PKO Ekstraklasa. Korona Kielce - Warta Poznań 1:1. Wyrównującą bramkę zdobył Martin Remacle w 95 minucie! Zobacz zdjęcia

Dorota Kułaga
W drugiej połowie szkolny błąd popełnił Nono i goście objęli prowadzenie.
W drugiej połowie szkolny błąd popełnił Nono i goście objęli prowadzenie. Piotr Polak/Dorota Kułaga
Piłkarze Korony Kielce w 11. kolejce PKO BP Ekstraklasy zremisowali na Suzuki Arenie z Wartą Poznań 1:1. Podopieczni Kamila Kuzery zagrali słabo, nie mogli złapać właściwego rytmu. Bramkę dającą punkt zdobył Martin Remacle w 95 minucie! Po tym trafieniu sędzia zakończył spotkanie.

Korona Kielce zremisowała z Wartą Poznań

Korona Kielce - Warta Poznań 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Mateusz Kupczak 50, 1:1 Martin Remacle 90+5.
Korona: Dziekoński - Zator, Malarczyk, Trojak, Godinho - Podgórski (63. Błanik), Hofmeister (77. Strzeboński), Remacle, Nono (63. Deaconu), Czyżycki (71. Konstantyn) - Szykawka.
Warta: Grobelny - Bartkowski, Țîru, Szymonowicz, Pleśnierowicz, Matuszewski - Szmyt (84. Maenpaa), Luis, Kupczak, Savić (68. Żurawski) - Vizinger (78. Krzyżak).
Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).
Żółte kartki: Vizinger, Pleśnierowicz (Warta).
Widzów: 9398.

Mecz rozpoczął się z 50-minutowym opóźnieniem z powodu awarii prądu na Suzuki Arenie. To trudna sytuacja dla zawodników, którzy dwa razy schodzili do szatni i ponownie wychodzili na murawę, żeby ponownie wziąć udział w rozgrzewce,

W 7 minucie znowu była przerwa, ponieważ kibice Korony na Młynie zaprezentowali nową oprawę z pokazem pirotechniki. Takiej oprawy jeszcze na tym stadionie nie było.

Zobaczcie wyjątkową oprawę na Suzuki Arenie

Piłkarze obu drużyn po 6-minutowej przerwie wrócili do gry i próbowali złapać właściwy rytm. W 20 minucie Korona przeprowadziła szybką akcję, zakończoną dośrodkowaniem w pole karne, ale Jewgienij Szykawka nie doszedł do piłki.

W 36 minucie Mateusz Czyżycki bardzo ładnie uderzył z woleja, ale pewnie ten strzał obronił Jędrzej Grobelny. W 42 minucie dobre podanie dostał Jewgienij Szykawka, ale miał problemy z opanowaniem piłki i defensorzy Warty mogli odetchnąć z ulgą.

Do regulaminowego czasu gry sędzia doliczył 7 minut, ale wynik nie uległ zmianie. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

GOL DLA WARTY. W 50 minucie błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Nono. Przejął ją Mateusz Kupczak, wyszedł sam na sam z Xavierem Dziekońskim i wyprowadził Wartę na prowadzenie.
Korona nie mogła znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy Warty. Wydawało się, że podopieczni Kamila Kuzery zejdą z boiska pokonani.

GOL DLA KORONY. Dopiero w 95 minucie na Suzuki Arenie zaplanowała radość. Ronaldo Deaconu z rzutu wolnego dośrodkował na pole karne. Strzelał Dominick Zator, piłkę odbił bramkarz Warty. Trafiła ona do Martina Remacle i ten strzałem z trzech metrów skierował ją do bramki!

Korona przysłowiowym rzutem na taśmę uratowała remis. Po tej bramce sędzia zakończył spotkanie.

Awaria prądu na Suzuki Arenie. Zobaczcie nietypowy doping

Spotkanie pomiędzy Koroną Kielce a Wartą Poznań w ramach 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy zaplanowane zostało na piątek, 6 października. Miało się rozpocząć o godzinie 18. Wiadomo już, że będzie opóźnione. Na Suzuki Arenie jest awaria prądu.

Drużyny są już po rozgrzewce. O godzinie 18.10 zawodnicy obu zespołów i sędziowie zeszli do szatni. Na Suzuki Arenie wciąż nie ma pełnego oświetlenia.

O 18.15 spiker podał komunikat, że mecz rozpocznie się o 18.30. Wcześniej kibice Korony na Młynie i w pozostałych sektorach zapalili latarki w telefonach. To niecodzienny widok na Suzuki Arenie. Zobaczcie, jak to wyglądało:

od 16 lat

O 18.22 piłkarze Korony ponownie wyszli na rozgrzewkę, a kibice na Młynie puszczają muzykę.

Dziennikarze dostają informację, że mecz będzie opóźniony minimum o 40 minut. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji cały czas próbują usunąć awarię prądu.

O 18.45 awaria została usunięta. O 18.50 rozpoczął się mecz na Suzuki Arenie.