Świt wygrywa, Start liderem

Tomasz BilińskiZaktualizowano
Podobnie jak w lidze angielskiej, włoskiej i francuskiej tak i w II lidze grupy wschodniej doszło do meczu na szczycie. W Nowym Dworze Mazowieckim w 6. kolejce spotkały się: Świt i Pelikan Łowicz, czyli zespoły z dwóch pierwszych miejsc w tabeli.

Zarówno gospodarze, jak i goście przystępowali do rywalizacji jeszcze bez porażki w tym sezonie. Ponadto drużyna z Mazowsza w dotychczasowych czterech meczach rozegranych na własnym boisku zdobyła komplet punktów.

W sobotę lepsi okazali się podopieczni Piotra Mosóra. Po bramce Karola Drwęckiego w 20. minucie spotkania Świt zwyciężył Pelikana 1:0.

- Rozegraliśmy niezłe zawody jak przystało na mecz wicelidera z liderem tabeli. Do przerwy graliśmy naprawdę dobrą piłkę i mogliśmy nawet podwyższyć wynik. Niestety, zabrakło skuteczności. Druga połowa to już jednak przewaga Pelikana, co zmusiło nas do gry z kontry. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i cieszymy się z kolejnych trzech punków - komentował szkoleniowiec gospodarzy.

Wygrana nie dała im jednak prowadzenia w ligowej tabeli. Mecz na swoją korzyść rozstrzygnął również Start Otwock. Podopieczni Dariusza Dźwigały pokonali na wyjeździe przedostatnią w tabeli Concordię Piotrków Trybunalski 4:1 i dzięki lepszemu bilansowi bramek zostali liderem.

Start niczym bokser wypunktował swojego rywala. Choć efektowniej grali piłkarze trenera Zbigniewa Karbownika, to goście skuteczniej kontrowali i zdobywali bramki.

Pierwszą, już w 7. minucie meczu , zdobył Bartosz Bobrowski. Kolejne dwie bramki były niemal identyczne. Najpierw w 27. minucie Jarosław Mazurkiewicz, a w 57. Wojciech Wocial w pojedynkach z golkiperem ograli go i skierowali piłkę do pustej bramki. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Michał Wrzesiński.

Błąd przy bramce popełnił bramkarz Dawid Bułka, który dał się przelobować. Wynik w 80. minucie ustalił Piotr Stańczuk. Tym samym otwocczanie odnieśli piąte zwycięstwo w tym sezonie. Następna kolejka zostanie rozegrana już w środę. Start podejmie Okocimski KS Brzesko, a Świt zagra na wyjeździe z Przebojem Wolbrom.