Świebodzki Delux - hostel dla rodziny z dziećmi

Materiał informacyjny Delux
Wrocław to miejsce, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów. Do Miasta Stu Mostów każdego dnia przyjeżdżają turyści z Polski oraz z zagranicy. Wielu z nich decyduje się na skorzystanie z oferty jednego z wielu hosteli, które znajdują się w stolicy Dolnego Śląska. Wśród nich znajduje się jednak miejsce szczególne – hostel Świebodzki Delux, który powstał z myślą o najmłodszych gościach. Jeżeli planujecie odwiedzić Wrocław wraz ze swoimi dziećmi i zależy Wam, aby czuło się one jak w domu, Świebodzki Delux będzie strzałem w dziesiątkę.

Stolicę Dolnego Śląska odwiedzają dosłownie wszyscy. Pary przyjeżdżają na romantyczny weekend spacerując między urokliwymi kamienicami, grupy znajomych korzystają z bogatej oferty miejsc umożliwiających zabawę w klubach i pubach, a dorośli zazwyczaj szukają odrobiny spokoju w miejscach położonych nad Odrą. Jest jeszcze jedna grupa, o której wiele miejsc noclegowych zapomina. Są to rodziny z dziećmi, które przyjeżdżają do Wrocławia, aby odwiedzić najciekawsze miejsca zapewniające całą masę atrakcji. Rodzice szukając odpowiedniego noclegu również biorą pod uwagę, by ich pociechy czuły się komfortowo i – przede wszystkim – nie nudziły się w miejscu, w którym przyjdzie im spędzić kilka dni. O jakiejkolwiek nudzie nie ma mowy w przypadku hostelu Świebodzki Delux.

Obiekt położony w budynku najstarszego dworca kolejowego we Wrocławiu – Dworca Świebodzkiego – należy do jednych z najnowszych miejsc noclegowych w centrum miasta. Oddany do dyspozycji gości w kwietniu 2018 roku hostel od razu stał się jednym z najchętniej wybieranych miejsc noclegowych właśnie wśród rodzin z dziećmi. Dlaczego? Powodów jest wiele.

Hostel tylko z nazwy

Po pierwsze należy zauważyć, że choć Świebodzki Delux istnieje jako hostel, kompletnie nie odstaje od wiele droższych, standardowych hoteli. Ogromny wpływ ma na to z pewnością nowoczesny wystrój pokoi, w których wszystko ze sobą ładnie się komponuje. Świetnym rozwiązaniem okazało się pozostawienie niektórych ścian w oryginalnej, dodającej niezwykłego charakteru cegle.

Wnętrza, dzięki swojemu minimalizmowi cieszą oko i przede wszystkim sprawiają, że pobyt w Świebodzki Delux jest niezwykle wygodny. Ważnym aspektem jest fakt, że do pomieszczeń trafia duża ilość światła dziennego, co dodatkowo podkreśla, że pomieszczenia wyglądają świeżo i przytulnie.

W ofercie hostelu znajdują się pokoje dla 1 – 4 osób, jednak na szczególną uwagę zasługują specjalne apartamenty dla rodzin z dziećmi. Do wyboru są dwa takie pomieszczenia. Jedno z nich wygodnie pomieści 4 osoby, natomiast drugi z nich jest stworzony do komfortowego pobytu nawet 6-osobowej rodziny.

Po wejściu do środka, od razu widać, że był on tworzony z myślą o pobycie rodziny z dziećmi. Apartament dzieli się bowiem na dwa pomieszczenia. Jedno z nich służy jako sypialnia, a drugie jako pokój dzienny.

Ogromnym atutem apartamentów jest również dostęp do prywatnej łazienki oraz aneksów kuchennych. To szczególnie istotne podczas pobytu z dziećmi – dzięki temu można z pełną swobodą przygotowywać posiłki najmłodszym bez obaw, że kuchnia będzie zajęta przez kogoś innego. Dostęp do tych pomieszczeń na wyłączność oraz podział dwóch pomieszczeń sprawia, że można w Świebodzki Delux poczuć się jak we własnym domu.

Każdy z apartamentów wyposażony jest w wygodne łóżka, szafki i szafy do przechowania ubrań i najpotrzebniejszych rzeczy podczas wyjazdu. Na ścianach wiszą duże telewizory LCD, a w każdym pomieszczeniu goście mogą skorzystać z darmowego, bezprzewodowego Internetu. To szczególnie ważne, gdy Wasza pociecha codziennie śledzi losy swojego ulubionego bohatera na tablecie lub Waszym smartfonie – dzięki temu nie musicie wykorzystywać swojego transferu danych, który jest bardzo cenny podczas zwiedzania i poruszania się po przepięknym Wrocławiu.

Hostel stworzony z myślą o dzieciach

Świebodzki Delux posiada więc w swojej ofercie apartamenty, w których można się poczuć jak w domu podczas rodzinnego pobytu we Wrocławiu. To jednak nie wszystko. Hostel wyróżnia się na tle wszystkich innych obiektów noclegowych… specjalną salą zabaw dla dzieci!.

To osobno zagospodarowane, kolorowe pomieszczenie, które jest domowym placem zabaw. Przeznaczone jest dla dzieci w różnym wieku. Znajdą tam one przeróżne, atestowane zabawki oraz gry planszowe. To jednak nie wszystko. Na sali zabaw znajdują się także zjeżdżalnie i huśtawki, które szczególnie zainteresują najmłodszych sprawiając, że poczują się one jak na własnym podwórku. Przyjechaliście z dziećmi do Wrocławia, ale pogoda nie dopisuje? Nic straconego, na sali zabaw Wasze dziecko zapomni, że za oknem pada deszcz i z pewnością nie zazna nudy korzystając z wielu inspirujących zabawek i gier.

Kolejnym ogromnym atutem jest fakt, że sala zabaw dla dzieci jest połączona z aneksem kuchennym. Dzięki temu możecie mieć oko na swoje bawiące się pociechy przygotowując w tym czasie dla nich posiłki. Można je zjeść na miejscu – w pomieszczeniu znajdują się stoliki, które mogą także posłużyć jako kolejne miejsce zabaw - na przykład do rysowania, kolorowania lub wycinania.

Atrakcje na miejscu

Czego potrzeba rodzinie, która wybrała się do stolicy Dolnego Śląska poza niezwykle komfortowymi warunkami oraz placu zabaw na miejscu? Oczywiście dogodnej lokalizacji. Świebodzki Delux położony jest w centrum Wrocławia, dzięki czemu bardzo szybko można dotrzeć do wszystkich najważniejszych miejsc na turystycznej mapie stolicy Dolnego Śląska. Docenią to szczególnie rodzice, którzy postanowili pokazać przepiękny Wrocław swoim pociechom. Dość ciężko znoszą one długie podróże, które w przypadku Świebodzki Delux nie mają miejsca.

Jest wręcz odwrotnie. Atrakcje czekają już w samym budynku Dworca Świebodzkiego. Znajduje się w nim bardzo popularna atrakcja dla dzieci – Kolejkowo. Jest to jedna z największych wystaw kolejowych w regionie. Przedstawia najważniejsze miejsca we Wrocławiu za pomocą szczegółowo odwzorowanej makiety miasta, po której… poruszają się małe samochody! Oprócz nich, znajdują się tam oczywiście ludzie, zwierzęta oraz - przede wszystkim – najważniejsze budowle Wrocławia i okolic. Wystawa dostarcza masy frajdy nie tylko najmłodszym. W poszukiwanie najciekawszych miejsc w regionie z zapartym tchem angażują się także dorośli.

To jednak nie koniec atrakcji, jakie czekają na najmłodszych już na miejscu. W budynku Dworca Świebodzkiego znajduje się także Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery. Miejsce to jest gratką nie tylko dla rodziców, którzy pamiętają pierwsze konsole, ale przede wszystkim dla dzieci, które z ogromną frajdą poznają branżę wideo z minionych epok. Odwiedzając muzeum otwarte w 2017 można przenieść się do czasów lat 70’, 80’ i 90’, w których zaczynała się tworzyć historia pierwszych gier, konsol i komputerów. Na miejscu czekają zarówno eksponaty sprzętów, które można oglądać za gablotą, jak i w pełni działające automaty. W muzeum dostępnych jest niespełna pięćdziesiąt stanowisk. Można na nich spróbować swoich sił grając na komputerach, konsolach a także pamiętnych maszynach arcade. Wypad do muzeum to świetna okazja, by połączyć zabawę z nauką o historii gier.

Gdyby tego było mało, w budynku, w którym mieści się Świebodzki Delux goście mogą wybrać się do Wystawy Zwierząt Egzotycznych. W środku można spotkać ponad 100 egzotycznych okazów, które z pewnością przykują uwagę zarówno dzieci, jak i dorosłych. Na miejscu podziwiać można olbrzymie pająki ptaszniki - czyli popularne „tarantule”, skorpiony, agamy czy nietypowe okazy węży. Co istotne, można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz głaskać i dotykać niektóre zwierzęta – nawet w trakcie pandemii. Warunkiem jest posiadanie rękawiczek. Jeśli nie macie ich ze sobą, możecie je kupić bezpośrednio na miejscu.

Świetna lokalizacja

Świebodzki Delux położony jest w samym centrum Wrocławia, co oznacza, że w bardzo bliskim sąsiedztwie znajduje się także wrocławski rynek, którego po prostu nie można pominąć podczas wycieczki po Wrocławiu. Dotrzeć można do niego spacerem w około 10 minut. Jest to ogromny atut, ponieważ zaparkować w centrum stolicy Dolnego Śląska jest niezwykle trudno. Dla dzieci bliska odległość do rynku to również dodatkowa atrakcja, ponieważ niemal każdego dnia w sercu miasta można spotkać animatorów wytwarzających ogromne bańki mydlane oraz organizujących różnego rodzaju zabawy dla najmłodszych.

Położenie w tak dogodnej lokalizacji niesie za sobą także kolejne udogodnienie w postaci dobrze rozwiniętej komunikacji miejskiej. Z hostelu Świebodzki Delux można sprawnie dojechać w każdy rejon miasta oraz do wszystkich najpopularniejszych atrakcji w mieście – Sky Tower czy Hydropolis.

Wybierając Świebodzki Delux jako miejsce noclegowe podczas wyjazdu do przepięknego Wrocławia możecie mieć pewność, że zarówno wy, jak i wasze dzieci poczujecie się jak we własnym domu. A za sprawą domowej sali zabaw być może jeszcze lepiej.

Dodaj ogłoszenie