oprocentowanie do 14 %. Teoretycznie istnieje...rozwiń całość

  Jak podaje prasa internetowa to pieniadze As upodlenia Narodu Polskiego Pompował do firmy OlT- Expres a gdy zabrakło paliwa do samolotów to pdniósł oprocentowanie do 14 %. Teoretycznie istnieje mozliwość odzyskania tych pieniędzy jeżeli Audyt z Konsorcjum """Ernst Yong""" wykaże i będzie to wynikać z przepływów bankowych. zamówiony przez prokurturę Okręgową w Łodzi którą uważam za solidną , to z analizy przepływów bakowych będzie widać gdzie pompowano środki finansowez Spółki zo.o. Amber Gold. Ustawa z dnia 16 listopada 2000rDz.Ust.Nr.114 poz.1191 , szczególnie Art.16 p.5 mówiże jeżeli cofa się decyzję w trybie natychmiastowym to należy tą wiadomość zgodnie z wolą ustawodawcy ogłosić publicznie ale Ministerstwo Gospodarki tego nie uczyniło i proceder kancerogenny rozwijał się bez przeszkód.
  Uwaga:::: z dniem 1 lipca 2011r.ustawę o Domach Składowych uchylono między innymi gdyż DYREKTYWY Unii Europejskiej narzucają jawność operacji oraz pełnej świadomości aby skutecznie zapobiegać manipulacjom co do których jako naród mamy niezwykłe zdolności.........zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Paola

  Paola (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Uważam, że majątki prywatne prezesów obu OLT EXpress powinny wejść do masy upadłościowej AG

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No to pozamiatane.

  Michał Cz. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

  Dłużnicy będą ścigani a pieniądze oszukanych klientów,którzy wpłacili na "lokaty" poszły się dzwonić!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gdzie reszta kasy

  gg (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10

  Czy Prezydent Gdańska i wielu innych instytucji dorzuci się do majątku AG.Czas juz zakończyć tą sprawę i ujawnic wszystkie transakcje.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "Niezla jazda"

  Rumcajs (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 2

  Horror , czyli dostaną "kruki i wrony". Tak kastruje się polskie społeczeństwo!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A gdzie pieniądze właścicieli Amber Gold ?

  Ciekawy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11

  Nie mam na myśli wcale Plichtów!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo