Świetny Bednarek w hicie z Chelsea, udany debiut Ancelottiego

BG
Southampton z Janem Bednarkiem w składzie wygrało na wyjeździe z Chelsea 2:0. Dobry debiut na ławce trenerskiej Evertonu zaliczył Carlo Ancelottiego, a pierwszy potknięcie w Arsenalu ma już za sobą Mikel Arteta.

To był udany Boxing Day dla Jana Bednarka. Polak rozpoczął mecz dla Southampton przeciwko Chelsea w pierwszym składzie, jego drużynie udało się wygrać na bardzo trudnym terenie, a defensor zaliczył czyste konto. Święci już w pierwszej połowie wykorzystali potknięcie obrony The Blues, a swojego pierwszego gola w Premier League zdobył Michael Obafemi. Ku zdziwieniu fanów na Stamford Bridge gospodarze wcale nie nacierali na bramkę gospodarzy i nawet w lepszej połowie lepsze okazje stworzyło sobie Southampton. Najpierw starcie Kepy z Nathanem Redmondem wygrał bramkarz, ale w 73 minucie to już skrzydłowy był górą i ustalił wynik spotkania na 2:0.

Po zwycięstwie z Tottenhamem Chelsea znów zagrała fatalnie i zasłużenie przegrała. Co ciekawe to druga z rzędu przegrana The Blues na własnym obiekcie, co nie zdażyło się od 2011 roku i pierwsza przegrana w Boxing Day od 2003 roku. Frank Lampard ma duży problem, bo jego zespół z siedmiu ostatnich meczów wygrał zaledwie dwa, a forma zespołu nie zwiastuje poprawy trudnej sytuacji.

W dobrym nastroju może być natomiast Carlo Ancelotti, którego Everton wygrał w debiucie 1:0 z Burnley. Kluczowego gola dla The Toffees zdobył Dominic Calvert-Lewin, a trenera mogło ucieszyć też pierwsze od października czyste konto zachowane przez obronę. Gorszy debiut miał natomiast Mikel Arteta, gdyż Arsenal tylko zremisował 1:1 z Bournemouth. Kanonierzy przegrywali nawet na Dean Court, ale jeden punkt zapewnił im niezawodny Pierre-Emerick Aubameyang.